CNN Prima News pomoc podnikatelům

pomoc podnikatelům

Výpis příspěvků ke štítku „pomoc podnikatelům“

Pomozte zachránit restaurace, vyzývají profesní svazy stravenkové firmy a rozvozce

Pokud se na záchraně stravovacích zařízení nebudou podílet všichni, dopad pocítí právě i rozvážkové a stravenkové společnosti. Proto by stravenkové firmy a rozvozci jídla měli podle zástupců podnikatelů podpořit restaurace, které musejí být od středy zavřené a občerstvení mohou prodávat jen přes výdejní okna. Za výzvou stojí představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací a Asociace malých a středních podniků a živnostníků. A některé společnosti už reagují.

Na pomoc ekonomice jsme dali bilion, říká Schillerová. Podle oponentů je realita jinde

Celková přijatá vládní opatření na podporu ekonomiky v souvislosti s dopady šíření koronaviru aktuálně činí zhruba 1,15 bilionu korun, tedy 20,8 procenta hrubého domácího produktu. Vyplývá to z aktualizovaného přehledu k 10. červnu, o kterém ve středu informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Někteří ekonomové i opoziční politici vyčíslenou podporu kritizují a zpochybňují.

Šéfka asociace podnikatelek: Banky ženám nechtějí půjčovat, nevěří jim

Počet podnikatelek neustále roste. Během koronavirové krize ovšem doplatily na to, že vlastní převážně malé a střední firmy, které často nedosáhly na pomoc od státu. Ženy v byznysu se navíc potýkají s genderovou nerovností. „Podnikatelky mají horší přístup k úvěrům, banky jim méně věří,“ tvrdí Kateřina Haring, prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek.

Živnostníci musí vrátit kompenzační bonus. Stát chce zpět 24 milionů

Někteří živnostníci se musí připravit na nečekaný výdaj. Týká se to těch, kterým vládní opatření proti šíření koronaviru omezila či zastavila tržby a získali kompenzační bonus, tzv. Pětadvacítku, ale zároveň si sehnali novou práci, a měli tedy jiný příjem. Tito živnostníci údajně nesplnili podmínky kompenzačního bonusu a finanční správa je nyní vyzývá, aby peněžní podporu od státu vrátili. Stát chce prostřednictvím berních úřadů zpět přes 24 milionů korun.