CNN Prima News prezident USA

prezident USA

Výpis příspěvků ke štítku „prezident USA“

Trump provokuje kresbou svázaného Bidena. Vyvolává násilí, tvrdí prezidentův tým

Americký exprezident Donald Trump znovu útočí na svého rivala a současnou hlavu státu Joea Bidena. Na své sociální síti zvané Truth (Pravda) zveřejnil video s vozidlem, vyzdobeným kresbou ztvárňující současného amerického prezidenta, který je svázaný a leží v kufru. Bidenův tým reagoval slovy, že Trump pravidelně vyvolává násilí a Američané by jeho aktivity měli brát vážně. Mluvčí exprezidenta se naopak dušoval, že nejde o součást Trumpovy kampaně a svého soupeře nařkl z využívání justičního systému ve svůj prospěch.

Střet Bidena a Trumpa je na spadnutí. Oba vyhráli v Michiganu, čelili kritice muslimů za Gazu

Aktualizováno

Joe Biden a Donald Trump s přehledem vyhráli úterní primárky svých stran v Michiganu, ukazují výsledky po sečtení drtivé většiny hlasů. Současný demokratický prezident a jeho republikánský předchůdce se stejně jako před čtyřmi lety podle všeho v listopadu znovu utkají v prezidentských volbách. Biden však v Michiganu narazil na značný podíl protestních hlasů mezi demokraty, kteří neschvalují jeho přístup ke konfliktu na Blízkém východě, a Trump čelí umírněnému křídlu Republikánské strany, pro které není vhodným kandidátem.

Trumpova slova o NATO? Tendence se izolovat v USA rostou, Evropa se musí připravit, míní Joch

USA měly vždy tendence se izolovat, v poslední době ale nabírají na síle. Evropa by se na to měla připravit, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ředitel Občanského institutu Roman Joch. Reagoval tím na slova amerického exprezidenta Donalda Trumpa, který prohlásil, že USA nebudou automaticky bránit státy NATO před Ruskem, pokud nedají dostatek peněz na obranu. Vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný pro CNN Prima NEWS zdůraznil, že Ruskem nejvíce ohrožené země dávají na obranu dvakrát víc, než Trump požaduje.

Trump zvítězil i v primárkách v New Hampshire. Ještě není konec klání, vzkázala mu oponentka

Bývalý americký prezident Donald Trump podle očekávání zvítězil v úterních republikánských primárkách ve státě New Hampshire a přiblížil se tak stranické nominaci do listopadových prezidentských voleb ve Spojených státech. Na základě svých odhadů to uvedla agentura AP. Trumpova hlavní soupeřka, bývalá guvernérka Jižní Karolíny Nikki Haleyová, exprezidentovi pogratulovala k vítězství, klání však podle ní zdaleka není u konce. V demokratických primárkách zvítězil prezident Joe Biden. Podle AP se čím dál zřetelněji rýsuje možnost reprízy jeho volebního souboje s Trumpem z roku 2020.

Trump na sjezdu republikánů imitoval Bidena. Za herecký kousek sklidil bouřlivé ovace

Krátkou imitací okořenil bývalý americký prezident Donald Trump republikánské shromáždění v kalifornském Anaheimu. Výsměšnou nápodobou zmatených pohybů po pódiu mířil na současnou demokratickou hlavu státu Joea Bidena. Po sociálních sítích totiž koluje řada videí, na nichž je šéf Bílého domu zachycen v nejistém rozpoložení, a dokonce i při pádu při odchodu z pódia. „Kde to jsem?“ doplnil svůj herecký výstup Trump za bouřlivé ovace publika. Píše o tom web New York Post.

Nevzniká tu železná opona, uklidňuje Fiala. Popsal své setkání s Bidenem

Severoatlantická aliance vyslala jasný signál, že Ukrajina dostane pomoc ve svém boji s ruskou agresí. Ke vzniku železné opony se neschyluje, NATO naopak v této krizi posílilo, řekl na tiskovém brífinku po čtvrtečním summitu Severoatlantické aliance premiér Petr Fiala (ODS). Novinářům rovněž popsal, jak probíhalo jeho krátké setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem.

Trump naznačil, že bude kandidovat. Odchod vojáků by lépe zvládlo i pětileté dítě, řekl

Ani výročí teroristických útoků ve Spojených státech nezastavilo bývalého prezidenta Donalda Trumpa před kritikou současné administrativy. Při sobotní návštěvě newyorského 17. policejního okrsku sice ocenil práci policie a hasičů před 20 lety, vzápětí se ale pustil do tvrdé kritiky amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Trumpa by odchod z Afghánistánu zvládlo lépe i pětileté dítě. Bývalý prezident také nepřímo potvrdil svoji prezidentskou kandidaturu za tři roky.

Označte volby za zkorumpované a zbytek nechte na mně, žádal Trump ministerstvo

Aktualizováno

Vedení jednoho z výborů americké Sněmovny reprezentantů zveřejnilo nové materiály dokládající rozsah snahy bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa zpochybnit výsledek prohraných listopadových voleb. Jde o poznámky o jeho telefonátu s tehdejším vedením ministerstva spravedlnosti, podle nichž Trump žádal, aby přední představitelé rezortu volby prohlásili za „zkorumpované“. Šéfka sněmovního výboru pro dohled a reformu Carolyn Maloneyová ohlásila vyšetřování.