CNN Prima News pomoc podnikatelům

pomoc podnikatelům

Výpis příspěvků ke štítku „pomoc podnikatelům“

Pomozte zachránit restaurace, vyzývají profesní svazy stravenkové firmy a rozvozce

16. října 2020 16:38

Pokud se na záchraně stravovacích zařízení nebudou podílet všichni, dopad pocítí právě i rozvážkové a stravenkové společnosti. Proto by stravenkové firmy a rozvozci jídla měli podle zástupců podnikatelů podpořit restaurace, které musejí být od středy zavřené a občerstvení mohou prodávat jen přes výdejní okna. Za výzvou stojí představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací a Asociace malých a středních podniků a živnostníků. A některé společnosti už reagují.

Na pomoc ekonomice jsme dali bilion, říká Schillerová. Podle oponentů je realita jinde

24. června 2020 12:16

Celková přijatá vládní opatření na podporu ekonomiky v souvislosti s dopady šíření koronaviru aktuálně činí zhruba 1,15 bilionu korun, tedy 20,8 procenta hrubého domácího produktu. Vyplývá to z aktualizovaného přehledu k 10. červnu, o kterém ve středu informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Někteří ekonomové i opoziční politici vyčíslenou podporu kritizují a zpochybňují.

Šéfka asociace podnikatelek: Banky ženám nechtějí půjčovat, nevěří jim

11. června 2020 18:55

Počet podnikatelek neustále roste. Během koronavirové krize ovšem doplatily na to, že vlastní převážně malé a střední firmy, které často nedosáhly na pomoc od státu. Ženy v byznysu se navíc potýkají s genderovou nerovností. „Podnikatelky mají horší přístup k úvěrům, banky jim méně věří,“ tvrdí Kateřina Haring, prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek.

Živnostníci musí vrátit kompenzační bonus. Stát chce zpět 24 milionů

10. června 2020 06:57

Někteří živnostníci se musí připravit na nečekaný výdaj. Týká se to těch, kterým vládní opatření proti šíření koronaviru omezila či zastavila tržby a získali kompenzační bonus, tzv. Pětadvacítku, ale zároveň si sehnali novou práci, a měli tedy jiný příjem. Tito živnostníci údajně nesplnili podmínky kompenzačního bonusu a finanční správa je nyní vyzývá, aby peněžní podporu od státu vrátili. Stát chce prostřednictvím berních úřadů zpět přes 24 milionů korun.