reklama
CNN Prima News Omar Šerý

Omar Šerý

Výpis příspěvků ke štítku „Omar Šerý“

Lidé musí vědět, kde se v Česku šíří mutace. Přitom se na ně netestuje, říká biolog

Veškeré informace o mutacích koronaviru v Česku by měly být veřejné, je přesvědčený ředitel laboratoře Elisabeth Pharmacon a biolog Omar Šerý. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že když lidé budou vědět, kolik takových případů v zemi je a kde se vyskytují, budou opatrnější. Jeho laboratoř v Brně od pondělí zkoumá britskou a jihoafrickou mutaci u všech pozitivních vzorků na COVID-19 a od středy svou testovací sadu nabízí i všem laboratořím v České republice.

Odvolali, co zakázali. Po jednodenním zákazu mohou zaměstnanci opět chodit do jídelen

Vláda den poté, co znemožnila konzumaci pokrmů v závodních jídelnách, své rozhodnutí opět změnila. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) oznámil, že u stolu bude moci být pouze jeden strávník a u dlouhých stolů budou povinné dvoumetrové rozestupy. Proti pondělnímu zavření se ohradili například odborář Josef Středula nebo neurobiolog Omar Šerý.

Vakcína se bude stříkat do nosu, uvedl biolog Šerý. Čtvrtá vlna podle něj nepřijde

Budoucnost vakcíny vidím v nazálních sprejích. Ukazuje se, že budou fungovat, a dokonce budou zabraňovat tomu, aby se člověk nakazil a byl nakažlivý, uvedl v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS molekulární biolog z brněnské Masarykovy univerzity Omar Šerý. V pořadu mluvil i o britské mutaci koronaviru. Podle něj by mohla v Česku dominovat za dva měsíce, ale protože jsou Češi hodně promoření, velká čtvrtá vlna by přijít nemusela.

Systém, ve kterém se nikdo nevyzná. V obchodech se nenakazíme, zdůrazňují experti

Obrovský zmatek vytvořila znovu svými nařízeními vláda, tvrdí Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR). Místo, aby nechala otevřené malé prodejny, vytvořila nový systém, ve kterém se nikdo nevyzná. Uvedl to v reakci na nová opatření prezident asociace Tomáš Prouza. Podle neurobiologa a specialisty na DNA Omara Šerého by přitom k zavírání obchodů vůbec nemuselo docházet.

Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?

Aktualizováno

Nad zhoršující se koronavirovou situací v Česku se začínají podivovat už i zámořská média. Americká CNN vydala reportáž, ve které mapuje tuzemský život od počátku pandemie. O vyjádření požádala mimo jiné ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), datového analytika a spisovatele Petra Ludwiga nebo neurolobiologa Omara Šerého. Autoři textu žasnou nad tím, jak se z evropského premianta mohla stát jedna z nejpostiženějších zemí v přepočtu nakažených na sto tisíc obyvatel na světě.

reklama