CNN Prima News Oxfordská univerzita

Oxfordská univerzita

Výpis příspěvků ke štítku „Oxfordská univerzita“

CNN Prima NEWS je v TOP 5 nejdůvěryhodnějších médií v Česku. Uspěla televize i web

15. června 2022 13:47

CNN Prima NEWS patří mezi pětici nejdůvěryhodnějších médií v Česku. Vyplývá to z analýzy výzkumné organizace Reuters Institut, který je spjat s tiskovou agenturou Reuters. Výzkum uvádí, že CNN Prima NEWS považuje za důvěryhodnou 52 procent respondentů. Vysoko se CNN Prima NEWS objevila rovněž v hodnocení týdenního zásahu, a to jak u on-line čtenosti, tak i off-line, kam výzkumníci zařadili televizi, rádio či tisk. Na druhou stranu ovšem klesá důvěra Čechů v média samotná.

Vědci odhalili nakažlivější variantu HIV. Může napáchat větší škody, obávají se

7. února 2022 09:17

Vědci v Nizozemsku při dlouhodobé studii objevili dosud neznámou a nakažlivější variantu viru HIV, který způsobuje nemoc AIDS. Varianta nazvaná VB s sebou podle nich nese 3,5krát až 5,5krát vyšší virovou nálož, je snadněji přenosná a může napáchat větší škody v imunitním systému nakaženého. Odborníci z Oxfordské univerzity své závěry zveřejnili v článku pro časopis Science.

Omikron je jiná nemoc než covid před rokem. Děsivé scény už neuvidíme, věří imunolog

29. prosince 2021 10:44

Přední imunolog a britský vládní poradce John Bell si myslí, že vysoká úmrtnost na covid je již minulostí. „Omikron není stejnou nemocí, jakou jsme pozorovali před rokem,“ podotkl s odkazem na varianty delta či alfa. Jeho nadšení však nesdílí mnozí vědci, kteří britskou vládu kritizují za to, že před vánočními svátky nepřijala přísnější opatření.

Hrozí nám další pandemie. Může být smrtelnější než covid, varuje tvůrkyně AstraZenecy

6. prosince 2021 09:03

Budoucí pandemie by mohly být smrtelnější než současná covidová krize, varuje profesorka Oxfordské univerzity a jedna z tvůrkyň vakcíny od společnosti AstraZeneca Sarah Gilbertová. Apeluje na firmy i státy, aby nezapomněly financovat přípravy na další epidemie, a svět tak nepřišel o pokrok, který za poslední dva roky učinil.

Jak šíří virus očkovaní a neočkovaní? Desítky studií ukazují překvapivé výsledky

20. listopadu 2021 05:43

O rozdílu v šíření koronaviru mezi neočkovanými a očkovanými koluje řada polopravd, mýtů a hoaxů. A to i kvůli tomu, že relevantní studie často zohledňují rozdílné faktory a pracují s různými vzorky lidí. Nejsou proto jednotné. Redakce CNN Prima NEWS shromáždila fakta z vědeckých výzkumů, ze kterých vyplývá, že očkování tlumí nejen těžké průběhy covidu, ale i šíření samotného viru.

Téměř 50 tisíc nakažených denně, Británie přesto nechce lockdown. Na co spoléhá?

26. října 2021 10:14

V Evropě se s příchodem chladného počasí znovu šíří koronavirus a na západě kontinentu to nejvíce odnáší Velká Británie. Ve Spojeném království evidují sedmidenní průměr nakažených těsně pod hranicí 50 tisíc případů, tamní vláda ale přesto zatím nechce zavádět omezení a spoléhá na takzvaný plán A. V čem spočívá?