CNN Prima News podpůrné programy

podpůrné programy

Výpis příspěvků ke štítku „podpůrné programy“

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

„Nemůžeme pokrýt všechno a nepokryli jsme to dokonale, ale pomáháme pouze přežít,“ vzkázal umělcům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Doufal prý, že rok 2021 bude jiný, „ale zdá se, že se z toho jen tak nevyhrabeme.“ Také uvedl, že chystá program COVID kultura 3, který už nezapomene například na umělecké fotografy.

Úvěr není dotace. Pomoci v krizi ale chceme každému, říká šéf banky Juchelka

Vláda slíbila na začátku koronavirové krize více než bilion korun na podporu české ekonomiky. Realita však za avizovanou pomocí poněkud pokulhává. Podle generálního ředitele Komerční banky Jana Juchelky však přijaté podpůrné programy v zásadě fungují. „Vláda přijala v symbióze s Českou národní bankou řadu opatření, která primárně cílila na zaměstnanost a posílení likvidity rodin a firem. To vneslo do nastalé situace klid,“ řekl v pořadu Interview Lucie Hrdličkové na CNN Prima NEWS.

Vláda schválila kompenzace pro podnikatele i dopravce. Už měly dávno být, zní z ODS

Aktualizováno

Podnikatelé, kteří museli kvůli vládním nařízením zavřít své provozovny, by měli od státu dostat kompenzace. Na středečním mimořádném jednání o tom jedná kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO). Pomoci by se měli dočkat i lidé pracující v kultuře, sportu či zájezdové dopravě. Ve hře je i odklad daní. Podle opoziční ODS měly být kompenzace představené už dávno.