reklama
CNN Prima News prezident USA

prezident USA

Výpis příspěvků ke štítku „prezident USA“

Označte volby za zkorumpované a zbytek nechte na mně, žádal Trump ministerstvo

Aktualizováno

Vedení jednoho z výborů americké Sněmovny reprezentantů zveřejnilo nové materiály dokládající rozsah snahy bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa zpochybnit výsledek prohraných listopadových voleb. Jde o poznámky o jeho telefonátu s tehdejším vedením ministerstva spravedlnosti, podle nichž Trump žádal, aby přední představitelé rezortu volby prohlásili za „zkorumpované“. Šéfka sněmovního výboru pro dohled a reformu Carolyn Maloneyová ohlásila vyšetřování.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Amerikou hýbou zveřejněná videa s UFO. Obama přiznal, že je vláda nedokáže vysvětlit

Rusové? Číňané? Sami Američané? Nebo někdo úplně jiný? Už za měsíc mají americké úřady Zpravodajskému výboru Senátu USA vysvětlit videa s neidentifikovatelnými létajícími objekty. Nejedná se přitom o žádné amatérské nahrávky, ale o oficiální vojenské záznamy. Zachycené objekty se na videích pohybují způsobem, který vysoce převyšuje technické možnosti současných amerických vojenských strojů. Pentagon je proto nebere na lehkou váhu.

Nehumánní a nefunkční. Biden kritizoval Trumpovu migrační politiku, chystá další změny

Aktualizováno

Prezident Spojených států amerických Joe Biden po 64 dnech v úřadu před novináři přislíbil stažení vojáku z Afghánistánu a varoval Severní Koreu před vojenskou eskalací. Spolu s tím ubezpečil, že nedopustí, aby se Čína stala „nejbohatší“ a „nejmocnější zemí na světě“. Biden se zároveň nehodlá omlouvat za změnu imigrační politiky. Trumpův přístup k přistěhovalcům byl podle něj nehumánní.

Biden: Vakcíny pro všechny zajistím do července. Kolem Vánoc se můžeme vrátit do normálu

Americký prezident Joe Biden poskytl americké CNN svůj první velký rozhovor ve funkci. Řekl, že jeho hlavním cílem je pro něj podpora masivního plánu obnovy po pandemii koronaviru ve výši 1,9 bilionu dolarů. Ačkoliv nechtěl nic slibovat, uvedl, že do Vánoc by mohli být Američané „ve velmi odlišné situaci“ a za rok by mělo podstatně méně lidí být nuceno nosit roušky a sociálně se distancovat. Vakcíny pro všechny chce americký prezident zajistit do července.

Trump impeachment neodvrátil. Rozhodnutí by mohlo padnout už o víkendu

V americkém Senátu i ve čtvrtek pokračuje jednání k ústavní žalobě (takzvanému impeachmentu) na bývalého prezidenta Donalda Trumpa, jejíž návrh schválila Sněmovna reprezentantů. Viní Trumpa, že své příznivce vyprovokoval ke vpádu do sídla Kongresu. Exprezident Trump jako první v amerických dějinách čelí ústavní žalobě podruhé a senátoři se zároveň poprvé impeachmentem hlavy státu zabývají až po odchodu obžalovaného z funkce.

Bestie na kolech: Podívejte se na detaily Cadillacu, kterým bude jezdit Joe Biden

Bezpečnost amerického prezidenta má naprostou prioritu. Pokusů o atentát bylo mnoho a čtyřem jedincům se dokonce podařilo prezidenty usmrtit. I proto připomíná vůz, ve kterém hlava USA cestuje, pojízdnou pevnost a trefně se mu přezdívá „The Beast“, což se dá přeložit jako zvíře nebo i bestie. Čím vším je prezidentský Cadillac vybaven a co najdete uvnitř? Máme pro vás detailní představení.

reklama