reklama
CNN Prima News Ostravsko

Ostravsko

Výpis příspěvků ke štítku „Ostravsko“

Kupčení s hlasy, hlášená bomba a porušování opatření. Policie měla při volbách napilno

9. října 2021 16:19

Policie při volbách zjistila desítky porušení protiepidemických opatření a má zatím dvě oznámení o možném kupčení s hlasy – ze Slaného a Ostravska. V Brně se zabývala anonymním ohlášením bomby ve volební místnosti, které se však nepotvrdilo. Vyplývá to z vyjádření policie na Twitteru a středočeské krajské policejní mluvčí. Dvoudenní volby do Sněmovny skončily v sobotu ve 14 hodin odpoledne.

Lidé z Hlučínska u Ostravy ctí padlé vojáky wehrmachtu, jsou to jejich předci

13. února 2021 07:19

Většinou mluvili dobře česky, ale v uniformách německého wehrmachtu bojovali ve Francii, Polsku, v severní Africe, na Krymu i u Moskvy. Ale také u Stalingradu, kde jedna z největších bitev v dějinách lidstva skončila v únoru před 78 lety. Na Hlučínsku nedaleko Ostravy si vojáky wehrmachtu stále připomínají s patřičnou pietou. Jsou to jejich mrtví, tomuto specifickému regionu se totiž po válce vyhnul odsun Němců.

U Těšína se čepuje pivo a grilují steaky. Mám na to ústavní právo, říká hospodský

4. února 2021 12:58

Pouhých 350 metrů chůze za česko-polským hraničním přechodem Český Těšín / Cieszyn se točí pivo a grilují steaky. Ačkoliv polská vláda trvá na uzavření restaurací, podnikatel Tomasz Kwiek hospodu U Trzech Braci (U Tří bratrů) stejně otevřel. Napřed sice způsobil policejní manévry, nyní už ale strážci zákona nezasahují. A po vzoru těšínského výčepu se otvírají další v celém Polsku.

Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

3. prosince 2020 09:45

Je šest hodin ráno, výčepní Žaneta z ostravské pivnice Venuše právě odmyká hospodu. Dříve to ani nešlo, restaurace mohou otevírat až v šest, a to po pauze, která trvala od 14. října. Přijde vůbec někdo tak brzo? „V půl sedmé bude plno,“ prorokuje číšnice. První host vejde přesně osm minut po šesté. „Už mi to chybělo,“ těší se na pivo železničář Roman Dluhoš.

KOMENTÁŘ: Švejkování s koronavirem asi může zastavit jen stanné právo

28. října 2020 06:36

Zákaz nočního vycházení. „Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit prdel,“ plánuje můj známý z Ostravska, jak přelstít nově vyhlášenou restrikci a případnou lustraci policejní hlídkou. Venčení „rafanů“ zůstává povolené a pravidelné páteční čepované pivo v garáži u kamaráda si prostě nenechá ujít.

Vondrák: Situace není tak dramatická, aby byla zavedena plošná opatření v celém kraji

17. července 2020 19:47

Hygienici v celém Moravskoslezském kraji nečekaně zpřísnili opatření proti šíření koronaviru. Roušky jsou opět povinné ve vnitřních prostorách, v nemocnicích a domovech důchodců pak respirátory třídy FFP2. Restaurace, bary a diskotéky budou zavírat ve 23 hodin, ruší se akce s účastí nad sto lidí. Podle hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka (ANO) ale není ke všem opatřením důvod. Tvoří se nová ohniska nákazy po celém kraji, oponoval v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

reklama