CNN Prima News ozbrojený konflikt

ozbrojený konflikt

Výpis příspěvků ke štítku „ozbrojený konflikt“

Všechna ukrajinská města vymazat z mapy. Kadyrov hřímá po útoku na své ozbrojence

25. října 2022 13:16

Kolem 40 mrtvých a 60 raněných si vyžádal zásah základny proruských bojovníků z jednotek vládce autonomního Čečenska Ramzana Kadyrova na jihu Ukrajiny, napsala agentura Unian s odvoláním na informační kanál v aplikaci Telegram, který se specializuje na sčítání ruských ztrát. Ukrajinská raketa zasáhla podle ní čečenskou základnu v Chersonské oblasti ještě během pondělní noci. Kadyrov podle ruských médií označil dosavadní ruskou odpověď na ukrajinské ostřelování ruského území za slabou a navrhl vymazat ukrajinská města z povrchu země.

Mobilizace je zlomový bod. Rusové budou mít převahu, varuje generál Šedivý

21. září 2022 11:35

Vyhlášení částečné mobilizace v Rusku je zlomový bod, domnívá se bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Podle něj Putin na Ukrajinu pošle vojáky základní služby, kterých je každoročně povoláváno asi 300 tisíc a kteří prochází dvanáctiměsíčním výcvikem. Ruské vedení si bude moct vybrat ročníky a odbornosti, které potřebuje. Mohou být mezi nimi třeba ženisté, spojaři, letečtí technici nebo i piloti.

Žádná invaze, Rusko má právo hájit své zájmy. Spojenci USA přilévají olej do ohně, tvrdí Čína

24. února 2022 11:31

To, co se odehrává na Ukrajině, není invaze ze strany Ruska, uvedlo čínské ministerstvo zahraničí. Konstatovalo, že Rusko je nezávislá země a může činit vlastní rozhodnutí v souladu se svými zájmy. Japonsko naopak „jednostranné akce Ruska“ vůči Ukrajině rezolutně odsoudilo. Austrálie oznámila rozšíření sankcí vůči Rusku; uvalit sankce na Moskvu je připravena také Jižní Korea.