reklama

Přepadl seniorku a obral ji o nákup za 250 korun. Další den si našel jinou oběť

Přepadl seniory a obral je o nákup. Muž snědé pleti si v Praze 4 vyhlédl oběti za bílého dne a neváhal použít ani násilí. V obou případech skončili důchodci na zemi, do jednoho z nich dokonce kopl. Policie po pachatelovi pátrá, hrozí mu až deset let za mřížemi.

reklama

„Kriminalisté hledají muže, který je podezřelý ze dvou loupeží, které se staly vždy okolo 11. hodiny dopoledne v Praze 4 v rozmezí dvou dnů,“ uvedl mluvčí pražské policie ČR Jan Daněk. Pachatel si počkal, až budou oběti odemykat dveře do domu. V tom okamžiku na ně zaútočil. Jeho cílem byly plné nákupní tašky, které se jim snažil vytrhnout z ruky.

K tématu

„V obou případech senioři skončili na zemi, jednoho z nich pachatel ještě kopnul. Ve druhém případě osmdesátiletá seniorka skončila po útoku v nemocnici se zlomenou nohou,“ sdělil Daněk. Loupeží v prvním případě způsobil škodu 250 a v druhém tři tisíce korun.

Podle policistů by se mělo jednat o přibližně pětadvacetiletého muže snědé pleti, který je vysoký asi 165 centimetrů a na pravé straně krku má vytetované tři křížky.

„Kriminalisté zajistili záběry, kde je podezřelý zachycený ještě před loupeží. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158,“ vyzval mluvčí policistů Daněk.

Na záběrech je vidět, jak podezřelý žebrá o peníze u náhodného kolemjdoucího. „S tímto mladíkem bychom také potřebovali mluvit, protože by mohl mít k pachateli informace, které by nám při vyšetřování mohly pomoci,“ dodal Daněk.

Muži hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Přepadení se stala už 4. a 5. listopadu minulého roku. Jelikož ale pátrání nebylo úspěšné a podezření na konkrétního pachatele se v minulých dnech nepotvrdilo, policisté se nyní obrací s žádostí o pomoc na veřejnost.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Přesvědčí ČSSD ministry za ANO o uzavření podniků? Vláda jedná o dalším zpřísnění

Sledujte ŽIVĚ: Přesvědčí ČSSD ministry za ANO o uzavření podniků? Vláda jedná o dalším zpřísnění

Kabinet Andreje Babiše má před sebou další jednání vlády. Na něm by se měli ministři opět bavit ještě o tvrdších opatřeních, než jaká platí dnes. Podle ČSSD je třeba omezit a částečně i uzavřít podniky, jinak současná už tak tvrdá opatření nezaberou a za tři týdny budeme tam, kde jsme nyní. Na jednání se bude opět řešit i vyšší nemocenská a testování ve firmách. Tiskovou konferenci po jednání vlády, která je zatím plánována na 17:00, sledujte na CNN Prima NEWS živě.

Peníze pro strádající umělce? Na kulturní kompenzace jen tak někdo nedosáhne
Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům
Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem
Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová
Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Praktičtí lékaři: Pokud se chcete nechat očkovat u svého lékaře, hlaste se přímo u něj
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Další články
reklama
reklama