CNN Prima News Pavel Švagr

Pavel Švagr

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Švagr“

Pohonné hmoty dále zdražují. Za litr nafty průměrně zaplatíme 49 korun, za benzin 47

10. března 2022 07:39

Ceny pohonných hmot v Česku dál zvyšují svá historická maxima. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí průměrně 46,64 Kč, litr dieselu už je za více než 49 korun. Od minulé středy benzin zdražil o více než sedm korun, nafta dokonce o více než deset. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která průměrné ceny paliv sleduje od začátku roku 2005.

Nenavyšujte marže, žádá pumpaře šéf státních rezerv. K cenám mají přistupovat uvážlivě

7. března 2022 14:29

Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce pohonných hmot, aby přistupovali ke zvyšování cen uvážlivě a nenavyšovali neobjektivně marže. Situaci kolem dodávek ropy a ropných produktů na český trh SSHR monitoruje, v tuto chvíli je situace se zásobováním v normálu. Švagr to řekl po jednání Národní organizace pro společný postup ve stavu ropné nouze (NESO).

Česko zachvátila panika jménem AdBlue. Proč kapalina zdražuje a k čemu je potřeba?

21. října 2021 11:20
Aktualizováno

Náklady na silniční dopravu stoupají v posledních týdnech a měsících o desítky procent, a to téměř ve všech aspektech. Zdražují paliva, samotná vozidla, energie, náklady na lidské zdroje a vyšší jsou i úroky. Nyní ale může dojít k nejhoršímu: Nedostatek kapaliny AdBlue může zastavit provoz všech nákladních vozidel i autobusů. A na silnice nevyjedou ani řidiči osobních vozů vyrobených podle normy Euro 6.

Upravené přestávky i pravidla v jídelně. Žáci druhých stupňů se vrátili do lavic

10. května 2021 08:39

Základní školy i ve zbylých sedmi krajích v pondělí zahájily rotační výuku na druhém stupni. Kvůli epidemii koronaviru se starší žáci v těchto regionech dosud museli vzdělávat doma. Ve stejných sedmi krajích se také otevřely mateřské školy pro všechny děti. V celém Česku se navíc obnovila i klinická a praktická výuka všech ročníků vysokých škol.

Plaga chtěl nakoupit 11 milionů testů pro děti, vláda to odmítla. Teď školám chybí

28. dubna 2021 18:17

Ministerstvo školství chtělo v březnu nakoupit 11 milionů testů na covid pro žáky ve školách. Vláda však takové množství odmítla a schválila nákup pouze pěti milionů antigenních testů. Teď státu testy pro školáky došly a zatím není jasné, kde se vezmou další. Podle zástupců škol vydrží zásoby do konce příštího týdne. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) reagovala se slovy, že ministerstvo školství má zmatek v číslech a testů bude dost.

Likvidace polní nemocnice v Letňanech. Z 500 lůžek ani jedno pacienti nevyužili

6. února 2021 12:26

Správa státních hmotných rezerv začala s odvážením 500 lůžek ze rušené polní nemocnice v pražských Letňanech. V sobotu odjely tři první kamiony, poslední z 15 plánovaných vozů odveze lůžka v úterý. Novinářům to v sobotu před letňanským areálem řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Lůžka nebyla nikdy využita, v nemocnici žádní pacienti nebyli. Správa v současnosti propůjčuje dalších 999 lůžek jiným zdravotnickým zařízením, z toho je 700 standardních, zbytek pro intenzivní péči.