CNN Prima News Ostravská univerzita

Ostravská univerzita

Výpis příspěvků ke štítku „Ostravská univerzita“

Deprese i bolesti. Řada lidí s postcovidovým syndromem si sáhla na život

19. března 2022 23:02

Lidé trpící postcovidovým syndromem, kteří nenachází pomoc u lékařů, jsou natolik zoufalí, že občas nevidí jiné východisko, než svůj život ukončit. Sebevraždu spáchala například slavná holywoodská scénáristka, britská vědkyně, ale i řada lidí v Česku. Dopady koronaviru navíc mohou být i u dětí dlouhodobější, než se původně předpokládalo.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

28. ledna 2022 00:31

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Maďar vyhrál válku epidemiologů: Navzdory Prymulovi bude děkanem fakulty v Ostravě

12. října 2020 13:31
Aktualizováno

Novým děkanem Lékařské fakulty Ostravské univerzity bude epidemiolog Rastislav Maďar. A to i přesto, že ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) před volbou veřejně podpořil Václava Procházku, který stejně jako Maďar kandidoval. Podle Maďara se veřejná podpora ze strany ministra nehodí a mluvil i o „účelovce“ a kampani. Třetím uchazečem byl Karel Drgáč. Akademický senát o novém vedení rozhodl v pondělí odpoledne.