reklama
CNN Prima News proočkovanost

proočkovanost

Výpis příspěvků ke štítku „proočkovanost“

Prymula: Až patnáct tisíc lidí nemuselo zemřít, kdybychom přijali tvrdší opatření

Aktualizováno

Podle epidemiologa Romana Prymuly (za ANO) až patnáct tisíc lidí nemuselo zemřít, kdyby zde byla přijata přísnější opatření. Stejně tak je toho názoru, že se limit 75 procent proočkovaných občanů v Česku nenaplní. „Jsme někde na 57 procentech. Posun u lidí, kteří očkování odmítají nebo váhají, je nelehký,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24.

Černý scénář epidemie v Česku: Na podzim tisíc nakažených denně. Kde bude nejhůř?

S návratem lidí do zaměstnání a dětí do škol začne epidemie covidu růst. Vývoj by ale neměl být tak dramatický jako loni. I při vysoce rizikovém scénáři vývoje by v nemocnicích mohlo být v druhé polovině září kvůli covidu kolem 500 lidí, z toho necelá stovka na jednotkách intenzivní péče. Řekl to ředitel Ústavu statistických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Vojtěchem o očkování dětí i opatřeních ve školách

Očkování dětí do 12 let se blíží a na extrémní zájem ze strany rodičů to nevypadá. Je nutné očkovat i ty nejmenší? Školáci se pomalu chystají na začátek školního roku, co to však bude obnášet, se zatím přesně neví. Jaká budou opatření? Zájem o vakcinaci je stále menší a menší. Plánuje vláda Čechy nějak motivovat? Nejen na to odpoví v 7:15 ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pořadu Nový den.

Sledujte ZÁZNAM Milana Kubka s Petrem Suchoněm v Novém dni: Přijde podzimní pandemie?

Česko zatím zažívá klidné covidové léto. Počty nakažených sice v minulých týdnech začaly pomalu stoupat, v posledních dnech se však nárůst zastavil. Klidné ale bylo i loňské léto. Hrozí nám na podzim další vlna pandemie? Nejen na to odpoví prezident České lékařské Komory Milan Kubek novému moderátorovi Primy Petru Suchoňovi od 7:05 v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama