reklama
CNN Prima News poptávka

poptávka

Výpis příspěvků ke štítku „poptávka“

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

24. září 2021 21:48

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Automobilový průmysl vstává z mrtvých. Prodeje nových aut v Evropě prudce rostou

20. května 2021 14:19

Vypadá to, že život v Evropě se pomalu vrací k normálu. Otevírají se školy, obchody, služby a do plných obrátek se znovu vrací také většina průmyslových odvětví, včetně toho automobilového. Za posledních pár měsíců navíc výrazně stoupl i počet registrací nových vozidel. V dubnu meziročně vzrostl o 218,6 procenta na 862 226 vozů, avšak na stav před pandemií se ještě nevrátil. Oznámilo to ve středu Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Trhu s nemovitostmi hrozí kolaps. Ceny atakují historická maxima

29. března 2021 17:39

Na trh s nemovitostmi po novém roce výrazně dopadá šok z koronavirové pandemie. V USA je na prodej nejméně domů a bytů za poslední roky a ceny nemovitostí atakují historická maxima. Atmosféra až nebezpečně připomíná situaci před ekonomickou krizí v roce 2008, kterou započal kolaps hypotečních obchodů.

Češi vzali v neděli benzínky útokem. Nakupovali alkohol, cigarety i květiny

3. listopadu 2020 09:26

Čerpací stanice v Česku zaznamenaly v neděli zvýšený zájem o nepalivové zboží, poptávka po některých výrobcích vzrostla o desítky procent. Důvodem bylo rozhodnutí vlády uzavřít poslední den v týdnu kvůli šíření koronaviru maloobchodní provozovny. Část zákazníků se tak přesunula na benzinové pumpy, které podobně jako například lékárny mají ze zákazu výjimku. Lidé kupovali alkohol, cigarety i květiny, vyplývá vyjádření většiny provozovatelů čerpacích stanic. Prodejci tvrdí, že byli na zájem připraveni a nezaznamenali žádné problémy.

reklama