CNN Prima News privatizace

privatizace

Výpis příspěvků ke štítku „privatizace“

Pošta se řítí zvláštní českou cestou. Místo privatizace se do ztrátové firmy lijí miliardy

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) na jednu stranu složitě hledá úspory ve státním rozpočtu, přesto se však neobává vydat 8 miliard korun na záchranu České pošty. Proč stát s privatizací alespoň části podniku váhá? Ekonomové oslovení redakcí CNN Prima NEWS se shodují, že dílčí prodej pošty by byl nejjednodušší cestou. Přesto se vláda může privatizaci vyhýbat i z důvodu, že má tento výraz u veřejnosti silnou negativní odezvu.

Ukázka, jak zničit politika. Zásah policie v Brně brutálně poškodil mé jméno, říká Hladík

Nový ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) považuje své spojení s brněnskou korupční kauzou za vyřešené. Policejní zásah, během kterého detektivové prohledali mimo jiné i jeho kancelář a zabavili mu mobil či počítač, podle něj ukazují, jak lze někomu zničit politickou kariéru. I o tom hovořil nejnovější člen Fialova kabinetu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Celý rozhovor najdete na webu cnnprima.cz už v neděli ráno.

Hladík měl v Brně tlačit na privatizaci bytů. Soud poslal do vazby všech sedm obviněných

Aktualizováno

Kandidát na ministra životního prostředí a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL) měl podle starosty městské části Brno-Židenice Aleše Mrázka (za ANO) tlačit na prodej městských bytů do vlastnictví soukromých osob. Píše o tom MF DNES. Policie v úterý provedla kvůli podezřelým privatizacím bytů zásah na brněnském magistrátu a na radnici městské části Brno-Černovice. Ve středu poté prohledávala i kancelář Hladíka. Městský soud v rámci dané kauzy dosud obdržel sedm návrhů na vazbu. Samotný Hladík však zatím z ničeho obviněn nebyl. Soud ve čtvrtek nakonec rozhodl, že podle do vazby všech sedm osob.

Nemáme žádné rafinerie, stěžovala si Dostálová. Jednu prodal Babiš, připomněl jí Kalousek

Společnost Unipetrol pomáhal zprivatizovat Andrej Babiš (ANO), je to dodnes nevyšetřený zločin, napsal exministr financí Miroslav Kalousek na sociálních sítích. Reagoval tím na slova bývalé šéfky resortu pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO), která v nedělní Partii Terezie Tománkové uvedla, že se české rafinérie rozprodaly v 90. letech. Už ovšem nezmínila, že Babiš sehrál určitou roli při privatizaci Unipetrolu, který nyní patří Polákům. „Ach, ta selektivní paměť,“ rýpnul si Kalousek do exministryně.

Svoboda: Koupil jste byt za 400 tisíc, stojí 30 milionů. To rodiče, reagoval Čižinský

Předvolební debata kandidátů na pražského primátora na CNN Prima NEWS se přenesla i do osobní roviny. Lídr kandidátky Spolu Bohuslav Svoboda (ODS) nařkl lídra Prahy sobě Jana Čižinského, že prosazuje zákaz prodeje městských bytů, ale jeho rodina přitom tímto způsobem k bytu přišla. Starosta Prahy 7 to označil za fake news, jelikož byt měli kupovat jeho rodiče před řadou let, v době vlády ODS, kdy byl sám ještě na studiích. Debatovalo se v tu chvíli o tom, zda jsou kandidáti v Praze pro, nebo proti privatizaci městských bytů.

Babiš se pustil do Spolu, varuje voliče před eurem i migrací. Fiala mu poděkoval

Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) začal týden před volbami s útoky do koalice Spolu. Uskupení ODS, KUD-ČSL a TOP 09 je podle posledních průzkumů hlavním vyzyvatelem vládního hnutí ANO. Babiš sdílel na sociálních sítích příspěvek, ve kterém varuje občany před zavedením eura nebo přijímáním ilegálních migrantů. Předseda ODS Petr Fiala se proti tomu ihned ohradil a Babišovi poděkoval za potvrzení, že koalice Spolu je pro hnutí ANO momentálně hlavním soupeřem.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Maláčová a Stropnický mají nejhrubší socialisticko-komunistický slovník, říká Kupka

Místopředseda ODS Martin Kupka zkritizoval předvolební klip ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a Matěje Stropnického (za ČSSD). Ti v záznamu tvrdě útočí zejména proti ODS a Pirátům. Představitel koalice Spolu v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že to, co dvojice kandidátů sociální demokracie předvedla, byl nejhrubší socialisticko-komunistický slovník a jejich výkon označil za absurdní drama.