reklama
CNN Prima News přesun

přesun

Výpis příspěvků ke štítku „přesun“

Zeman opustil JIP, návštěvy za ním ale dál nesmí. S Babišem se spojí telefonicky

4. listopadu 2021 10:50
Aktualizováno

Lékaři Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) přesunuli prezidenta Miloše Zemana z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj. Nemocnice to potvrdila v krátkém prohlášení. Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) je teď třeba vyčkat, zda bude Zeman schopen přijmout demisi vlády. Podle toho bude Parlament dále postupovat. Hlava státu ale stále nemůže přijímat návštěvy. Končícímu premiérovi Andreji Babišovi nabídla prezidentská kancelář spojení skrze videokonferenci, ten to ale už před tím odmítl a spojí se s ním telefonicky. Stejnou nabídku dostal od Hradu i šéf ODS Petr Fiala.

Čekají nás ještě tvrdší opatření? Blatný už mluví o přechodu do 5. stupně

17. prosince 2020 11:20

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nevyloučil to, že při zhoršení počtů lidí s covidem v nemocnicích bude navrhovat přesun do nejpřísnějšího, pátého stupně skóre protiepidemického systému PES. Očekává, že i bez zhoršení situace bude o Vánocích v nemocnicích asi 6 000 lidí. Zhoršení by mohlo znamenat až 10 000 hospitalizovaných a kolem 15 000 nových případů denně.

Deset miliard armádě chybět nebude. Přesun peněz je otázkou priorit, říká Vostrá

10. listopadu 2020 20:46

Ve středu by měli poslanci v prvním čtení projednat návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok. Vláda počítá se schodkem 320 miliard korun. Prvním čtením návrh zřejmě projde. Jaké podmínky bude mít pro podporu rozpočtu KSČM? V pořadu K věci na CNN Prima NEWS odpovídala šéfka rozpočtového výboru poslanecké sněmovny poslankyně Miloslava Vostrá (KSČM).

Část nakažených by se mohla přesunout z nemocnic do hotelů, plánuje Prymula

7. října 2020 17:43

Část hospitalizovaných pacientů s COVID-19 by se podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) mohla z nemocnic přesunout do hotelů. Mělo by jít o lidi, kteří nepotřebují zdravotní péči, pouze čekají na umístění do sociálních zařízení. Cílem navrhovaného opatření je zvýšit volné kapacity nemocnic pro akutně nemocné s koronavirem. Prymula to řekl rádiu Impuls. Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) zajistí pro tento účel kapacity po celé zemi, řekl její prezident Václav Stárek.

reklama