reklama
CNN Prima News přesun

přesun

Výpis příspěvků ke štítku „přesun“

Čekají nás ještě tvrdší opatření? Blatný už mluví o přechodu do 5. stupně

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nevyloučil to, že při zhoršení počtů lidí s covidem v nemocnicích bude navrhovat přesun do nejpřísnějšího, pátého stupně skóre protiepidemického systému PES. Očekává, že i bez zhoršení situace bude o Vánocích v nemocnicích asi 6 000 lidí. Zhoršení by mohlo znamenat až 10 000 hospitalizovaných a kolem 15 000 nových případů denně.

Deset miliard armádě chybět nebude. Přesun peněz je otázkou priorit, říká Vostrá

Ve středu by měli poslanci v prvním čtení projednat návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok. Vláda počítá se schodkem 320 miliard korun. Prvním čtením návrh zřejmě projde. Jaké podmínky bude mít pro podporu rozpočtu KSČM? V pořadu K věci na CNN Prima NEWS odpovídala šéfka rozpočtového výboru poslanecké sněmovny poslankyně Miloslava Vostrá (KSČM).

Část nakažených by se mohla přesunout z nemocnic do hotelů, plánuje Prymula

Část hospitalizovaných pacientů s COVID-19 by se podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) mohla z nemocnic přesunout do hotelů. Mělo by jít o lidi, kteří nepotřebují zdravotní péči, pouze čekají na umístění do sociálních zařízení. Cílem navrhovaného opatření je zvýšit volné kapacity nemocnic pro akutně nemocné s koronavirem. Prymula to řekl rádiu Impuls. Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) zajistí pro tento účel kapacity po celé zemi, řekl její prezident Václav Stárek.

reklama