olej

Výpis příspěvků ke štítku „olej“

Na „konci světa“ koupíte olej za 59, ale i za 105 Kč. Nesmíme okrádat lidi, říká prodejce

17. června 2022 06:09

Venkovská prodejna smíšeného zboží v Liptani v Osoblažském výběžku nabízí litr řepkového oleje za 59 korun. Ve stejném regionu za něj ale živnostníci žádají i 105 korun. „Zdražovat se musí rozumně. Bohužel, někteří obchodníci krizi zneužívají, chtějí si prostě udržet životní standard,“ přemítá Petr Chrenšť, majitel liptaňského koloniálu.

Když je největší zbraní hrst pšenice. Rusko vydírá potravinovou blokádou Ukrajinu i svět

21. května 2022 07:40

Ruská armáda pokračuje v blokádě ukrajinských přístavů a omezuje námořní zásobování Ukrajiny, stejně jako export kyjevských surovin. Nejvíce to svět pocítí na cenách pšenice. Moskva je ochotná uvolnit blokádu pouze v případě, že Západ ukončí protiruské sankce. Rusko tak dělá z jídla škodolibý trumf, který má rozhodnout patovou válku.

Expert: Řepka je dobrá plodina. O olej na smažení nepřijdeme, jen bude třikrát dražší

29. dubna 2022 11:12

Válka na Ukrajině si bere na paškál další nedílnou součást českých kuchyní. A to olej na vaření a smažení. Ukrajina a Rusko totiž patří k předním producentům slunečnicového oleje, který teď bude na evropském trhu chybět. A Česko nyní nebude schopno jeho výpadky v dodávkách vykrýt třeba řepkovým olejem. „Drtivá většina řepky se zasívá na podzim, letos se tedy slunečnicový olej úplně nahradit nedá,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS agrární analytik Petr Havel.

Jak zamezit požáru během vánočních svátků? Hasiči radí, na co si dát pozor

23. prosince 2021 20:48

Vánoce jsou svátky klidu, stačí ale malá nepozornost a velké nebezpečí je na světě. Začíná to už o adventu, kdy zapalujeme svíčky na věnci. Už ke třem požárům adventních věnců letos vyjížděli hasiči jen v Praze. Často se setkávají s požáry olejů na rozpálených pánvích při smažení řízků a kaprů. Co dělat, aby k vám domů místo Ježíška nemuseli?

Ruský „Pepek“ si nechal olejem nafouknout svaly, teď se bojí smrti. Hloupost, přiznává

30. září 2021 15:45

Rus Kirill Terešin chtěl vynikat mezi kulturisty, ale nezvolil pro to cestu tvrdé dřiny ve fitness centru. Do svých svalů na pažích si nechal vpravit šest litrů oleje, což způsobilo zcela nepřirozený vzhled, ale zároveň ohrožení života. Samozvaný „Pepek“ si nakonec v průběhu času uvědomil, že udělal chybu, a absolvuje mnoho operací, které mají vymazat riziko smrti.