RADAR: Čekají nás tropická vedra, experti se obávají sucha. Podívejte se, kde hrozí požáry

Počasí 1.6.2023 6:48

Počasí v České republice se až do konce týdne ponese v duchu vysokých teplot. Například ve čtvrtek by se rtuť teploměrů mohla vyšplhat až ke 28 °C. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Kvůli suchu platí nadále výstraha před požáry, a to hned pro několik krajů. Počasí ve svém regionu můžete sledovat na radaru v tomto článku.

Počasí v tuzemsku ovlivňuje rozsáhlá tlaková výše se středem západně od Britských ostrovů. Ve čtvrtek bude převážně polojasno. Nejvyšší teploty se mají podle meteorologů z ČHMÚ pohybovat mezi 22 až 26 °C, v Čechách dosáhnou místy až 28 °C, na horách kolem 19 °C.

Kvůli suchu platí nadále výstraha před požáry, konkrétně v Praze, v celém Středočeském, Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Částečně se zmíněná výstraha týká i Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického a Jihočeského kraje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Předpověď na měsíc: Léto se v červnu přihlásí o slovo, před prázdninami se čekají pařáky

Obloha by se měla k večeru od severu postupně vyjasňovat. V noci bude jasno nebo skoro jasno. Nejnižší teploty spadnou k 7 °C.

Situaci ve vašem kraji můžete sledovat pomocí radaru:

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii.

V pátek pak bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti nastanou ojediněle přeháňky, a to zejména na horách. Nejvyšší teploty se budou držet v rozmezí 20 až 24 °C, na jihovýchodě nicméně dosáhnou až 26 °C.

Z týdenní předpovědi ČHMÚ vyplývá, že i o víkendu by mělo panovat velmi teplé počasí. V sobotu bude jasno nebo skoro jasno, nejvyšší teploty dosáhnou 22 °C. V neděli by mělo být jasno až polojasno. Na jihovýchodě a východě však meteorologové očekávají až oblačné počasí a ojediněle i přeháňky. Nejvyšší teploty by se v poslední den v týdnu měly blížit k 24 °C, v Čechách místy až 26 °C.

Tagy: