CNN Prima News proces

proces

Výpis příspěvků ke štítku „proces“

Soud zamítl opakování procesu s Maxwellovou. Epsteinova expartnerka měla predátorovi pomáhat

2. dubna 2022 01:19

Americký soud v pátek zamítl žádost o zopakování procesu s Britkou Ghislaine Maxwellovou. Žádost podali právníci ženy odsouzené z napomáhání sexuálnímu zneužívání kvůli výrokům jednoho člena poroty. Ten neuvedl, že byl v dětství obětí sexuálního zneužití. Podle soudu se však jednalo o omyl a nikoliv úmyslnou lež, uvedla agentura Reuters.

Bývalý papež Benedikt XVI. je obviňován z pochybení v kauzách zneužívání mladistvých

20. ledna 2022 13:01

Bývalý papež Benedikt XVI. je obviňován z pochybení ve čtyřech případech sexuálního zneužívání v době, kdy působil jako arcibiskup mnichovské a freisingské diecéze. Ve čtvrtek to při prezentaci znaleckého posudku v Mnichově řekl právník Martin Pusch. Ve všech případech Benedikt, tehdy kardinál Joseph Ratzinger, jakoukoli chybu striktně popřel.

Doživotně odsouzený Tempel má nárok na nový proces. Pustí ho z vězení?

29. července 2021 14:36

Robert Tempel, který si odpykává doživotní trest za dvojnásobnou vraždu spáchanou v roce 2001 na Sokolovsku, dosáhl nového projednání svého případu. Ústavní soud (ÚS) po zásahu Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku revidoval svá starší odmítavá rozhodnutí. Kauzou se musí znovu zabývat odvolací Vrchní soud v Praze.

Floyd není symbolem pro spravedlnost. Proces s Chauvinem ovlivnila média, míní Owensová

21. dubna 2021 18:27

Úterní rozhodnutí poroty, která shledala policistu Dereka Chauvina vinným z vraždy a zabití George Floyda, vzbudilo rozporuplné reakce. Zatímco jedni výsledek procesu kvitují, jiní ho kritizují. Do druhé skupiny se řadí i komentátorka Candace Owensová. Ta verdikt označila za „davovou spravedlnost“ a nařkla demokratické politiky a média z ovlivňování procesu.

Chauvin použil proti Floydovi smrtící sílu, vypověděl u soudu policejní expert

8. dubna 2021 13:22

Bývalý policista Derek Chauvin, který před americkým soudem čelí obžalobě z vraždy a zabití George Floyda, použil proti tomuto černochovi smrtící sílu. Ve středu to řekl policejní expert na používání donucovacích prostředků, kterého si jako svědka předvolala žalující strana. Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat.

Policista klečel Floydovi na krku zřejmě déle. Ostře sledovaný proces pokračuje

5. dubna 2021 08:00

U soudu v americkém městě Minneapolis v pondělí začne druhý týden prezentace důkazů a svědeckých výpovědí v procesu s hlavním obžalovaným v kauze loňského úmrtí George Floyda. Bývalý policista Derek Chauvin, který neozbrojeného Afroameričana při zatýkání na devět minut přitlačil k zemi, je obviněn mimo jiné z neúmyslné vraždy. Minulý týden přinesl řadu emotivních vystoupení svědků i zveřejnění nových videí z osudného zásahu z konce loňského května.