CNN Prima News proces

proces

Výpis příspěvků ke štítku „proces“

Sionisté s Jidášem. Poválečný antisemitismus v Československu přiživila i podpora Izraele

Výrazná vojenská podpora Československa pomohla udržet existenci Izraele krátce po jeho vzniku. Po změně postoje Sovětského svazu k židovskému státu se však přátelská výpomoc náhle stala černou skvrnou na vrubu komunistického vedení. I kvůli ní zaplatili životem někteří funkcionáři Komunistické strany Československa (KSČ) v čele s Rudolfem Slánským. Monstrózní proces v náručí propagandy přitom doprovázela silná nota antisemitismu. Nepřátelé režimu byli soustavně označováni za sionisty a přiživovány byly i negativní stereotypy Židů.

Chauvin použil proti Floydovi smrtící sílu, vypověděl u soudu policejní expert

Bývalý policista Derek Chauvin, který před americkým soudem čelí obžalobě z vraždy a zabití George Floyda, použil proti tomuto černochovi smrtící sílu. Ve středu to řekl policejní expert na používání donucovacích prostředků, kterého si jako svědka předvolala žalující strana. Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat.

Policista klečel Floydovi na krku zřejmě déle. Ostře sledovaný proces pokračuje

U soudu v americkém městě Minneapolis v pondělí začne druhý týden prezentace důkazů a svědeckých výpovědí v procesu s hlavním obžalovaným v kauze loňského úmrtí George Floyda. Bývalý policista Derek Chauvin, který neozbrojeného Afroameričana při zatýkání na devět minut přitlačil k zemi, je obviněn mimo jiné z neúmyslné vraždy. Minulý týden přinesl řadu emotivních vystoupení svědků i zveřejnění nových videí z osudného zásahu z konce loňského května.