olej

Výpis příspěvků ke štítku „olej“

Namazané koleje ohrožující životy má mít na svědomí strojvedoucí. Psychopat, říkají kolegové

Namazané koleje, smyk a kolaps dopravy na železniční trati mezi Mostem a Moldavou. Za incidentem z 11. prosince je podle webu iDNES.cz Martin S., donedávna sám strojvedoucí. Redakci CNN Prima NEWS se ho podařilo kontaktovat s dotazem, proč se rozhodl ohrozit nejen svého bývalého kolegu, ale také cestující. Odpověděl však jen stroze: „Nebudu se k tomu vyjadřovat.“

Na „konci světa“ koupíte olej za 59, ale i za 105 Kč. Nesmíme okrádat lidi, říká prodejce

Venkovská prodejna smíšeného zboží v Liptani v Osoblažském výběžku nabízí litr řepkového oleje za 59 korun. Ve stejném regionu za něj ale živnostníci žádají i 105 korun. „Zdražovat se musí rozumně. Bohužel, někteří obchodníci krizi zneužívají, chtějí si prostě udržet životní standard,“ přemítá Petr Chrenšť, majitel liptaňského koloniálu.

Expert: Řepka je dobrá plodina. O olej na smažení nepřijdeme, jen bude třikrát dražší

Válka na Ukrajině si bere na paškál další nedílnou součást českých kuchyní. A to olej na vaření a smažení. Ukrajina a Rusko totiž patří k předním producentům slunečnicového oleje, který teď bude na evropském trhu chybět. A Česko nyní nebude schopno jeho výpadky v dodávkách vykrýt třeba řepkovým olejem. „Drtivá většina řepky se zasívá na podzim, letos se tedy slunečnicový olej úplně nahradit nedá,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS agrární analytik Petr Havel.

Jak zamezit požáru během vánočních svátků? Hasiči radí, na co si dát pozor

Vánoce jsou svátky klidu, stačí ale malá nepozornost a velké nebezpečí je na světě. Začíná to už o adventu, kdy zapalujeme svíčky na věnci. Už ke třem požárům adventních věnců letos vyjížděli hasiči jen v Praze. Často se setkávají s požáry olejů na rozpálených pánvích při smažení řízků a kaprů. Co dělat, aby k vám domů místo Ježíška nemuseli?

Ruský „Pepek“ si nechal olejem nafouknout svaly, teď se bojí smrti. Hloupost, přiznává

Rus Kirill Terešin chtěl vynikat mezi kulturisty, ale nezvolil pro to cestu tvrdé dřiny ve fitness centru. Do svých svalů na pažích si nechal vpravit šest litrů oleje, což způsobilo zcela nepřirozený vzhled, ale zároveň ohrožení života. Samozvaný „Pepek“ si nakonec v průběhu času uvědomil, že udělal chybu, a absolvuje mnoho operací, které mají vymazat riziko smrti.