Rusové se nevzdávají. Neustupují ani přes ohromné ztráty, hlásí ukrajinská armáda

Rusové nevzdávají své invazní plány navzdory vysokým ztrátám, hlásí ukrajinský generální štáb. Británie i proto poskytne Ukrajině střely dlouhého doletu, oznámil premiér Rishi Sunak. Rusko navíc v sobotu odpálilo své rakety nebezpečně blízko nad Jihoukrajinskou jadernou elektrárnu. Odborníci zuří, podle nich se jednalo o další akt jaderného terorismu.

Dění na Ukrajině sledujeme i nadále ON-LINE.

„Nepřítel nevzdává své invazní plány navzdory významným ztrátám. Hlavní úsilí svých útočných operací směřuje po Kupjanské, Lymanské, Bachmutské, Avdijivské a Šachtarské ose,“ napsal ve svém hlášení na Facebooku ukrajinský generální štáb. Podle britského ministerstva obrany Rusko utrpělo v posledních týdnech rekordní ztráty.

K TÉMATU: Londýn shoří v pekle a obrátí se v prach. Ruský propagandista vyhrožuje Británii.

Ukrajina podle Sunaka potřebuje střely dlouhého doletu, dělostřelectvo i obrněná vozidla. A to vše by měla dostat. Londýn chce podle něj Ukrajině pomoci vybudovat také letectvo. Dodání letadel přímo ze Spojeného království je ale komplikované. Zemím, které by tak mohly učinit hned, Británie pomůže.

Rusko podle informací ukrajinského státního podniku Energoatom v sobotu ráno odpálilo dvě rakety s plochou dráhou letu nad Jihoukrajinskou jadernou elektrárnu, informuje web Unian. Odborníci zdůraznili, že střely proletěly kolem elektrárny nebezpečně blízko a hrozba „zasažení reaktoru s možnými následky – jadernou katastrofou – byla opět vysoká“. „Jedná se o další akt jaderného terorismu ze strany Ruské federace, který ohrožuje bezpečnost celého světa,“ zdůraznili ukrajinští experti.

Tagy: