Velké překvapení zažil čínský otec dvojčat, která v rámci standardního procesu registrace po narození podstoupila test DNA. Analýza odhalila, že mají dva různé otce. Pravděpodobnost takového případu je jedna ku 10 milionům, informoval web Daily Mail.
Příběh odhalila pro tisk analytička Teng Ja-ťün, která zprávu o otcovství zpracovávala. Podle ní je šance, že dojde k případu známému jako heteropaternální superfekundace jen jedna ku deseti milionům. „Výsledky ukázaly, že děti mají stejnou matku, ale jiné otce,“ uvedla odbornice s tím, že dvojčata mají v tomto případě tři rodiče. Ti si přáli zůstat v anonymitě.
Jak je to možné?
„Zaprvé musí matka v jednom měsíci vyprodukovat dvě vajíčka namísto jednoho (aby měla dvojčata). Zadruhé, aby k tomu mohlo vůbec dojít, musí mít pohlavní styk se dvěma muži během opravdu krátkého časového úseku,“ uvedla odbornice pekingského forenzního identifikačního centra.
Koronavirus a domácí výuka: Dcera je emočně nestabilní a výuka náročná, vypráví maminka dvojčat ze zkumavky
Jaké to je zvládnout domácí výuku s dvojčaty, z nichž jedno potřebuje intenzivní péči? Do svého soukromí nás ve vyprávění pustila rodina Hanušových. Jejich cesta za miminkem byla trnitá, o to větší radost přišla, když Dagmar a Zdeněk Hanušovi zjistili, že čekají dvojčata. Dáše v té době táhlo na 40 a doma měla už téměř dospělého syna Jakuba z předchozího vztahu. Anička a Jeníček se narodili předčasně, ale i přes nelehký začátek vše zvládli na jedničku. Dnes chodí oba do první třídy, ale Anička potřebuje asistenta. Trpí psychickými problémy.
Žena přitom musí mít pohlavní styk se dvěma muži během jednoho dne před nebo po ovulaci, aby došlo k oplodnění obou vajíček.
V Číně jsou hlášeny i další podobné případy. Experti tvrdí, že spočítat přesně výskyt tohoto fenoménu je těžké. Podle webu The Guardian předchozí studie naznačují, že taková možnost přichází v úvahu u jednoho ze 400 až 13 000 párů.