Umělcům Ukrajiny

Pro život bez cenzury

Válečné hrůzy, které rozpoutala Ruská federace v Ukrajině, drtivě dopadají na ukrajinské obyvatelstvo, výtvarné umělce nevyjímaje. V rukou mnohých z nich je teď namísto štětce Kalašnikov… Ve spolupráci s Akademií výtvarných umělců v Kyjevě a umělci z měst po celé Ukrajině proto připravila galerie Cermak Eisenkraft charitativní aukci pod názvem „Umělcům Ukrajiny…pro život bez cenzury“. Svá díla již přislíbili například Stanislav Kolíbal, Magdalena Jetelová, Jiří Georg Dokoupil, Jan Mikulka, Jan Švankmajer, Vladimír Véla, Jan Dostál, Vladimír Škoda, Pavel Baňka, z Berlína Ruprecht von Kaufmann, z Bratislavy Ján Šicko a mnozí další. Televize Prima je mediálním partnerem aukce.

Aukce se bude konat na portálu livebid.cz, který poskytl veškeré technické zabezpečení zdarma. A v sále galerie Cermak Eisenkraft. Celý výtěžek z aukce bude cíleně a přímo rozdělen ukrajinským výtvarným umělcům a jejich rodinám z transparentního účtu 7041892/0800 založeného pro tento účel Nadačním fondem CE.

Na tento účet je možné již nyní zasílat prostředky, které budou ihned odeslány na konta konkrétních rodin, které jsme v předchozích dnech získali.

Termín aukce: 24. března od 18,00 hodin.

Kultura je to, co nás dělá lidmi. Pomozte s námi!