reklama

V pražské Modřanské ulici hořela hala, hasiči zásah ukončili po 13 hodinách

V pražské Modřanské ulici v pondělí ráno vzplála hala. Dopoledne hasiči požár lokalizovali, zásah ale ukončili až před 19:00, tedy po více než 13 hodinách. Uvedli to na svém Twitteru. Chemici hasičů ráno doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat, v podvečer upozornili, že zplodiny hoření se už do obytných částí nešíří.

reklama

Požár zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu, před 15:00 byla Modřanská ulice znovu kompletně zprůjezdněna. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na Twitteru a z webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemusela nikoho ošetřit.

Hořel zděný objekt, z ohně stoupal hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. V hale bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení a nábytku. „Velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru. Požářiště bylo rozděleno na tři úseky. Chemici z laboratoře nezjistili překročené limity hygienických norem v obytné části Braníka a Modřan,“ uvedli hasiči po 09:30.

„Když jsme sem přijeli kolem šesté hodiny ranní, plameny šlehaly ze střechy do několika metrů. Ta hala byla plná nábytku, matrací, oděvů, takže intenzita požáru byla vysoká,“ uvedl pro CNN Prima NEWS tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Už ráno se propadla střecha a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali obtížně. Zásah proto trval dlouho, hasiči vyhledávali skrytá ohniska. „Z Braníka odjely všechny jednotky, další kontrola místa požáru bude ve večerních hodinách,“ uvedli hasiči kolem 19:00.

K zásahu vyjelo šest profesionálních a pět dobrovolných hasičských jednotek. Zdravotničtí záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego.

/ fotografií

Příčinu a rozsah škod šetří hasičští a policejní vyšetřovatelé.

Požár haly v pražských Modřanech
Požár haly v pražských Modřanech
Zdroj: Hasiči Praha

K tématu

Tagy: hasiči oheň zásah požár Praha

Další hlavní zprávy

Cestování

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

Cestování v letošním létě získává konkrétnější obrysy. Od června začne fungovat národní aplikace, která bude potvrzovat neifekčnost jedince a od července by se měla propojit s celoevropským covid pasem. V zásadě musí člověk splňovat jednu ze tří podmínek – očkování, test nebo prodělání covidu v určité lhůtě. Jak tedy bude cestování v příštích měsících vypadat?

Recept na covid: Česko mělo celoplošně testovat dřív, Dánsko díky tomu nemoc zkrotilo
Skleněné hodiny do každé rodiny!
reklama
reklama
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček
Další články
reklama
reklama