CNN Prima News pediatři

pediatři

Výpis příspěvků ke štítku „pediatři“

Covid je na druhé koleji. Příval ukrajinských dětí nezvládneme, varuje šéfka pediatrů

25. března 2022 05:57

Zatímco dosud byl problémem českého zdravotnictví číslo jedna covid, především pro praktické dětské lékaře přišla úplně nová výzva. A tou jsou desítky tisíc ukrajinských dětí. Předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Ilona Hülleová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS upozorňuje, že pediatři sami situaci nezvládnou a potřebují pomoc od ministerstva zdravotnictví.

Za pediatrem i 100 kilometrů. Česku chybí dětští lékaři, zdravotní karty končí na úřadech

10. února 2022 07:17

Peníze na ruku, stavební parcely, energie zdarma ani služební byty podle všeho nestačí k tomu, aby města a obce přilákaly dětské lékaře. Ti zoufale chybí po celé České republice. Na Vysočině je průměrný věk pediatra přes 61 let a to znamená jediné – rodiče tisíců dětí mají problém, kdo se nakonec postará o jejich ratolesti.

Nemůžeme dýchat, stěžují si děti. Přizpůsobte se, vzkazují jim i rodičům pediatři

24. září 2020 16:21

Závratě, častější krvácení z nosu, bolesti hlavy, bolesti dýchacích cest, únava. To jsou jen některé velmi časté pocity a stavy, které popisují rodiče i děti na sociálních sítích a které si i děti a rodiče svěřují mezi sebou. Zajímalo nás proto, jaký je názor českých pediatrů na povinnost nosit roušku i během sezení ve třídách? Nepředstavuje rouška pro děti určité zdravotní riziko, jak se mnozí rodiče domnívají? Děti nemají problém vzkazují, pro mnohé překvapivě, pediatři.