CNN Prima News ozbrojený konflikt

ozbrojený konflikt

Výpis příspěvků ke štítku „ozbrojený konflikt“

Všechna ukrajinská města vymazat z mapy. Kadyrov hřímá po útoku na své ozbrojence

Kolem 40 mrtvých a 60 raněných si vyžádal zásah základny proruských bojovníků z jednotek vládce autonomního Čečenska Ramzana Kadyrova na jihu Ukrajiny, napsala agentura Unian s odvoláním na informační kanál v aplikaci Telegram, který se specializuje na sčítání ruských ztrát. Ukrajinská raketa zasáhla podle ní čečenskou základnu v Chersonské oblasti ještě během pondělní noci. Kadyrov podle ruských médií označil dosavadní ruskou odpověď na ukrajinské ostřelování ruského území za slabou a navrhl vymazat ukrajinská města z povrchu země.

Mobilizace je zlomový bod. Rusové budou mít převahu, varuje generál Šedivý

Vyhlášení částečné mobilizace v Rusku je zlomový bod, domnívá se bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Podle něj Putin na Ukrajinu pošle vojáky základní služby, kterých je každoročně povoláváno asi 300 tisíc a kteří prochází dvanáctiměsíčním výcvikem. Ruské vedení si bude moct vybrat ročníky a odbornosti, které potřebuje. Mohou být mezi nimi třeba ženisté, spojaři, letečtí technici nebo i piloti.

Žádná invaze, Rusko má právo hájit své zájmy. Spojenci USA přilévají olej do ohně, tvrdí Čína

To, co se odehrává na Ukrajině, není invaze ze strany Ruska, uvedlo čínské ministerstvo zahraničí. Konstatovalo, že Rusko je nezávislá země a může činit vlastní rozhodnutí v souladu se svými zájmy. Japonsko naopak „jednostranné akce Ruska“ vůči Ukrajině rezolutně odsoudilo. Austrálie oznámila rozšíření sankcí vůči Rusku; uvalit sankce na Moskvu je připravena také Jižní Korea.