reklama

Ósakaovou kritizuje i Hantuchová: Pokud nezvládá tiskovku, bude lepší vůbec nehrát

Jako kdybyste po soupeřce chtěli, aby vám hrála jen do bekhendu, jinak hrát nebudete. Tak mluví bývalá slovenská tenistka Daniela Hantuchová o neochotě současné světové trojky Naomi Ósakaové chodit na tiskové konference. Japonka a novináři, to je aktuální téma posledních týdnů a měsíců. Podle Hantuchové je velmi chladný přístup Ósakaové k médiím závadný především proto, že jsou nedílnou součástí sportu. Bez nich by neexistovalo království s tučnými odměnami.

reklama

Že tiskové konference pro Naomi Ósakaovou nejsou něčím, v čem by se vyžívala, bylo vidět znovu minulý týden na turnaji v Cincinnati. Po – nutno říct – necitlivě položené otázce od jednoho z novinářů opustila se slzami v očích místnost. Už delší dobu mluví o tom, že se potýká s depresemi a mediální výstupy jí na psychickém klidu příliš nepřidají.

I tak si ale někdejší elitní hráčka Daniela Hantuchová myslí, že by se měla Ósakaová se situací vypořádat lépe. „Tiskové konference jsou prostě součástí naší práce. Přesně to se totiž skrývá za označením profesionální sportovec. Pokud nejste připravení na tiskovku, bylo by lepší vůbec na turnaji nehrát. Bez médií bychom nikdy nevydělávali takové peníze, tak jednoduché to je,“ řekla Slovenka, která to v žebříčku WTA dotáhla až na páté místo, pro magazín Tennis365.

Příběh o japonské superhvězdě a tiskových konferencích se začal psát letos v květnu. Před grandslamem Roland Garros Ósakaová ohlásila, že po zápasech nebude novinářům poskytovat odpovědi, ačkoliv je to povinné. Chtěla tím chránit své duševní zdraví. V bojkotu tiskovek pokračovala až do minulého týdne a zmíněného Cincinnati. Svým přístupem rozdělila veřejnost, měla své zastánce, ale také pořádný tábor kritiků.

Nesdílela bych problémy s celým světem

„Když nastoupí do turnaje a řekne, že nebude dělat tiskovky, je to jako říct: ‚Budu hrát, ale jen když mi soupeřky budou hrát do bekhendu.‘ Nebo: ‚Dnes se mi nechce podávat, tak budu jen na returnu.‘ Je to neuctivé vůči pořadatelům turnajů,“ měla jasno Hantuchová a trochu si do Ósakaové rýpla. „Pokud ze sebe chce shodit nějaký tlak, nejlepší by nejspíš bylo vyhýbat se sociálním sítím. S tím bych začala,“ poznamenala k tomu, že Japonka je především na Instagramu velmi aktivní.

Rodačka z Popradu dále uvedla, že „posadit se na půl hodiny před novináře a povídat si o sportu není žádnou raketovou vědou“. A že je to to nejmenší, co může pro pořadatele turnajů udělat.

„Všichni hráči mají nějaké problémy mimo kurt, je to součást života. Osobně bych to tolik nesdílela s celým světem, raději bych vyhledala profesionální pomoc, možná na chvíli odešla do ústraní, abych získala novou perspektivu a chuť,“ uzavřela.

O mentálním zdraví Ósakaová mluví vedle svých podnikatelských aktivit a pomáhání ostatním v chystaném zářijovém čísle populárního magazínu Women's Health, na kterém obsadila titulní stránku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové
Volby 2021

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro
Volby 2021

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro

Homosexuálové by neměli mít stejné právo na svatbu jako heterosexuálové. V debatě Česko hledá premiéra se na tom shodli například Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Tomio Okamura (SPD) či Vojtěch Filip (KSČM). Proti registrovanému partnerství ovšem nejsou. Pro sňatky všech se naopak vyslovila například koalice STAN a Pirátů nebo šéf Přísahy Robert Šlachta.

Filip k Rakušanovi: S Íránem jste udělali sviňárnu. Od vás je to pocta, reagoval šéf STAN

Předvolební debata Česko hledá premiéra v neděli večer byla plná ostrých sporů a výměn názorů. Jednou z těch pikantnějších byla ta, která se odehrála mezi šéfem KSČM Vojtěchem Filipem a lídrem koalice Pirátů a STAN Vítem Rakušanem (STAN). Vojtěch Rakušana obvinil ze „sviňárny“ kvůli kauze velvyslance v Íránu. Rakušan mu to vrátil s tím, že pokud mu něco podobného řekne komunista, je to pocta, neboť „ti zde dělali sviňárny 40 let“.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš a Rakušan na ostří nože. Hodíte si s Bartošem korunou, kdo bude premiér? ptal se šéf ANO

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se uskutečnila velká superdebata s osmi lídry nejsilnějších stran či koalic. Pozvání přijal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS), lídr koalice PirSTAN Vít Rakušan (STAN), předseda hnutí SPD Tomio Okamura, šéf komunistů Vojtěch Filip, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a šéfka koalice Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková.

Kandidát na ministra zdravotnictví: Po mém očkování vám nic není. Po kritice se hájil

Vzkaz kandidáta do Poslanecké sněmovny Ondřeje Dostála (Piráti) vzbudil vlnu emocí. Na sociálních sítích si postěžoval, že se ho média ptají na to, zda je očkovaný proti covidu. Podle něj se však jedná o citlivý zdravotní údaj a nikomu po něm nic není. Po vlně kritiky se rozhodl hájit virtuálním příspěvkem. Zároveň dodal, že očkovaný vzhledem k vysoké hladině protilátek není.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exprezident Klaus dál zůstává v nemocnici. Pokračuje v léčbě na urologické klinice

Václav Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží a v Ústřední vojenské nemocnici v Praze zatím zůstává. V neděli to potvrdil redakci CNN Prima NEWS Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

reklama