reklama
CNN Prima News pravomoci

pravomoci

Výpis příspěvků ke štítku „pravomoci“

Bitva v Bristolu. Demonstranti vzali v noci útokem policejní stanici, zranili 20 lidí

Aktualizováno

Nedělní demonstraci v západoanglickém městě Bristol poznamenaly výtržnosti. Nepokoje v ulicích trvaly až do pondělního rána. Při střetu s demonstranty utrpělo zranění nejméně 20 policistů, dva z nich vážné. Účastníci demonstrace, která předcházela střetům s bezpečnostními složkami, přišli vyjádřit nesouhlas s navrhovaným zákonem, který má rozšířit pravomoci policie.

Omezení obchodu nebo služeb v rukou resortu zdravotnictví. Na zákon kývla Sněmovna

Ministerstvo zdravotnictví a hygienické stanice zřejmě dostanou pravomoci vydávat širší restrikce proti covidu. Výslovně budou moci omezovat například obchod, služby, výrobní provozy, bazény i veřejné a soukromé akce, a to celostátně nebo regionálně. Nebude nutný nouzový stav. Sněmovna dnes návrh zvláštního zákona schválila zrychleně ve stavu legislativní nouze.

Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády

Ve Švýcarsku proběhne referendum, ve kterém se občané alpské země vyjádří, jestli vládu zbaví moci rozhodovat o zavádění tvrdých opatření proti šíření koronaviru. Organizátorům petice už se povedlo nasbírat potřebný počet podpisů. Pokud by se lidé vyslovili pro omezení vládních pravomocí, stalo by se Švýcarsko zřejmě první zemí světa, kde mohou občané přímo ovlivňovat zavádění koronavirových opatření, informuje web Financial Times.

Sestra Kim Čong-una má stále větší pravomoci, připravuje se Severní Korea na nového vůdce?

Mladší sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, jednatřicetiletá Kim Jo-čongová, se dostává ještě více do popředí tamní politické scény. Podle nejnovějších informací americké televize CNN a severokorejských úředníků by měla nejmladší dcera bývalého vůdce Kim Čong-ila převzít vedení organizačního a poradenského oddělení (OGD) vládnoucí Korejské strany práce (WPK).

reklama