reklama
CNN Prima News Pavel Švagr

Pavel Švagr

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Švagr“

Hamáček o koronaviru: Máme 14 dní, abychom zabránili kolapsu

12. října 2020 12:06
Aktualizováno

Stát kvůli koronavirové krizi opět sáhne do svých rezerv. Zhruba 2500 lůžek, která má k dispozici Správa státních hmotných rezerv (SSHR), využije k navýšení kapacity nemocni, sdělil v pondělí ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Zdůraznil také, že všichni Češi musí pochopit vážnost situace. „Máme poslední pokus. Buď to s těmi tvrdými opatřeními trefíme, nebo máme obrovský problém,“ říká Hamáček.

Na druhou vlnu jsme připraveni. Ochranných pomůcek je v rezervách dost, tvrdí Švagr

10. září 2020 23:38

Poslední počty nakažených naznačují, že na následující měsíce budou lidé potřebovat miliony ochranných pomůcek, a to především lékaři a další pracovníci v první linii. Zatímco na začátku března Česko pandemie zaskočila a lidé museli šít roušky, na druhou vlnu je podle předsedy Správy státních hmotných rezerv Pavla Švagra připravené. Uvedl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Do státních rezerv míří desítky milionů roušek. Odkud pocházejí?

3. srpna 2020 22:04

Správa státních hmotných rezerv očekává, že bude mít do konce srpna k dispozici desítky milionů roušek i respirátorů. Pro CNN Prima NEWS to řekl předseda správy Pavel Švagr. Ten nedávno uvedl, že státní rezervy nemají aktuálně ani jednu ochrannou zdravotní pomůcku. Roušky a respirátory se do státních rezerv přesunou z části zásob jednotlivých ministerstev.

Správa státních hmotných rezerv nemá v majetku jedinou ochrannou pomůcku. Budou až v září

24. července 2020 18:44

Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr sdělil, že správa nemá aktuálně v majetku ani jednu ochrannou zdravotní pomůcku. Veškerý materiál, který v prostorách skladů je, patří Ministerstvu zdravotnictví. Další zásoby jsou pak ve skladu Ministerstva vnitra, kde je podle informací premiéra Andreje Babiše 65 miliónů roušek. Švagr hodlá sklady v Sedlčanech doplnit začátkem září, a to na dvouměsíční zásobu. Nyní dokončují otevřená výběrová řízení.

reklama