CNN Prima News odstranění

odstranění

Výpis příspěvků ke štítku „odstranění“

Putina je třeba odstranit. Jednejme s těmi, kdo zabijáky přesvědčí, vyzývá Kolář

4. března 2022 15:12

Bývalý velvyslanec Petr Kolář uvedl, že s ruským prezidentem Vladimirem Putinem všichni mluví, protože se ho bojí. Osobně by však rozhovory ukončil. „Teď bych se s ním vůbec nebavil. Bavme se s těmi, kteří jsou připraveni nám pomoci ho odstranit. Nevěřím tomu, že by například oligarchové nedokázali dát dohromady takové peníze, které by přesvědčily některé zabijáky, aby to šli zkusit,“ prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Zmizí symbol bělošské nadřazenosti. Ve Virginii odstraňují sochy dvou generálů

10. července 2021 18:48

V Charlottesville v americkém státě Virginia začala demontáž dvou kontroverzních soch konfederačních generálů, o které se vedou mnohaleté spory. Úmysl odstranit památníky vyvolal v roce 2017 nechvalně proslulou demonstraci pravicových extremistů a vyznavačů bělošské nadřazenosti. Jeden z radikálů při ní tehdy najel do skupiny pokojných odpůrců shromáždění. Incident stál život jednoho člověka, desítky dalších utrpěly zranění.

Královnu na zdi nechceme. Studenti Oxfordu odstranili Alžbětin portrét, čelí kritice

9. června 2021 19:26

Studenti jedné z fakult Oxfordské univerzity odhlasovali odstranění portrétu královny Alžběty II. ze společenské místnosti. Podle nich totiž „reprezentuje nedávnou koloniální historii“, informoval deník Daily Mail. Královnu má nahradit jiný obraz nebo portrét vlivného a inspirativního člověka. Krok odsoudil britský ministr školství i bývalý lídr Konzervativní strany.

Na dálnici D1 se našla nevybuchlá trhavina. Zneškodnil ji pyrotechnik

29. dubna 2021 13:07
Aktualizováno

V modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Velkým Beranovem a Měřínem našli ve čtvrtek dělníci při výkopových pracích výbušninu. Nález byl na 128. kilometru ve směru na Prahu. Jednalo se o trhavinu z dob výstavby dálnice, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Policejní pyrotechnik ji zneškodnil před 15:30. Provoz na dálnici kvůli tomu policisté nemuseli zastavovat.

Místo zbytků Koněvova pomníku bude v Praze 6 výstava. Podstavec už je pryč

15. prosince 2020 18:58

Odstranění podstavce po soše maršála Ivana Koněva na náměstí Interbrigády v Praze 6 bylo o 673 000 korun dražší, než se plánovalo. Dodatečné náklady po akci schválili radní městské části. Na rozebrání soklu, demolici betonových konstrukcí a následnou rekultivaci volné plochy byl původně určen asi milion korun, sdělil mluvčí Prahy 6 Jiří Hannich.

Mississippi odstraní z vlajky znak Konfederace, symbol rasismu a podpory otroctví

29. června 2020 05:50

Senát státu Mississippi v neděli schválil 37 hlasy ku 14 odstranění symbolu Konfederace ze státní vlajky. Republikánský guvernér Tata Reeves již předem deklamoval, že rozhodnutí vetovat nebude a zákon podepíše. O designu nové vlajky rozhodnou občané jižanského státu v referendu. O změně symbolu útlaku a otroctví se v Mississippi diskutovalo již dlouho, až poslední události v Americe však daly věci do pohybu. Mississippi byl posledním státem USA, jehož vlajka zahrnovala symbol Konfederace v původní podobě.