reklama

Nadýchal téměř 3 promile. Dopadnout opilého řidiče pomohli policisté v civilu

I přesto, že měli volno, neustále sledovali, co se kolem nich děje. Přesně tak se zachovali dva policisté, kteří pomohli dopadnout opilého řidiče. Ten na sebe upozornil nejistou jízdou, kličkováním na silnici a navíc měl vypnutá světla. Dvojice policistů neváhala a hned se za podezřelým vydala. Po několika kilometrech byli úspěšní a s dalšími kolegy šoféra dopadli.

reklama

Dvojice dopravních policistů se právě vracela z práce domů, při cestě si ale všimla podezřelého auta. Bylo osm hodin večer a řidič se proháněl pražskými ulicemi bez rozsvícených světel, jeho jízda navíc byla hodně nestandardní. Proto se policisté rozhodli auto pronásledovat.

„Policisté se za vozidlem vydali v době osobního volna, ihned zavolali na linku 158 a přes operační středisko naváděli nejbližší možnou hlídku až do ulice U Kunratického lesa, kde se podařilo vozidlo zastavit,“ popsal mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Hlídka ještě také musela odstavené auto dodatečně za řidiče zabrzdit ruční brzdou. Rozjelo se totiž směrem ke služebnímu vozu a hrozilo, že do něj nabourá.

Řidič nadýchal skoro 3 promile

„Řidič se během celé silniční kontroly choval velmi arogantně a hlídce po celou dobu nadával,“ uvedl Hrdina. Dechová zkouška brzy přinesla vysvětlení jeho chování. Osmadvacetiletý muž nadýchal téměř tři promile alkoholu. A jeho agresivita se dál stupňovala.

„Začal mlátit pěstmi do svého vozidla, při pokusu o útok na jednoho z policistů ho tak hlídka za použití donucovacích prostředků zpacifikovala a omezila na osobní svobodě,“ popsal dále mluvčí pražské policie.

Když se policistka snažila muži nasadit roušku, kopl ji do břicha. Cestou do služebního vozu zase mlátil hlavou do všeho kolem sebe. Nakonec ale skončil na policejní služebně. Kromě toho, že teď policisté muži seberou řidičský průkaz, mu hrozí až jeden rok vězení.

K tématu

Tagy: agrese Policie ČR krimi pachatel alkohol napadení promile Praha

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama