CNN Prima News odstřelovač

odstřelovač

Výpis příspěvků ke štítku „odstřelovač“

Minus čtyři „osvoboditelé“: Ukrajinský sniper dokonale využil tmy, ukazují záběry z boje

26. října 2022 21:59

Ukrajinci se pochlubili dalším úspěšným útokem na ruské vojáky. Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zveřejnila video, na němž měl člen speciální jednotky pomocí odstřelovací pušky zlikvidovat čtyři okupanty. Záběry, jejichž pravost je v době válečného konfliktu nemožné nezávisle ověřit, se šíří po sociálních sítích.

Brutální video z bojiště: Ukrajinský odstřelovač zlikvidoval skupinu ruských vojáků

30. června 2022 12:59

Od začátku ruské invaze se v médiích často mluví o tvrdém ukrajinském odporu založeném především na odhodlání vojáků bránit svou zemi a kvalitním armádním výcviku. Ten má dokazovat nové video, které koluje po internetu. Na záběrech je sniper z ukrajinské speciální jednotky, který během okamžiku zlikvidoval početnou skupinu ruských okupantů, uvádí ukrajinská armáda i média.

Ukrajinci oslavují smrt ruského „Popravčího“. Žoldáka Vagnerovy skupiny zabil sniper

9. června 2022 15:28

Ruská ofenziva na Ukrajině zaznamenala další významnou ztrátu. V boji padl jeden z velitelů žoldnéřské Vagnerovy skupiny Vladimir Andonov, který byl známý zejména tím, že osobně popravoval zajatce. I proto se mu mezi Ukrajinci přezdívalo „Popravčí“. Jeho smrt přiznávají přímo ruská média. Podle všeho se stal terčem ukrajinského odstřelovače.

Slavný odstřelovač Wali: Rusové se chovají jako nacisti. Střílí, když slyší plakat děti

14. dubna 2022 12:42

Jedním ze zahraničních dobrovolníků, kteří zamířili na Ukrajinu bojovat po boku místních obránců, je i jeden z nejobávanějších odstřelovačů světa – sniper přezdívaný Wali. Kanaďan kromě zapojování se do střetů s ruskými vojsky stíhá o pokračující válce průběžně psát. Líčí tak události z fronty a osudové okamžiky před tím, než stiskne spoušť své pušky.

CNN: Exšéf CIA popsal, jak Ukrajinci zabíjejí ruské generály. Mají skvělé snajpry, říká

25. března 2022 15:12

Někteří experti rozporují, zda se Ukrajincům ve válce opravdu podařilo zlikvidovat tolik ruských důstojníků a hned pět nebo dokonce šest generálů. Podle amerického generála ve výslužbě Davida Petraeuse, který v minulosti vedl CIA, je to ale velmi pravděpodobné. Expert se domnívá, že Ukrajina má efektivní odstřelovače. A popsal, jak útočí.

Granáty rozmetaly pokoj vedle mě. Legendární sniper Wali je naživu, popsal boje na frontě

24. března 2022 08:59

Zpráva o smrti kanadského odstřelovače Waliho obletěla před několika dny svět. Neověřené informace hovořily o tom, že zahynul při bombardování u ukrajinského města Javoriv. Ve videorozhovoru pro Global News se ale ohlásil živý a zdravý. „Je to součást propagandistické kampaně Rusů,“ vysvětluje v něm zkušený sniper, který prošel konflikty v Afghánistánu i Iráku.

Elitní český sniper: Odstřelovač musí být neviditelný. Na ránu čeká bez hnutí i celé dny

20. března 2022 06:57

Během války na Ukrajině patří k nejobávanějším i nejtajemnějším bojovníkům. Celou věčnost dokáží bez sebemenšího hnutí čekat v úkrytu na svou chvíli, trefují i neskutečně vzdálené cíle. Snipeři jsou machři nad machry. Elitní český policejní odstřelovač vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS třeba o legendárním Kanaďanovi Walim, jenž zasáhne cíl na 3,5 kilometru. Popisuje zbraně, které umí střílet za roh. A také prozrazuje, proč sám před akcí nikdy nepije kávu.

Budu pozorovat ptáky, řekl muž manželce. Místo toho odjel válčit na Ukrajinu

4. března 2022 19:54

Desítky britských válečných hrdinů, včetně otců a dědečků, se chystají na Ukrajinu, aby se postavily armádě ruského prezidenta Vladimira Putina. Mezi nimi dokonce najdete i odstřelovače, který manželce řekl, že jede pozorovat ptáky. Místo toho se ale jako dobrovolník hlásí do válečné linie. „Čelíme novodobému Adolfu Hitlerovi, který řádí, a je třeba ho zastavit,“ má jasno odstřelovač.