CNN Prima News pneumatiky

pneumatiky

Výpis příspěvků ke štítku „pneumatiky“

Já nakupuju, ty hlídáš. Češi jezdí do Polska kvůli obavám z propíchaných pneumatik v týmech

Češi nakupující za hranicemi se obávají vandalských útoků, mnozí z nich proto na parkovištích polských supermarketů hlídkují okolo svých aut. Na vozy s českými poznávacími značkami se totiž v posledních dnech zaměřoval neznámý pachatel, který jim propichoval pneumatiky. Hlídky u dotčených supermarketů posílila také polská policie. Více ale zatím udělat nemůže.

Stávka v továrně na pneumatiky Nexen končí. Odbory se s firmou dohodly na růstu mezd

Stávka v továrně na pneumatiky Nexen Tire u Žatce na Lounsku po týdnu končí. Odbory se v úterý s vedením jihokorejské firmy dohodly na zvýšení mezd všem zaměstnancům o osm procent, a to s platností od 1. března. Součástí dohody je i kompenzace pro každého zaměstnance za loňský rok ve výši 20 tisíc korun. Oznámil to předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo.

Výhled ze vzducholodě i úchvatné muzeum. Závod 24 hodin Le Mans oslní nejen milovníky sportu

Jeden z nejslavnějších motorových závodů 24 hodin Le Mans. Bitvu o věčnou slávu ve světě řvoucích motorů sleduje přímo na okruhu ve Francii okolo 250 tisíc lidí. Já jsem měl tu čest sledovat velkolepou záležitost, která se odehrávala jen pár centimetrů ode mě, a poznat tak na vlastní kůži, že i laik v tomto sportu si zde přijde na své. Redakce CNN Prima NEWS se pokusí vám přiblížit tu opojnou vůni oleje, spálených gum, ale i pocit nekonečné zábavy na celý víkend.

Norma Euro 7 dopadne i na elektromobily. Auta musí splnit přísné podmínky pro brzdy

Nástup platnosti emisní normy Euro 7 se stále odkládá, řešit totiž bude i problémy spojené s elektromobilitou. Kromě produkce emisních částic spalovacími motory se zaměří také na znečišťování životního prostředí brzdovým systémem, což se logicky přímo týká i vozidel s jiným než výlučně spalovacím pohonem. Elektromobily by vzhledem ke své vyšší hmotnosti mohly být dokonce v nevýhodě.

Připravte se na zdražování, varují výrobci pneumatik. Cena za kus poroste i o stokoruny

Nedostatek pneumatik výrazně ovlivní jejich ceny. Jejich výrobci a prodejci varují, že by se lidé měli připravit na zdražování. Chybí a zdražují totiž suroviny pro jejich výrobu a několik velkých firem navíc zavřelo své továrny v Rusku, odkud na evropský trh část pneumatik putovala. V průměru mohou pneumatiky na podzim stát až o stovky korun více než dnes.