reklama

„Psa bych si nikdy nekoupila,“ říká Daniela, která adoptovala týraného seniora z útulku

Pes Bono byl psem, který svůj život strávil především v kotci. Tam ho nakonec majitel nechal zavřeného a odstěhoval se. Bony strávil zimu v kotci, měl proleženiny, omrzl mu ocas, a když se dostal do spolku Čtyřlístek pro hafany, byl podvyživený, dehydrovaný a měl problémy s ledvinami.

reklama

Několik měsíců trvalo, než dali ve spolku Bonyho „dohromady“. Psí senior si pak našel své doma u Daniely, která žije s dcerkou a přítelem na jižní Moravě. „Byla to láska na první facebook,“ směje se Daniela, která Bonyho zahlédla právě na sociálních sítích. „Přečetla jsem si dojemný příběh teď už vlastně dědečka, který měl poměrně malou šanci na adopci – deset let jen v kotci, týraný, vypadalo to, že zemře na selhání organismu kvůli dlouhodobé podvýživě,“ vzpomíná Daniela.

Bony díky Čtyřlístku pro hafany přibral na váze a osvojil si hygienické návyky, což Daniele zjednodušilo rozhodování, a protože se do toho „křížence labradora a něčeho“ i s dcerou zamilovala, Bony dostal druhou šanci. „Já bych psa nikdy nekoupila, jsou jich plné útulky a adopce mi přijde smysluplnější. A u našeho Bona to bylo sice kvůli zdraví vabank, ale je to božan,“ popisuje Daniela, která se těšila, že s Bonym začne běhat. Ten ale už při adopci viděl pouze na jedno oko a po měsíci v novém domově přišel o zrak úplně.

Starý a milovaný

Adopce dvanáctiletého psího seniora většího vzrůstu s trvalým hendikepem a navíc černé barvy, to je pro útulky a azyly důvod k oslavě. „Pokud je to drobeček a třeba ještě vzhledově hezký, má šanci, že půjde domů už po karanténě. Naopak seniorům větších plemen hledáme domovy déle, to si pobudou v útulku klidně i dva měsíce, jako aktuálně jedenáctiletá německá ovčačka Ladynka,“ říká Kateřina Hadrabová z útulku AniDef, pro níž jsou adopce seniorů srdeční záležitostí.

Podle Hadrabové se adopce seniora od adopce mladšího psa liší v tom, že si zájemce už nevybírá parťáka na sport, na práci nebo na velké cestování. „Jsou to lidé, kteří jdou vědomě do toho, že s nimi ten pejsek už nebude 10 let, ale možná jen rok, nebo i méně. Počítají s tím, že si berou zvíře s životním příběhem, které u nich stráví už jen ten podzim, a které nakonec vyprovodí za duhu. Už nemohou změnit to, co si ten pes prožil, ale mohou mu zařídit důstojnou poslední etapu plnou lásky a péče.“

S tím se ztotožňuje i Daniela. „Chtěla jsem pomoci zvířeti s takovým osudem. Už jsem jednou zažila smrt milovaného psa a obrečela jsem to, s tím člověk musí počítat. Ale i přesto si myslí, že s námi bude Bony ještě dlouho a užije si pěkné stáří.“ Adopce dvanáctiletého psího dědečka pomohla i Danielině dceři, která do té doby neměla se psy příliš dobré zkušenosti. „Myslím, že díky Bonovi získala lepší názor na psy,“ uzavírá Daniela.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nejhorší sexuální predátor. Zpěvák R. Kelly zneužíval a vydíral nezletilé, rozhodl soud
USA

Nejhorší sexuální predátor. Zpěvák R. Kelly zneužíval a vydíral nezletilé, rozhodl soud

Jeho píseň „I Believe I Can Fly“ se stala celosvětovým hitem, zpěvák R. Kelly s ní však před publikem zřejmě ještě dlouho nevystoupí. Federální soud v New Yorku totiž po šestidenním procesu rozhodl, že je vinen ve všech bodech obžaloby v případu vydírání a sexuálního zneužívání. A to jak mladých žen, tak nezletilých dívek. Advokátka tří obětí Gloria Allredová ho označila za nejhoršího sexuálního predátora, s jakým se kdy setkala.

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie
Domácí

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie

K sebevraždě české policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra v poslední den mise ve Varšavě na Frontexu, nedošlo během služby. Tvrdí to česká policie s tím, že vše, co k případu mohla říct, už uvedla a dál není co řešit. Stejně hovoří i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a případ, ke kterému došlo před rokem, je tak podle něj vyřešen. A to i přesto, že podle rodiny byla hlavním důvodem ke skoku z okna šikana na pracovišti.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Krize ve Velké Británii. Na pumpách došly pohonné hmoty, Londýn zvažuje povolání armády

Až 90 procent čerpacích stanic ve velkých britských městech nemá palivo, napsala dnes agentura Reuters. Krizi v dodavatelských řetězcích, kterou způsobil nedostatek řidičů nákladních aut, umocnilo panické nakupování do zásoby. Za nedostatkem řidičů stojí více faktorů, včetně pandemie COVID-19 a odchodu Británie z Evropské unie. Důsledkem jsou výpadky v dodávkách různého zboží, včetně pohonných hmot nebo potravin pro supermarkety.

Divočáci zaplavili ulice Říma. Ve městě hledají potravu, obyvatelé se bojí útoků

Strkají hlavu do odpadků, hledají potravu a zároveň děsí místní obyvatele. Lidé v Říme se potýkají s desítkami divočáků, kteří se producírují po ulicích italské metropole. I když se natáčení zvířat a sdílení videí stalo hitem sociálních sítí, místní jsou hlavně vystrašení, Někteří rodiče se dokonce bojí vodit děti do školky. Ochránci zvířat ale zdůrazňují, že zabíjení divočáků nepřichází v úvahu, lepší je zvíře uspat a odchytit.

reklama

Domácí zpravodajství

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Lituju, že jsem ji nezachránila: Sestra policistky popsala šikanu, která vedla k sebevraždě

Případ sebevraždy jedenatřicetileté policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra poslední den své mise ve Varšavě, stále budí řadu otázek. Podle její sestry Markéry Šubrtové neměla Kristýna sebevražedné sklony, byla energická, veselá a všem se snažila pomoct. Uvedla to v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V něm dále popisuje, co přesně si se sestrou před osudným okamžikem psala a proč podle ní policie selhala. Detailně líčí i šikanu ze strany kolegů na misi, která dospěla až do intimních detailů, jež měly pravděpodobně k sebevraždě vést.

reklama