CNN Prima News proces

proces

Výpis příspěvků ke štítku „proces“

Oběti zneužívání, nebo chamtivci? Zabili rodiče, bratry Menéndezovy mohou spasit nové důkazy

Nechvalně známí bratři Lyle a Erik Menéndezovi se možná dočkají nového soudu. V roce 1989 zastřelili své rodiče v Beverly Hills a dostali doživotí. Jejich odsouzení ale už přes 30 let vzbuzuje velké emoce – bratři totiž tvrdí, že je otec od dětství sexuálně zneužíval. A nyní se o tom objevily nové důkazy. Losangeleský prokurátor oznámil, že odsouzení bratrů přehodnotí. Pozornost případ vzbudil i kvůli novému hranému seriálu a dokumentu o životě a činech bratrů.

Politici vzpomínají na vraždu Milady Horákové: Její smrt odhalila pravou tvář rudého teroru

Politici si v rámci Dne památky obětí komunistického režimu připomínají 74. výročí smrti Milady Horákové. Premiér Petr Fiala (ODS) na síti X uvedl, že se vzpomínky týkají i občanů, které totalita připravila o svobodu. Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) uctila památku perzekuovaných slovy, že odvaha Horákové odhalila pravou tvář rudého teroru.

Sladkost vztahu, zapsal si Franz Kafka o ženě ze Zlatých Hor. Od jeho smrti uplynulo 100 let

Jobova zvěst dostihla spisovatele Franze Kafku (1883-1924) v srpnu roku 1917, když začal chrlit krev a lékaři nemoc diagnostikovali jako tuberkulózu. V té době na ní umírala zhruba polovina pacientů, takže Kafka se celkem logicky prohlásil za „beznadějný případ“. Zemřel sedm let poté, 3. června 1924. Německy píšící pražský židovský spisovatel se proslavil až posmrtně, zato ve světovém kontextu. „Kafka je autor, který mě naprosto zásadně ovlivnil. Vlastně kvůli němu jsem se poprvé vydala do Prahy,“ říká pro CNN Prima NEWS tchajwanská spisovatelka Hung Ai-Chu. Připomeňme si v kostce Kafkův život i dílo a podívejme se do polských Głuchołaz a českých Zlatých Hor. To jsou Kafkovými životopisci dosud málo probádaná místa, která slavný spisovatel navštívil, a kde prožil milostné okouzlení.

Sionisté s Jidášem. Poválečný antisemitismus v Československu přiživila i podpora Izraele

Výrazná vojenská podpora Československa pomohla udržet existenci Izraele krátce po jeho vzniku. Po změně postoje Sovětského svazu k židovskému státu se však přátelská výpomoc náhle stala černou skvrnou na vrubu komunistického vedení. I kvůli ní zaplatili životem někteří funkcionáři Komunistické strany Československa (KSČ) v čele s Rudolfem Slánským. Monstrózní proces v náručí propagandy přitom doprovázela silná nota antisemitismu. Nepřátelé režimu byli soustavně označováni za sionisty a přiživovány byly i negativní stereotypy Židů.