CNN Prima News proočkovanost

proočkovanost

Výpis příspěvků ke štítku „proočkovanost“

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.

Jak si v očkování vede vaše obec? Podívejte se na přehlednou mapu republiky

Není tajemstvím, že v pohraničních oblastech Česka a na vesnicích je proočkovanost lidí vakcínami proti covidu daleko nižší než ve městech. Jaká je situace přímo u vás? Podívejte se na detailní mapu republiky rozdělené do obcí s rozšířenou působností. V článku také naleznete přehledné grafy o vývoji vakcinace a počtu vykázaných prvních, druhých a třetích dávek.

REPORTÁŽ: Očkovaným se svět neuzavírá aneb Cesta z Česka do Anglie a zpět s pařbou v Polsku

Jak se dostat do Velké Británie na vrcholu aktuální vlny pandemie covidu? Reportér CNN Prima NEWS vyzkoušel trasu z Česka přes polský Krakov a Londýn do jihoanglického Farehamu. A jen tak mimochodem, čtyřicetitisícový Fareham hlásí 90 procent očkovaných, ostrované přijali očkování s mimořádnou zodpovědností. Odmítačům proto britské úřady cestu za Lamanšský průliv všemožně komplikují, pro očkované je cesta o poznání snazší.

Rakouský nevěstinec nabízí zákazníkům vakcínu zdarma. Cílíme hlavně na migranty, říká šéf

Rakousko zahájilo tvrdou očkovací kampaň. Od pondělí se jako doklad bezinfekčnosti přestanou uznávat negativní testy například v lyžařských střediscích, restauracích nebo hotelech. Na situaci reagují i podniky, od kterých by to čekal asi málokdo. Například vídeňský nevěstinec nabízí vakcínu jako součást vstupu. A na nedostatek zájemců si prý nemůže stěžovat.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Počty nakažených rostou. Začne vláda omezovat neočkované?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Nakažených koronavirem každý den přibývá a v nemocnicích končí hlavně lidé, kteří nejsou očkovaní. A to chce podle našich informací ministerstvo zdravotnictví změnit. Andrej Babiš řekl, že o dalším postupu vlády se rozhodne zítra. Nejen o tom budou Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Prymula: Až patnáct tisíc lidí nemuselo zemřít, kdybychom přijali tvrdší opatření

Aktualizováno

Podle epidemiologa Romana Prymuly (za ANO) až patnáct tisíc lidí nemuselo zemřít, kdyby zde byla přijata přísnější opatření. Stejně tak je toho názoru, že se limit 75 procent proočkovaných občanů v Česku nenaplní. „Jsme někde na 57 procentech. Posun u lidí, kteří očkování odmítají nebo váhají, je nelehký,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24.

Černý scénář epidemie v Česku: Na podzim tisíc nakažených denně. Kde bude nejhůř?

S návratem lidí do zaměstnání a dětí do škol začne epidemie covidu růst. Vývoj by ale neměl být tak dramatický jako loni. I při vysoce rizikovém scénáři vývoje by v nemocnicích mohlo být v druhé polovině září kvůli covidu kolem 500 lidí, z toho necelá stovka na jednotkách intenzivní péče. Řekl to ředitel Ústavu statistických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek.