CNN Prima News pneumatiky

pneumatiky

Výpis příspěvků ke štítku „pneumatiky“

TEST zimních gum pro rodinná SUV: Za kvalitu se platí, ale ani levnější kusy nezklamou

12. října 2022 09:32

Německý test sedmnácti zimních pneumatik rozměru 215/60 R16 ukázal, že namíchání té nejlepší směsi a spojení s ideální geometrií vzorků něco stojí. Vítězi velkého srovnání jsou značky Continental, Dunlop a Goodyear. Na chvostu zůstaly Falken či Matador. Žádný trapas se však nekonal. Ani obutí od posledních jmenovaných nemusí být nutně špatnou volbou.

Tragická nehoda řidiče kamionu: Při huštění mu explodovala pneumatika, na místě zemřel

17. července 2022 21:26

Exploze velké pneumatiky s vysokým tlakem vzduchu je životu nebezpečnou záležitostí se srovnatelně ničivou účinností jako výbuch pyrotechnické nálože. Řidič kamionu v polské Osvětimi nejspíš přehnal hustící tlak u jedné z pneumatik. Následná detonace jej odmrštila hlavou na tvrdou část kamionu tak nešťastně, že na místě přišel o život.

Výhled ze vzducholodě i úchvatné muzeum. Závod 24 hodin Le Mans oslní nejen milovníky sportu

14. června 2022 11:37

Jeden z nejslavnějších motorových závodů 24 hodin Le Mans. Bitvu o věčnou slávu ve světě řvoucích motorů sleduje přímo na okruhu ve Francii okolo 250 tisíc lidí. Já jsem měl tu čest sledovat velkolepou záležitost, která se odehrávala jen pár centimetrů ode mě, a poznat tak na vlastní kůži, že i laik v tomto sportu si zde přijde na své. Redakce CNN Prima NEWS se pokusí vám přiblížit tu opojnou vůni oleje, spálených gum, ale i pocit nekonečné zábavy na celý víkend.

Norma Euro 7 dopadne i na elektromobily. Auta musí splnit přísné podmínky pro brzdy

7. června 2022 11:26

Nástup platnosti emisní normy Euro 7 se stále odkládá, řešit totiž bude i problémy spojené s elektromobilitou. Kromě produkce emisních částic spalovacími motory se zaměří také na znečišťování životního prostředí brzdovým systémem, což se logicky přímo týká i vozidel s jiným než výlučně spalovacím pohonem. Elektromobily by vzhledem ke své vyšší hmotnosti mohly být dokonce v nevýhodě.

Připravte se na zdražování, varují výrobci pneumatik. Cena za kus poroste i o stokoruny

16. dubna 2022 09:40

Nedostatek pneumatik výrazně ovlivní jejich ceny. Jejich výrobci a prodejci varují, že by se lidé měli připravit na zdražování. Chybí a zdražují totiž suroviny pro jejich výrobu a několik velkých firem navíc zavřelo své továrny v Rusku, odkud na evropský trh část pneumatik putovala. V průměru mohou pneumatiky na podzim stát až o stovky korun více než dnes.

Špinavý vzduch jako hlavní nepřítel, větší kola. Co přinese napínavější éra formule 1?

25. února 2022 06:17

Pojďme udělat závody napínavější a více vyrovnané, řekli si před lety ve formuli 1. Reputaci seriálu kazila od startu hybridní éry dominance týmu Mercedes a Lewise Hamiltona, proto si promotéři a inženýři lámali hlavu s tím, jak divákům nabídnout atraktivnější show. Původně měla technická revoluce přijít už loni, kvůli pandemii na ni dojde ale až letos. V Barceloně odstartovaly předsezonní testy a vy se můžete podívat, co na autech je a bude v roce 2022 jinak.

Policie dopadla muže, který poškodil auta kladenským lékařům. Nedali mi léky, vysvětloval

22. prosince 2021 15:00

Policisté mají muže, který koncem listopadu poničil auta zdravotníků v kladenské nemocnici. K jeho dopadení přispěla souhra náhod, muž o svém činu řekl strážníkům, kteří mu chtěli zkontrolovat doklady. Na policii vypověděl, že nešlo o cílený útok na zdravotníky. Rozčílilo ho, že nedostal léky. Kriminalisté muže obvinili z poškození cizí věci, za což mu hrozí až rok vězení, uvedla ve středu na webu policejní mluvčí Michaela Richterová.

V areálu kladenské Poldi hořely pneumatiky. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

21. prosince 2021 12:49
Aktualizováno

V průmyslovém areálu bývalé Poldi v Kladně v úterý na několika místech hořely pneumatiky, hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných kvůli vyššímu počtu zasahujících hasičů. Nikdo se nezranil, jako příčinu určil vyšetřovatel hasičů úmyslné zapálení, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora. Kouř byl vidět v širokém okolí i z některých míst v Praze.