CNN Prima News prezident USA

prezident USA

Výpis příspěvků ke štítku „prezident USA“

Poslední lásku přežila jen o rok. Smrt o 23 let mladšího exmanžela Ivanu Trumpovou zdrtila

15. července 2022 13:32

Česko-americká modelka a podnikatelka Ivana Trumpová, která ve středu zemřela ve věku 73 let po zástavě srdce, nebyla během svého života vdaná pouze za dřívějšího nejmocnějšího muže světa Donalda Trumpa. Své „ano“ řekla před oltářem i třem dalším nápadníkům. Svoji poslední lásku přitom přežila jen o rok. Kdo byli muži jejího života?

Nevzniká tu železná opona, uklidňuje Fiala. Popsal své setkání s Bidenem

24. března 2022 16:57

Severoatlantická aliance vyslala jasný signál, že Ukrajina dostane pomoc ve svém boji s ruskou agresí. Ke vzniku železné opony se neschyluje, NATO naopak v této krizi posílilo, řekl na tiskovém brífinku po čtvrtečním summitu Severoatlantické aliance premiér Petr Fiala (ODS). Novinářům rovněž popsal, jak probíhalo jeho krátké setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem.

Trump naznačil, že bude kandidovat. Odchod vojáků by lépe zvládlo i pětileté dítě, řekl

12. září 2021 21:25

Ani výročí teroristických útoků ve Spojených státech nezastavilo bývalého prezidenta Donalda Trumpa před kritikou současné administrativy. Při sobotní návštěvě newyorského 17. policejního okrsku sice ocenil práci policie a hasičů před 20 lety, vzápětí se ale pustil do tvrdé kritiky amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Trumpa by odchod z Afghánistánu zvládlo lépe i pětileté dítě. Bývalý prezident také nepřímo potvrdil svoji prezidentskou kandidaturu za tři roky.

V Afghánistánu hrozí další teroristické útoky. Naše odveta bude pokračovat, tvrdí Biden

28. srpna 2021 20:56

Úder amerického bezpilotního letounu, při němž ve východním Afghánistánu zemřeli dva členové teroristické organizace Islámský stát – Chorásán, nebyl poslední. Uvedl to americký prezident Joe Biden. Armádní představitelé ho prý varovali, že v příštích 24 až 36 hodinách může v Afghánistánu přijít další teroristický útok.

Označte volby za zkorumpované a zbytek nechte na mně, žádal Trump ministerstvo

30. července 2021 18:57
Aktualizováno

Vedení jednoho z výborů americké Sněmovny reprezentantů zveřejnilo nové materiály dokládající rozsah snahy bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa zpochybnit výsledek prohraných listopadových voleb. Jde o poznámky o jeho telefonátu s tehdejším vedením ministerstva spravedlnosti, podle nichž Trump žádal, aby přední představitelé rezortu volby prohlásili za „zkorumpované“. Šéfka sněmovního výboru pro dohled a reformu Carolyn Maloneyová ohlásila vyšetřování.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

7. června 2021 19:44

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Amerikou hýbou zveřejněná videa s UFO. Obama přiznal, že je vláda nedokáže vysvětlit

22. května 2021 13:08

Rusové? Číňané? Sami Američané? Nebo někdo úplně jiný? Už za měsíc mají americké úřady Zpravodajskému výboru Senátu USA vysvětlit videa s neidentifikovatelnými létajícími objekty. Nejedná se přitom o žádné amatérské nahrávky, ale o oficiální vojenské záznamy. Zachycené objekty se na videích pohybují způsobem, který vysoce převyšuje technické možnosti současných amerických vojenských strojů. Pentagon je proto nebere na lehkou váhu.

Nehumánní a nefunkční. Biden kritizoval Trumpovu migrační politiku, chystá další změny

26. března 2021 09:12
Aktualizováno

Prezident Spojených států amerických Joe Biden po 64 dnech v úřadu před novináři přislíbil stažení vojáku z Afghánistánu a varoval Severní Koreu před vojenskou eskalací. Spolu s tím ubezpečil, že nedopustí, aby se Čína stala „nejbohatší“ a „nejmocnější zemí na světě“. Biden se zároveň nehodlá omlouvat za změnu imigrační politiky. Trumpův přístup k přistěhovalcům byl podle něj nehumánní.