reklama
CNN Prima News Oxfordská univerzita

Oxfordská univerzita

Výpis příspěvků ke štítku „Oxfordská univerzita“

Královnu na zdi nechceme. Studenti Oxfordu odstranili Alžbětin portrét, čelí kritice

Studenti jedné z fakult Oxfordské univerzity odhlasovali odstranění portrétu královny Alžběty II. ze společenské místnosti. Podle nich totiž „reprezentuje nedávnou koloniální historii“, informoval deník Daily Mail. Královnu má nahradit jiný obraz nebo portrét vlivného a inspirativního člověka. Krok odsoudil britský ministr školství i bývalý lídr Konzervativní strany.

Cesta z nekonečného lockdownu. Nová vakcína proti covidu bude v září, slibuje vědec

Další dávka vakcíny proti covidu, takzvaná boosting jab (podpůrná dávka), bude připravená v září. Uvedl to profesor imunologie na Oxfordské univerzitě Andrew Pollard. Podpůrná dávka má chránit i před novými mutacemi koronaviru. Hrozbu podle britského vědce představuje neproočkovaná populace, a právě vakcíny jsou cestou z „nekončícího lockdownu“, píše deník Daily Mail.

Dost bylo Beethovena, ať zní africké bubny. Oxford chce změnit osnovy na katedře hudby

Současné vzdělávání je příliš zaměřeno na hudbu „bělochů z otrokářského období“ a studenti jiné barvy pleti by kvůli tomu mohli trpět. Myslí si to oxfordští akademici, kteří proto navrhují zásadně změnit učební osnovy na katedře hudby. Ta má více reflektovat nedávné násilné události a hnutí Black Lives Matter. Informuje o tom britský list The Telegraph.

AstraZeneca chrání očkovaného a zabraňuje i přenosu koronaviru na jiné lidi, tvrdí vědci

Vakcína od firmy AstraZeneca nejenže poskytuje naočkovanému ochranu před onemocněním COVID-19, ale také možná potlačuje přenos koronaviru na lidi v jeho okolí. Nasvědčují tomu výsledky bádání vědců z Oxfordské univerzity, která se na vývoji očkovací látky podílela. Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock hodnotil zprávy o účincích přípravku jako nesmírně povzbudivé.

reklama