Desátý ročník festivalu Culturea je za dveřmi

Zlínu tentokrát představí kultury Finska a Turecka

První dubnový víkend roku 2022 do Zlína opět přinese náhled do dvou zcela odlišných cizokrajných zemí. V pátek a v sobotu 1. a 2. dubna se v prostorách zlínského zámku uskuteční jubilejní desátý ročník cestovatelského festivalu Culturea. Během dvoudenního programu plného přednášek, workshopů, nebo hudby se tentokrát návštěvníci budou moci seznámit s kulturami Finska a Turecka a také čím dál populárnějším způsobem cestování v obytných dodávkách. Mediální partnerem festivalu je Prima ZOOM.

Festival Culturea se každoročně koná pod vedením studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Letos se uskuteční ve zlínském zámku za podpory kulturního a kreativního centra Živý Zlín. Tato organizace ve Zlíně pravidelně pořádá řadu kulturních akcí různorodých témat.

Úkolem festivalu Culturea je publiku představit dvě zcela odlišné světové kultury, proto se také letošní ročník ponese ve znamení hesla Krása kontrastů. Návštěvníci se mohou těšit na inspirativní besedy s řadou zkušených cestovatelů, už v pátek jim o svých dobrodružstvích povypráví světoběžník Radovan Hanko, či vášnivý stopař Slávek Král. Vrcholem programu prvního dne festivalu pak bude koncert bojkovické kapely RAMUZ.

Jsme rádi, že opět můžeme návštěvníky seznámit s kulturami jiných zemí a inspirovat je pro jejich vlastní cesty. Chceme jim především ukázat, že se cestování a vzdálených kultur nemusí bát, a naopak se jimi mohou nechat obohatit,“ říká manažerka projektu Barbora Navrátilová.

Bohatou cestovatelskou nadílku festival nabídne také v sobotu, kdy se zájemcům otevře hned několik místností zlínského zámku, v nichž se kromě dalších vzrušujících příběhů z Finska a Turecka budou moci nechat inspirovat vyprávěním o cestách v obytných dodávkách ale také workshopy orientálních tanců a severského otužování. Lidé budou moci vyzkoušet i tradiční tureckou techniku malování Ebru.

Během letošního ročníku festivalu si lidé budou moci vyzkoušet řadu aktivit, které by běžně neměli možnost zažít. Pro návštěvníky bude připraveno také občerstvení v podobě tradičních zahraničních pochoutek,“ dodává členka organizačního týmu Anna Vrbková.

Vstupenky lze zakoupit on-line prostřednictvím služby GoOut nebo přímo na místě během festivalu.

Více informací o festivalu a kompletní program naleznete na webu www.culturea.cz, případně na facebookovém či instagramovém profilu Culturea.