CNN Prima News paleontologie

paleontologie

Výpis příspěvků ke štítku „paleontologie“

Na zahradě našli gigantické kosti. Patří zřejmě největšímu dinosaurovi v Evropě

30. srpna 2022 09:55

Vědci odkryli na zahradě v Portugalsku kosti, které by mohly patřit největšímu nalezenému dinosaurovi v Evropě. Zkamenělá žebra podle odborníků patří brachiosaurovi. Soudě podle jejich velikosti mohl gigant z období jury dosahovat délky pětadvacet metrů a výšky dvanáct metrů. Nález je unikátní i svým zachováním původního tvaru.

Šestiletý Julian našel zub mastodonta. Myslel jsem, že dostanu milion, přiznal

9. října 2021 13:39

Šestiletý Julian Gagnon objevil během rodinné procházky extrémně vzácný nález. Americký chlapec totiž našel zub starověkého mastodonta, příbuzného moderních slonů, kteří se toulali po Severní Americe před tisícovkami let. Podle odborníků je nález velmi vzácný. Podle rodiny to je znamení, co má chlapec dělat dál – stane se paleontologem.

Ten, který nahání strach. V Patagonii objevili pozůstatky prastarého dinosaura

4. dubna 2021 09:17

Vědci v Argentině našli dobře zachovalou lebku masožravého dinosaura, který se před 85 miliony let potuloval dnešní severní Patagonií. Predátor se podobně jako slavný Tyrannosaurus rex pohyboval po dvou nohách a měl drobné přední končetiny, jeho velikost však byla poloviční. Měl také krátký čenich, velmi dobrý sluch a silné čelisti, píše agentura Reuters.

Vědecké objevy v obrazech: umělé červené krvinky nebo nejstarší parazit

6. června 2020 17:01

Věda může lidstvo zachránit i vyhubit. Stála za objevem penicilinu i atomové bomby. Je velkým dobrodružstvím malých kroků. Denně v laboratořích i terénu přibývají malé poznatky, které mohou vyústit ve fenomenální objevy. Každý týden vám představíme výběr nejzajímavějších objevů na vědeckém poli, které by neměly uniknout vaší pozornosti.