reklama

Nadýchal téměř 3 promile. Dopadnout opilého řidiče pomohli policisté v civilu

I přesto, že měli volno, neustále sledovali, co se kolem nich děje. Přesně tak se zachovali dva policisté, kteří pomohli dopadnout opilého řidiče. Ten na sebe upozornil nejistou jízdou, kličkováním na silnici a navíc měl vypnutá světla. Dvojice policistů neváhala a hned se za podezřelým vydala. Po několika kilometrech byli úspěšní a s dalšími kolegy šoféra dopadli.

reklama

Dvojice dopravních policistů se právě vracela z práce domů, při cestě si ale všimla podezřelého auta. Bylo osm hodin večer a řidič se proháněl pražskými ulicemi bez rozsvícených světel, jeho jízda navíc byla hodně nestandardní. Proto se policisté rozhodli auto pronásledovat.

„Policisté se za vozidlem vydali v době osobního volna, ihned zavolali na linku 158 a přes operační středisko naváděli nejbližší možnou hlídku až do ulice U Kunratického lesa, kde se podařilo vozidlo zastavit,“ popsal mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Hlídka ještě také musela odstavené auto dodatečně za řidiče zabrzdit ruční brzdou. Rozjelo se totiž směrem ke služebnímu vozu a hrozilo, že do něj nabourá.

Řidič nadýchal skoro 3 promile

„Řidič se během celé silniční kontroly choval velmi arogantně a hlídce po celou dobu nadával,“ uvedl Hrdina. Dechová zkouška brzy přinesla vysvětlení jeho chování. Osmadvacetiletý muž nadýchal téměř tři promile alkoholu. A jeho agresivita se dál stupňovala.

„Začal mlátit pěstmi do svého vozidla, při pokusu o útok na jednoho z policistů ho tak hlídka za použití donucovacích prostředků zpacifikovala a omezila na osobní svobodě,“ popsal dále mluvčí pražské policie.

Když se policistka snažila muži nasadit roušku, kopl ji do břicha. Cestou do služebního vozu zase mlátil hlavou do všeho kolem sebe. Nakonec ale skončil na policejní služebně. Kromě toho, že teď policisté muži seberou řidičský průkaz, mu hrozí až jeden rok vězení.

K tématu

Tagy: agrese Policie ČR krimi pachatel alkohol napadení promile Praha

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině

Mezi široce známé příznaky onemocnění COVID-19 patří kašel, dušnost, zvýšená teplota nebo ztráta čichu či chuti. Koronavirus může způsobovat i únavu, bolesti hlavy nebo průjem. Nyní lékaři z Bengaluru v indickém státě Karnátaka uvedli, že příznakem infekce může být také extrémní sucho v ústech a další potíže spojené s ústní dutinou, informoval web The Sun.

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

I nejvíce nakažený okres roztočil pípy, výčepní z Opavska očkování moc nevěří
Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání
Další články
reklama
reklama