reklama
CNN Prima News povinná karanténa

povinná karanténa

Výpis příspěvků ke štítku „povinná karanténa“

Cestování PŘEHLEDNĚ: Jste očkovaní proti covidu? Některé země vám odpustí karanténu

14. února 2021 17:14

Zahájení očkování proti nemoci COVID-19 vzbudilo u mnoha cestovatelů naději, že by mohli opět brzy vyrazit do zahraničí. V některých státech se hovoří o očkovacích pasech, zatím však nejsou povinné. Některé země ovšem umožňují turistům, kteří jsou očkovaní, aby do země přicestovali bez nutnosti podstoupit 14denní karanténu.

Nedodržujete karanténu, půjdete do cely. Německo postavilo první detenční zařízení

1. února 2021 17:18

Německo v pondělí zprovoznilo první detenční zařízení ve spolkové zemi pro ty, kteří odmítají dodržovat nařízenou karanténu. Nachází se na severu země ve Šlesvicku-Holštýnsku a je součástí nevyužívaného vězeňského ústavu pro mladistvé Moltsfelde v Neumünsteru. Zadržování osob, které na karanténu nedbají, umožňuje německý zákon o potírání infekčních chorob. Rozhodující slovo má ale soud.

Nová mutace koronaviru je ještě nakažlivější a není pod kontrolou, varují Britové

20. prosince 2020 13:08

Mutace koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, není pod kontrolou a bude velmi složité její rozmach potlačit. Takto se v neděli vyjádřil britský ministr zdravotnictví Matt Hancock poté, co vládní experti vyhodnotili, že nový virový kmen je nakažlivější než ostatní. Vývoj sleduje Světová zdravotnická organizace (WHO) a začínají reagovat i některé státy Evropské unie včetně Česka.

Příručka pro COVID: Co dělat při příznacích nebo kontaktu s nakaženým

13. října 2020 13:21

Enormní nárůst počtu nakažených nemocí COVID-19 dostává řadu lidí do nepříjemných situací. Stát bohužel situaci nezvládá, hygieny nestíhají a trasování v podstatě nefunguje, proto je důležité, aby lidé sami věděli, jak s určitými situacemi naložit. Přinášíme přehled, jak se chovat při příznacích, kontaktu s nakaženým či během karantény.

Případný lockdown bude vaše chyba. Babiš podle opozice vyhrožuje lidem

9. října 2020 15:45

Premiér Andrej Babiš (ANO) svým pátečním vystoupením na tiskové konferenci popudil opozici. Její představitelé odmítají Babišova slova, kterými obvinil občany ze zodpovědnosti za šíření viru kvůli tomu, že opatření porušují. Podle opozice premiér na lidi svádí odpovědnost za své letní selhání, kdy odmítl návrh ministerstva zdravotnictví na přísnější povinnost při nošení roušek.

Roušky i venku, hromadné akce do 50 lidí. Na Slovensku začíná platit nouzový stav

1. října 2020 07:15

Na Slovensku od čtvrtka začíná kvůli šíření koronaviru platit nouzový stav, trvat by zatím měl 45 dnů. Vláda k jeho opětovnému vyhlášení přistoupila poté, co země zaznamenala rekordní denní přírůstky počtu infikovaných. Od čtvrtka také Sasko pouští přes hranice Čechy, pokud se nezdrží déle než jeden den. Opatření se mění i v dalších zemích.

Nová pravidla: Pokud jste při kontaktu s nakaženým oba měli roušku, karanténa vás mine

14. září 2020 13:12

Do karantény nebudou muset od úterý lidé, kteří se potkají s nakaženým s rouškou či respirátorem a sami také budou mít ochranu dýchacích cest. Karanténa nebude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nutná ani pro ty, kteří už nemoc prodělali v posledních 90 dnech. Od 21. září by lidé měli pomáhat hygienikům tím, že na webu vyplní své kontakty. Nový formulář čeká i na ty, kteří přicestují z rizikových zemí. Novinářům to ministr řekl po pondělním jednání Rady vlády pro zdravotní rizika.

reklama