Ruští okupanti demolují ukrajinský Bachmut. Shoříte v pekle, vzkázal Kyjev

Ruští okupanti pokračují v masivním bombardování ukrajinských měst. Bachmut čelí tvrdým útokům. Ukrajinci poslali Rusům jasný vzkaz. Zdá se, že ruští vagnerovci se z tohoto města nakonec nestáhnou. Vyplývá to z nového projevu Jevgenije Prigožina.

Ruští okupanti za poslední den provedli 77 dělostřeleckých útoků na ukrajinská města. Zároveň vyslali šest raket a podnikli dalších 48 leteckých úderů. Vyplývá to z nového hlášení ukrajinského generálního štábu. Kyjev oznámil několik dalších civilních obětí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Začátek ukrajinské protiofenzivy? Rusové se bojí, budují velké zákopy, hlásí reportér CNN

Rusové začali Bachmut ostřelovat zakázanými fosforovými bombami a zápalnou municí. Vyplývá to z hlášení ukrajinských sil speciálních operací (SOF). Ukrajinci zveřejnili letecké záběry z Bachmutu – zdá se, že v rozbombardovaném doněckém městě vypukl gigantický požár. Podle Kyjeva se okupanti snaží Bachmut vymazat z povrchu zemského.

Rusy obvinilo z použití fosforové munice i ukrajinské ministerstvo obrany: „Raket není dost, ale fosforu ano. Rusové ostřelují neobsazené oblasti Bachmutu zápalnou municí. Budou hořet v pekle.“

Rusko se snaží obsadit Bachmut už řadu měsíců. Bitva o Bachmut je vzhledem ke své povaze známá také jako „mlýnek na maso“. Jde o vůbec nejkrvavější střet od začátku ruské invaze v únoru 2022. Vlivem ruského bombardování a pouličních bojů z Bachmutu nezbylo téměř nic.

„Máme slíbeno tolik střeliva a zbraní, kolik budeme potřebovat,“ řekl ve svém novém příspěvku na Telegramu řekl šéf ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin. Zdá se tedy, že vagnerovci budou pokračovat v demolici ukrajinského Bachmutu, který se okupanti již několik měsíců snaží obsadit. Prigožin přitom ještě v pátek varoval, že vzhledem k nedostatku munice se z tohoto doněckého města k 10. květnu stáhne. Zároveň sprostě nadával zástupcům nejvyššího ruského vedení.

Tagy:
válka Ukrajina on-line Rusko Kyjev Bachmut fosforové bomby raketové nálety