reklama
CNN Prima News ordinace

ordinace

Výpis příspěvků ke štítku „ordinace“

Strach z covidu vyhnal třetinu diabetiků z ordinací. Lékaři varují před zanedbáním péče

Během pandemie ubylo v ordinacích diabetologů až 30 procent pacientů. Z velké části kvůli strachu z nákazy. Lékaři ale ubezpečují, že ordinace jsou bezpečné a díky osobní kontrole dokážou včas odhalit zhoršení nemoci a zakročit. Odkládání návštěv je podle nich větším rizikem než koronavirus. Řada pacientů „bez dozoru“ především kvůli nedostatku pohybu během lockdownu přibrala osm a více kilogramů.

Předseda praktických lékařů Šonka: Očkování v ordinacích vítáme, i když to bude náročné

Od počátku března se v Česku zapojí do očkování proti nemoci COVID-19 vedle očkovacích center také praktičtí lékaři. Nově budou mít přístup i do on-line objednávkového systému a budou moci registrovat k očkování své spádové pacienty. Předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka pro CNN Prima NEWS potvrdil, že jsou praktici na očkování připraveni, i když bude proces náročný. Vakcínu přesto vnímá jako světlo na konci tunelu.

Psychiatři během pandemie ordinovali on-line a chtějí v této formě péče pokračovat

V době koronakrize výrazně více ordinovali psychiatři. Pacienti se na ně obraceli na dálku, jiná možnost totiž často nebyla. Přes 70 procent vyšetření proběhlo například přes telefon, Skype nebo jinak vzdáleně. Zdravotní pojišťovny ovšem tyto úkony přestaly nebo za pár dnů přestanou lékařům proplácet. Jenže lékaři za možnost pečovat o pacienty i na dálku chtějí bojovat.

reklama