Třiašedesátiletý Němec zemřel ve čtvrtek během letu z Bangkoku do Mnichova, informoval švýcarský deník Blick. Pasažér podle svědků působil nemocně již při nástupu do letadla. Lékař, který se shodou okolností nacházel na palubě, ale kapitánovi potvrdil, že mohou vzlétnout. Muž však ve vzduchu začal plivat velké množství krve, následně zemřel. „Byla to naprostá hrůza, všichni křičeli,“ popsal jeden z cestujících. Letecká společnost Lufthansa incident potvrdila, bližší informace ale odmítla sdělit.
Muž vypadal velmi špatně již po nástupu do letadla, sdělila deníku Blick Švýcarka Karin Missfelderová, sestřička z nemocnice v Curychu, která byla rovněž na palubě osudného letu. „Potil se, velmi rychle dýchal a působil apaticky,“ popsala. Nemocný pasažér letěl se svou manželkou původem z Filipín. Ta měla jeho stav zdůvodnit tím, že pár běžel, aby letadlo stihl. „Letuška se ho zeptala, jestli je v pořádku, velmi se o něj obávala,“ doplnila Missfelderová.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nouzové přistání letu z Prahy. Pilot nad Řeckem reagoval na agresivního pasažéra do Izraele
Sama letušce sdělila, že muže musí prohlédnout zdravotník. „Kapitán se přes reproduktory zeptal, zda je na palubě doktor. Němce nakonec prohlédl mladý muž z Polska se špatnou angličtinou,“ vylíčila. Ten se však podle sestřičky pouze muže zeptal, jak se cítí, a změřil mu puls. „Pak mu dali heřmánkový čaj, ale už tehdy plival krev do sáčku, který mu přidržovala manželka,“ doplnil manžel Missfelderové Martin.
Po startu se mu ještě přitížilo. Podle svědků nadále plival do sáčku, až mu nakonec vytryskl proud krve z úst i nosu. „Byla to naprostá hrůza, všichni křičeli,“ popsal Missfelder. Letušky podle sestřičky ihned zahájily resuscitaci, o kterou se pokoušely asi půl hodiny, přestože muž byl zjevně po smrti. Zemřelého následně přemístily do prostoru u vstupu letadla. Let se oproti původnímu cíli přesměroval zpět do Bangkoku, kam podle Missfelderové pokračoval s naprostým tichem na palubě.
Manželský pár, který pro Blick vylíčil události tragického letu, se vymezil proti počínání aerolinky. „Po přistání se o nás nikdo nepostaral, čekali jsme dvě hodiny. Všichni jsme museli jít na přepážku, kde nám dali desetifrankovou poukázku. Je nepřijatelné, že Lufthansa nemá pro podobné případy žádná opatření a nikdo se nepostará o zhruba 30 traumatizovaných pasažérů,“ popsal Missfelder.
Péče se podle něj nedostalo ani manželce zemřelého, která musela projít celní kontrolou. „Stála tam apaticky úplně sama a musela projít všemi formalitami,“ doplnil. „Opět nastoupit do letadla po tom hororovém výjevu bylo strašné. Moje žena plakala. Očekávám od Lufthansy omluvu,“ popsal pro další portál 20 Minuten Missfelder cestu domů náhradním letem.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Žena v USA ukradla policistovi auto i s puškou. Zběsilý úprk skončil smrtí nevinných