CNN Prima News otázky

otázky

Výpis příspěvků ke štítku „otázky“

Promluvit si s nebožtíkem? AI to umožnila tisícům lidí. Je to morbidní, stěžují si odpůrci

Vývoj na poli umělé inteligence (AI) pokračuje kupředu mílovými kroky. Již dvě společnosti dnes nabízejí, co se před pár lety zdálo nemyslitelné – mluvit s lidmi po jejich smrti. Aplikace využívají umělou inteligenci k tomu, aby prozkoumala hodiny nahrávek rozhovorů se zesnulými, z nichž nakonec vybere a předloží nejlepší odpověď. Tuto službu využívají tisíce lidí včetně známých osobností. Nové schopnosti AI však před lidstvo staví nové otázky ohledně etiky.

Připraví na přijímačky a maturitu, i s pomocí mobilu. Cermat spustí novou aplikaci TAU

Již v průběhu září se žáci devátých tříd a maturitních ročníků mohou těšit na on-line pomůcku, která jim usnadní přípravu na přijímačky a závěrečné zkoušky. Cermat spustí novou a více moderní aplikaci TAU – TRÉNUJ A UČ SE. Novinka spočívá například v tom, že si úlohy v aplikaci mohou studenti vyplňovat ve svých mobilních telefonech. Zejména rodiče potěší, že TAU bude zcela zdarma, čímž mohou ušetřit na přípravných kurzech.

Žadatelům o řidičský průkaz přibudou nové otázky. Odborník je chválí, zmínil ale i problém

České autoškoly doplní do testových sad otázky zaměřené na řidiče autobusů a nákladních aut. Další set dotazů v úterý 14. února představili zástupci Ministerstva dopravy ČR, Asociace autoškol ČR a sdružení dopravců ČESMAD Bohemia. Důraz je nově kladen například i na hmotnostní limity nákladních souprav, obytné přívěsy nebo přepravu dětí v autosedačkách. Naučit se všechny otázky nazpaměť je pro adepty autoškol stále těžší.

Filmy raději s dabingem, nejdražší je kabelka. Co spojuje a rozděluje manželky kandidátů?

Do paměti veřejnosti se brzy jedna z nich zapíše jako nová první dáma. Redakce Showtime proto Evu Pavlovou a Moniku Babišovou vyzpovídala ohledně běžného života. Jaký žánr filmu nebo seriálu preferují? A na jaké sociální síti by byly nejvíce aktivní? Obě manželky prezidentských kandidátů odpovídaly na stejné otázky. Ve čtvrtečním pořadu Showtime na CNN Prima NEWS a Primě můžete sledovat rozhovory s oběma manželkami kandidátů.

Nejasnosti v pravidlech karantén kvůli omikronu. Co od pondělí platí? Odpovídá Válek

Pravidla kolem izolace a karantény se v Česku mění tak často, že se lidé začínají ztrácet v tom, co vlastně platí. Mají očkovaní z karantény výjimku? Na jak dlouho musíte v současnosti po pozitivním testu zůstat v izolaci? A kdy potřebujete k ukončení karantény negativní test? Na to, jak se ve zmatku kolem karantén vyznat, jsme se ptali přímo ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) a přinášíme odpovědi na vaše nejčastější otázky.

Revoluce v autoškolách: Do testů po letech přibydou zcela nové otázky

Do testovacích sad u zkoušek na řidičské průkazy brzy přibude 120 nových otázek. Zaměřovat by se měly na konkrétní situace v provozu a případná rizika. Prvních 35 nových otázek by se mělo v testech objevit od 24. října, další přibydou postupně. Na středeční tiskové konferenci to oznámili zástupci ministerstva dopravy, policie a asociace autoškol. V současnosti je v testovacích sadách 855 otázek, nové otázky je doplní. Každý žadatel u zkoušky řeší 25 příkladů.