Ráda posouvám svoje hranice. Ve skrytu duše jsem možná parchant, říká Pazderková

Iva Pazderková se kromě herectví věnuje také zpěvu a kulturistice.

Iva Pazderková odstartovala svojí kariéru s rolí hloupé blondýny. Nyní sklízí úspěch na prknech Hudebního divadla Karlín, kde hraje v muzikálu Slunce, seno, jahody. Kromě svého hereckého či pěveckého talentu Pazderková uspěla také v kulturistice, které se věnuje bezmála tři roky.

S tvrzením, že je image blbé blondýny minulostí, Pazderková rozhodně nesouhlasí. „Blbá blondýna rozhodně není pryč, pořád pokračuje. Stále vystupuji a navíc jsem se teď vrátila k blond, takže mi to asi i chybí,“ přiznala 42letá herečka.

S vystupováním ve stand-up komedii Na stojáka začínala před 18 lety. Podle ní se od té doby humor výrazně proměnil. „Vnímání lidí vyžaduje daleko rychlejší způsob interpretace humoru. Protože kamkoliv kliknete, máte tam spoustu vtipných věcí, takže musíte být fakt bystří a rychlí,“ uvedla. „Člověk musí být chytrý, aby ten humor mohl dělat bez hranic. A musí být také empatický a do hloubky se zajímat o všechno kolem sebe,“ doplnila.

Ačkoliv se Pazderková proslavila coby stand-up komička, původně je vystudovaná herečka. A právě tato profese je jí nejbližší. „Herectví je moje řemeslo a všechno ostatní k tomu patří,“ sdělila. Kromě herectví se totiž věnuje také zpěvu a moderování. Před pár lety začala s kulturistikou. V současnosti se připravuje na svůj třetí závod.

Dokazuji si, že nejsem marná

„Baví mě zkoušet a objevovat nové věci a ráda posouvám vlastní hranice a limity,“ uvedla Pazderková. „Je to součást mojí osobnosti a asi to i potřebuji, protože jsem možná ve skrytu duše parchant,“ doplnila herečka. Vzápětí vysvětlila, jak to myslela. „Ve chvíli, kdy se člověk posouvá a dělá nové věci, nabírá větší schopnost empatie a stává se z něj lepší člověk,“ myslí si.

S kulturistikou prý začala mimo jiné i proto, že jí chyběl pocit, že dokáže dotáhnout věci do konce. „Že se dokážu kousnout a dojít do cíle. Věnuji se tomu už třetím rokem a jsem závislá na pocitu, že dělám něco pro svou kondici. Dokazuji si, že nejsem úplně marná,“ řekla.

V Hudebním divadle Karlín teď sklízí úspěch za svou roli Marie Škopkové, kterou ve filmovém zpracování ztvárnila Helena Růžičková. „Paní Růžičková byla naprosto nepřekonatelná, geniální a jedinečná a vdechla roli život. Je proto těžké se v roli Škopkové ukázat na jevišti, zvlášť když je člověk fanouškem filmů Slunce, seno. Ale člověk se s tím musí vyrovnat. Je to jeho povolání a udělá to s největší pokorou,“ uzavřela Pazderková.

Tagy: