reklama
CNN Prima News psychologie

psychologie

Výpis příspěvků ke štítku „psychologie“

Lidé dobrovolně na omezení kontaktů nepřistoupí. Společnost je frustrovaná, soudí experti

25. listopadu 2021 15:06

Navzdory zhoršující se pandemické situaci v České republice mnozí lidé nejspíše nepřistoupí na dobrovolné omezení sociálních kontaktů, shodují se experti. Společnost je frustrovaná, důvěra v systém je malá a roste počet pacientů s psychickými potížemi. Koronavirová krize navíc podtrhla méně viditelné rozdíly ve společnosti, které ale byly přítomné ještě dlouho před začátkem pandemie, zaznělo ve vysílání CNN Prima NEWS.

Vir nemá rozum, člověk ano. Drastická očkovací kampaň ale nemusí zabrat, varuje psycholog

9. listopadu 2021 11:46

V úterý odstartovala nová očkovací kampaň ministerstva zdravotnictví. Brutální výjevy ve stylu obrázků na krabičkách od cigaret mají přesvědčit dosud nevakcinované Čechy, aby změnili svůj názor. Právě o srovnání s drastickými obaly cigaret hovořil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS psycholog Karel Humhal. A o úspěchu tohoto druhu očkovací kampaně zdaleka přesvědčen není.

Experti: Uzavření škol je hřích. Děti sedí doma a kynou, vzniká zapomenutá generace

18. února 2021 00:20

Uzavření škol je jedním z největších hříchů, který byl na naší společnosti napáchán, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Podle něj se z adolescentů stává zapomenutá generace. Psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl upozornil, že vývoj dětí bude narušen a že u nich narůstá obezita.

Bývalý Jágrův kouč popsal, jak je třeba budovat mentální odolnost už od dětství

11. prosince 2020 07:41

Jak se nucené výpadky v tréninkovém procesu projeví nejen na fyzické, ale i psychické kondici u profesionálních a rekreačních sportovců? Liší se psychika sportovců a nesportujících lidí? Je třeba budovat mentální odolnost už od dětství? Na tyto a další otázky odpovídal v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS expert na sportovní psychologii a mentální kouč Marian Jelínek.

Dávejte si pozor na vítr v kapse. Úzkost v době pandemie zvyšuje nutkání nakupovat

25. listopadu 2020 08:03

Úzkost a stres v době pandemie způsobují, že lidé nakupují více věcí, než potřebují i než vlastně chtějí. Obzvláštními nástrahami se pak stávají výprodejové akce typu Black Friday. Nutkání nakupovat i věci, které bychom nikdy jinak z regálu nevzali, zvyšuje i předvánoční období a všudypřítomné reklamy, upozorňuje španělský deník ABC.

reklama