reklama

Přišel Messi, už nejsou dresy. Jejich prodej způsobil šílenství, zmizely za pár minut

Lionel Messi patřil k Barceloně jako Eiffelova věž k Paříži. Jenže pouto, které se zdálo být nerozbitné, bylo nakonec za nešťastných okolností zničeno a hvězdný Argentinec se stěhuje právě do města s ikonickou stavbou. Ve francouzské metropoli nastal poprask, který pochopitelně obnášel i masivní sháňku po dresech. V úterý večer fotbaloví fanoušci vyluxovali suvenýry s Messiho jménem neuvěřitelnou rychlostí.

reklama

Podle mnoha fanoušků i expertů je Lionel Messi nejlepším fotbalistou všech dob. Celý svět svými kousky na nejvyšší úrovni udivuje už přes 15 let a za tuto dobu se všem do paměti vryl jako loajální hráč Barcelony. Že spojení může skončit, naznačilo už loňské léto, ale Argentinec nakonec zůstal na Camp Nou. Nicméně o necelých 12 měsíců později skutečně došlo na něco, co příznivci Barcelony budou ještě dlouho rozdýchávat.

Messi podepsal dvouletou smlouvu s Paris Saint-Germain, k tomu ještě kontrakt obnáší opci, která může působení fotbalové superstar v Paříži prodloužit o jeden rok. Zatímco barcelonská komunita prožívá těžké časy, pod Eiffelovkou zavládla obrovská radost. Když před čtyřmi lety přestupoval do týmu z francouzské metropole Brazilec Neymar, bylo to něco. Ale pořád málo oproti tomu, jaké šílenství započalo nyní.

Pomalu každý, kdo fandí PSG nebo jen obdivuje Messiho, chce jeho dres z nového angažmá. Až na úplné začátky kariéry nosil rodák z Rosaria číslo 10, to má však u Les Parisiens zabrané zmiňovaný Neymar, a tak Messi mění „image“. Vybral si třicítku.

Po té se vyloženě zaprášilo. PSG spustilo on-line prodej dresů posily klubu po deváté hodině večer, když bylo oficiálně potvrzeno, že Messi podepsal smlouvu. Klub neuvedl, kolik suvenýrů v ceně zhruba 2 700 korun bylo k mání, ale určitě ne málo. Populární fotbalová stránka Futbol Bible hovoří o 150 tisících kusů. První vlna prodeje skončila zhruba za deset minut – tak rychle si fanoušci zamluvili všechny dresy. A těm, co přišli jen o trochu později, se na webové stránce objevilo slůvko „nedostupné“.

PSG bude Messimu platit 35 milionů eur ročně. Nemalou část z toho zaplatí touha fanoušků vlastnit dres. Každopádně je nutné dodat, že ne všechny peníze za prodané trikoty poputují do kasy klubu. Dost si vydělá i společnost Nike, která je vyrábí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama