reklama
CNN Prima News povinná karanténa

povinná karanténa

Výpis příspěvků ke štítku „povinná karanténa“

Nedodržujete karanténu, půjdete do cely. Německo postavilo první detenční zařízení

Německo v pondělí zprovoznilo první detenční zařízení ve spolkové zemi pro ty, kteří odmítají dodržovat nařízenou karanténu. Nachází se na severu země ve Šlesvicku-Holštýnsku a je součástí nevyužívaného vězeňského ústavu pro mladistvé Moltsfelde v Neumünsteru. Zadržování osob, které na karanténu nedbají, umožňuje německý zákon o potírání infekčních chorob. Rozhodující slovo má ale soud.

Nová mutace koronaviru je ještě nakažlivější a není pod kontrolou, varují Britové

Mutace koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, není pod kontrolou a bude velmi složité její rozmach potlačit. Takto se v neděli vyjádřil britský ministr zdravotnictví Matt Hancock poté, co vládní experti vyhodnotili, že nový virový kmen je nakažlivější než ostatní. Vývoj sleduje Světová zdravotnická organizace (WHO) a začínají reagovat i některé státy Evropské unie včetně Česka.

Případný lockdown bude vaše chyba. Babiš podle opozice vyhrožuje lidem

Premiér Andrej Babiš (ANO) svým pátečním vystoupením na tiskové konferenci popudil opozici. Její představitelé odmítají Babišova slova, kterými obvinil občany ze zodpovědnosti za šíření viru kvůli tomu, že opatření porušují. Podle opozice premiér na lidi svádí odpovědnost za své letní selhání, kdy odmítl návrh ministerstva zdravotnictví na přísnější povinnost při nošení roušek.

Nová pravidla: Pokud jste při kontaktu s nakaženým oba měli roušku, karanténa vás mine

Do karantény nebudou muset od úterý lidé, kteří se potkají s nakaženým s rouškou či respirátorem a sami také budou mít ochranu dýchacích cest. Karanténa nebude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nutná ani pro ty, kteří už nemoc prodělali v posledních 90 dnech. Od 21. září by lidé měli pomáhat hygienikům tím, že na webu vyplní své kontakty. Nový formulář čeká i na ty, kteří přicestují z rizikových zemí. Novinářům to ministr řekl po pondělním jednání Rady vlády pro zdravotní rizika.

reklama