CNN Prima News ordinace

ordinace

Výpis příspěvků ke štítku „ordinace“

Rath se pár dnů po propuštění stane pacientským ombudsmanem. Pomáhat by měl i ve vězení

14. ledna 2022 08:27

Exministr zdravotnictví David Rath se stane pacientským ombudsmanem pro Prahu a střední Čechy, informuje Svaz pacientů ČR. Právě tato organizace podala žádost o Rathovo podmínečné propuštění z vězení. Tam skončil někdejší středočeský hejtman v roce 2019 poté, co byl usvědčen z korupce. Ze sedmiletého trestu si odseděl zhruba polovinu, v úterý byl propuštěn.

Část zdravotníků vyhoří. Skončí na psychiatrii, bojí se šéf Mladých praktiků

22. prosince 2021 05:54

Ordinace praktických lékařů čelí obrovskému tlaku. Kromě sezónních viróz musí mimo jiné řešit i očkování proti covidu či nakažené pacienty. Předseda Mladých praktiků Vojtěch Mucha se proto obává, že po této vlně pověsí řada zdravotníků svou profesi na hřebík, případně vyhoří či skončí na psychiatrii. Setkává se i s odmítači vakcín, kterým podle něj vydrží hrdinství jen do prvních příznaků onemocnění.

Strach z covidu vyhnal třetinu diabetiků z ordinací. Lékaři varují před zanedbáním péče

4. května 2021 07:40

Během pandemie ubylo v ordinacích diabetologů až 30 procent pacientů. Z velké části kvůli strachu z nákazy. Lékaři ale ubezpečují, že ordinace jsou bezpečné a díky osobní kontrole dokážou včas odhalit zhoršení nemoci a zakročit. Odkládání návštěv je podle nich větším rizikem než koronavirus. Řada pacientů „bez dozoru“ především kvůli nedostatku pohybu během lockdownu přibrala osm a více kilogramů.

Předseda praktických lékařů Šonka: Očkování v ordinacích vítáme, i když to bude náročné

19. února 2021 22:59

Od počátku března se v Česku zapojí do očkování proti nemoci COVID-19 vedle očkovacích center také praktičtí lékaři. Nově budou mít přístup i do on-line objednávkového systému a budou moci registrovat k očkování své spádové pacienty. Předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka pro CNN Prima NEWS potvrdil, že jsou praktici na očkování připraveni, i když bude proces náročný. Vakcínu přesto vnímá jako světlo na konci tunelu.