reklama
CNN Prima News prezident USA

prezident USA

Výpis příspěvků ke štítku „prezident USA“

Trump naznačil, že bude kandidovat. Odchod vojáků by lépe zvládlo i pětileté dítě, řekl

12. září 2021 21:25

Ani výročí teroristických útoků ve Spojených státech nezastavilo bývalého prezidenta Donalda Trumpa před kritikou současné administrativy. Při sobotní návštěvě newyorského 17. policejního okrsku sice ocenil práci policie a hasičů před 20 lety, vzápětí se ale pustil do tvrdé kritiky amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Trumpa by odchod z Afghánistánu zvládlo lépe i pětileté dítě. Bývalý prezident také nepřímo potvrdil svoji prezidentskou kandidaturu za tři roky.

V Afghánistánu hrozí další teroristické útoky. Naše odveta bude pokračovat, tvrdí Biden

28. srpna 2021 20:56

Úder amerického bezpilotního letounu, při němž ve východním Afghánistánu zemřeli dva členové teroristické organizace Islámský stát – Chorásán, nebyl poslední. Uvedl to americký prezident Joe Biden. Armádní představitelé ho prý varovali, že v příštích 24 až 36 hodinách může v Afghánistánu přijít další teroristický útok.

Označte volby za zkorumpované a zbytek nechte na mně, žádal Trump ministerstvo

30. července 2021 18:57
Aktualizováno

Vedení jednoho z výborů americké Sněmovny reprezentantů zveřejnilo nové materiály dokládající rozsah snahy bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa zpochybnit výsledek prohraných listopadových voleb. Jde o poznámky o jeho telefonátu s tehdejším vedením ministerstva spravedlnosti, podle nichž Trump žádal, aby přední představitelé rezortu volby prohlásili za „zkorumpované“. Šéfka sněmovního výboru pro dohled a reformu Carolyn Maloneyová ohlásila vyšetřování.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

7. června 2021 19:44

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Amerikou hýbou zveřejněná videa s UFO. Obama přiznal, že je vláda nedokáže vysvětlit

22. května 2021 13:08

Rusové? Číňané? Sami Američané? Nebo někdo úplně jiný? Už za měsíc mají americké úřady Zpravodajskému výboru Senátu USA vysvětlit videa s neidentifikovatelnými létajícími objekty. Nejedná se přitom o žádné amatérské nahrávky, ale o oficiální vojenské záznamy. Zachycené objekty se na videích pohybují způsobem, který vysoce převyšuje technické možnosti současných amerických vojenských strojů. Pentagon je proto nebere na lehkou váhu.

Nehumánní a nefunkční. Biden kritizoval Trumpovu migrační politiku, chystá další změny

26. března 2021 09:12
Aktualizováno

Prezident Spojených států amerických Joe Biden po 64 dnech v úřadu před novináři přislíbil stažení vojáku z Afghánistánu a varoval Severní Koreu před vojenskou eskalací. Spolu s tím ubezpečil, že nedopustí, aby se Čína stala „nejbohatší“ a „nejmocnější zemí na světě“. Biden se zároveň nehodlá omlouvat za změnu imigrační politiky. Trumpův přístup k přistěhovalcům byl podle něj nehumánní.

Biden: Vakcíny pro všechny zajistím do července. Kolem Vánoc se můžeme vrátit do normálu

17. února 2021 08:53

Americký prezident Joe Biden poskytl americké CNN svůj první velký rozhovor ve funkci. Řekl, že jeho hlavním cílem je pro něj podpora masivního plánu obnovy po pandemii koronaviru ve výši 1,9 bilionu dolarů. Ačkoliv nechtěl nic slibovat, uvedl, že do Vánoc by mohli být Američané „ve velmi odlišné situaci“ a za rok by mělo podstatně méně lidí být nuceno nosit roušky a sociálně se distancovat. Vakcíny pro všechny chce americký prezident zajistit do července.

Trump impeachment neodvrátil. Rozhodnutí by mohlo padnout už o víkendu

11. února 2021 10:48

V americkém Senátu i ve čtvrtek pokračuje jednání k ústavní žalobě (takzvanému impeachmentu) na bývalého prezidenta Donalda Trumpa, jejíž návrh schválila Sněmovna reprezentantů. Viní Trumpa, že své příznivce vyprovokoval ke vpádu do sídla Kongresu. Exprezident Trump jako první v amerických dějinách čelí ústavní žalobě podruhé a senátoři se zároveň poprvé impeachmentem hlavy státu zabývají až po odchodu obžalovaného z funkce.

reklama