CNN Prima News psychologie

psychologie

Výpis příspěvků ke štítku „psychologie“

Sehnat psychologa je v Česku téměř nemožné. Odbornice radí, jak nejlépe postupovat

19. listopadu 2022 17:56

Sehnat psychologa je v Česku téměř nemožné. Podle prezidentky České psychologické komory Ireny Wagnerové jde o nejhorší situaci od konce druhé světové války. Lidem radí apelovat na pojišťovny, aby jim se zajištěním péče pomohly. Ty ale odborníkovi přijetí pacienta nemohou nařídit. V některých případech může podle Wagnerové být řešením vyhledání psychologa, který pracuje jako OSVČ.

Stres i pocity úzkosti, mobilizace se podepisuje na psychice Rusů. Je to zlý sen, říkají

23. října 2022 07:54

Nekončící boje, tisíce mrtvých a strach, že se válečný konflikt přeleje dále na Západ. Tyto obavy mohly u mnohých obyvatel v Evropě vyvolat stres. Stejné pocity ale mají i Rusové. U nich se však tyto obavy ve většině případů objevily až poté, co byla v zemi vyhlášena „částečná“ mobilizace. Vyplývá to z průzkumu, který má k dispozici ruskojazyčný web BBC.

V Česku zoufale chybí dětští psychiatři. Malí pacienti čekají i měsíce, než na ně přijde řada

10. září 2022 08:01

V Česku zoufale chybí dětští psychiatři v ambulancích i na lůžkovém oddělení. Téměř každé lůžkové zařízení si vede pořadník dětských pacientů, kteří čekají týdny až měsíce, než se na ně dostane řada. Přitom psychických problémů u dětí neustále přibývá. Proč je u nás tak málo lékařů z oboru dětské psychiatrie a jaká je predikce do budoucna, jsme se zeptali dětského psychiatra Jakuba Kernera z Fakultní nemocnice Motol.

Pomoc za dvě miliardy. Školy mohou získat další peníze na děti z problémového prostředí

19. srpna 2022 23:29

Ministerstvo školství chce snižovat nerovnost znevýhodněných škol. Co to bude znamenat? Školy, do kterých chodí nadprůměrně mnoho žáků z problémového prostředí, mohou žádat o peníze navíc. V některých případech pak dostanou i 16 tisíc za studenta. Částku lze použít pro další pedagogy. Vytipovaných škol v České republice je zatím čtyři sta.

Těžká psychopatie. Vrah z Kostelce je plně odpovědný a náleží mu trest, míní psycholožka

2. května 2022 19:37

Policisté v pondělí popsali detaily brutální vraždy tří lidí v Kostelci na Hané. Muž se podle nich na čin dobře připravil a své příbuzné chladnokrevně ubodal. Případ šokoval i ostřílené kriminalisty a za hrozivý ho označila i zkušená psycholožka Jana Woleská. Pachatel podle ní může trpět těžkou psychopatií. V tom případě by za své chování plně zodpovídal.

Jak žáci reagují na vraždu na pražském učilišti? Psycholožka prozradila podrobnosti

8. dubna 2022 14:43

Od vraždy učitele v budově středního odborného učiliště v pražské Michli uběhl týden. Studenti i pedagogové se snaží s bezprecedentní situací vyrovnat. Podle psycholožky Galiny Jarolímkové brutální vražda nejvíce poznamenal třídu, do které docházel údajný útočník, a třídu, která se nacházela naproti kabinetu zavražděného učitele. Jarolímková to řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Prvňáček se pomýlil v zadání, vyfasoval čtyřku. Podle rodičů jde o zášť, škola se brání

5. dubna 2022 13:42

Žák první třídy dostal za špatně vypracovaný úkol čtyřku. Podle rodičů ji vyfasoval především proto, že patří do „problémové“ skupiny dětí, kterým pedagožka dává špatné známky. Konflikt měla ZŠ v Dolních Kounicích zamést pod koberec, informoval psycholog a učitel Robert Čapek. Škola se však brání, že takové praktiky na jejich půdě nejsou zvykem a problém s rodiči řešila. Příběh je vytržený z kontextu, dodal její ředitel.

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

22. ledna 2022 21:24

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.