CNN Prima News privatizace

privatizace

Výpis příspěvků ke štítku „privatizace“

Hladík měl v Brně tlačit na privatizaci bytů. Soud poslal do vazby všech sedm obviněných

20. října 2022 08:36
Aktualizováno

Kandidát na ministra životního prostředí a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL) měl podle starosty městské části Brno-Židenice Aleše Mrázka (za ANO) tlačit na prodej městských bytů do vlastnictví soukromých osob. Píše o tom MF DNES. Policie v úterý provedla kvůli podezřelým privatizacím bytů zásah na brněnském magistrátu a na radnici městské části Brno-Černovice. Ve středu poté prohledávala i kancelář Hladíka. Městský soud v rámci dané kauzy dosud obdržel sedm návrhů na vazbu. Samotný Hladík však zatím z ničeho obviněn nebyl. Soud ve čtvrtek nakonec rozhodl, že podle do vazby všech sedm osob.

Nemáme žádné rafinerie, stěžovala si Dostálová. Jednu prodal Babiš, připomněl jí Kalousek

9. října 2022 20:50

Společnost Unipetrol pomáhal zprivatizovat Andrej Babiš (ANO), je to dodnes nevyšetřený zločin, napsal exministr financí Miroslav Kalousek na sociálních sítích. Reagoval tím na slova bývalé šéfky resortu pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO), která v nedělní Partii Terezie Tománkové uvedla, že se české rafinérie rozprodaly v 90. letech. Už ovšem nezmínila, že Babiš sehrál určitou roli při privatizaci Unipetrolu, který nyní patří Polákům. „Ach, ta selektivní paměť,“ rýpnul si Kalousek do exministryně.

Svoboda: Koupil jste byt za 400 tisíc, stojí 30 milionů. To rodiče, reagoval Čižinský

22. září 2022 07:14

Předvolební debata kandidátů na pražského primátora na CNN Prima NEWS se přenesla i do osobní roviny. Lídr kandidátky Spolu Bohuslav Svoboda (ODS) nařkl lídra Prahy sobě Jana Čižinského, že prosazuje zákaz prodeje městských bytů, ale jeho rodina přitom tímto způsobem k bytu přišla. Starosta Prahy 7 to označil za fake news, jelikož byt měli kupovat jeho rodiče před řadou let, v době vlády ODS, kdy byl sám ještě na studiích. Debatovalo se v tu chvíli o tom, zda jsou kandidáti v Praze pro, nebo proti privatizaci městských bytů.

Babiš se pustil do Spolu, varuje voliče před eurem i migrací. Fiala mu poděkoval

1. října 2021 09:42
Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) začal týden před volbami s útoky do koalice Spolu. Uskupení ODS, KUD-ČSL a TOP 09 je podle posledních průzkumů hlavním vyzyvatelem vládního hnutí ANO. Babiš sdílel na sociálních sítích příspěvek, ve kterém varuje občany před zavedením eura nebo přijímáním ilegálních migrantů. Předseda ODS Petr Fiala se proti tomu ihned ohradil a Babišovi poděkoval za potvrzení, že koalice Spolu je pro hnutí ANO momentálně hlavním soupeřem.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

19. září 2021 11:36

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Maláčová a Stropnický mají nejhrubší socialisticko-komunistický slovník, říká Kupka

12. září 2021 13:55

Místopředseda ODS Martin Kupka zkritizoval předvolební klip ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a Matěje Stropnického (za ČSSD). Ti v záznamu tvrdě útočí zejména proti ODS a Pirátům. Představitel koalice Spolu v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že to, co dvojice kandidátů sociální demokracie předvedla, byl nejhrubší socialisticko-komunistický slovník a jejich výkon označil za absurdní drama.

„Hustá dvojka“ Maláčová–⁠Stropnický: Hraje se o rozkradení státu Piráty a ODS

10. září 2021 11:49

Ve volbách jde o rozkradení majetku státu jako školy, lesy či prodej Českých dráha a České pošty. To s bojovným a lehce výhružným tónem v novém videu tvrdí tzv. hustá dvojka z ČSSD Jana Maláčová a Matěj Stropnický. Rozkradením nazývá privatizaci – tedy prodej státního majetku do soukromých rukou –⁠ a míří především na koalice vedené ODS a Piráty.