CNN Prima News raketomet

raketomet

Výpis příspěvků ke štítku „raketomet“

Americké kladivo na lodě. Obávaná zbraň z USA umí střílet až za horizont a vyhnout se radarům

Američtí mariňáci mají důvod k radosti. Po dlouhém čekání totiž obdrželi nový a obávaný raketový systém NMESIS. Tento „ničitel lodí“ s naváděnými střelami má pro USA znamenat zásadní posilu před námořními hrozbami v Indo-Pacifiku. Rozhodně jde o zbraň, kterou není radno podceňovat – NMESIS je oproti jiným raketovým systémům velice mobilní a lze jej ovládat na dálku, zároveň počítá se skvělým doletem raket a ničivostí střel.

Pomstíme se, vzkázali Ukrajinci Rusům za krvavý útok na Lvov. Ukázali záběry raketometné salvy

Plameny, trosky domů a sedm mrtvých včetně tří dětí. Ruský noční útok na Lvov rozhněval vojáky z 24. mechanizované brigády krále Daniela, která má kořeny právě ve zmiňovaném západoukrajinském městě. Ve svém středečním příspěvku na sociálních sítích slíbili tvrdou odvetu na ruské cíle. „Upřímnou soustrast našemu rodnému Lvovu. Pomstíme se,“ vzkázali obránci z 24. brigády. Ještě ve stejný den pak zveřejnili záběry raketometné palby.

Záběry smrtelné kombinace HIMARS a létajícího Žraloka. Ukrajinci zničili ruský super-radar

Ukrajinci na jihu země zničili multifunkční ruský radar Nebo-SVU. Využili k tomu obávaný salvový raketomet HIMARS, kterému poskytl informace průzkumný dron Shark UAV. Zmíněná kooperace bezpilotního letounu s americkým raketometem představuje pro nepřítele často smrtelnou kombinaci. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Tvrdý úder Ukrajinců. Rusové měli 90 tisíc vojáků na novou ofenzivu, drtily je salvy z HIMARS

Rusko se chystalo významně zesílit tlak především v Charkovské oblasti a ulehčit okupantům válčení na jiných úsecích ukrajinské fronty. Na novou ofenzivu proto vycvičilo okolo 90 tisíc vojáků. Zaútočily na ně ale ukrajinské síly pomocí amerických raketových systémů HIMARS, a to prakticky ihned, jakmile dostaly od Washingtonu zelenou k úderům na ruském území, informují agentury Unian i Associated Press (AP). „Podařilo se nám zničit celé kolony vojáků podél hranice. Čekaly na rozkaz ke vstupu na Ukrajinu,“ řekl médiím jeden z ukrajinských vojáků.

Ruská města pod palbou českých „upírů“? Ukrajinci zřejmě sáhli po speciálních raketách

Opravdu ostřelovali Ukrajinci ruský Belgorod raketomety české výroby RM-70 „Vampire“? Prokremelští propagandisté jsou o tom přesvědčeni a mluví o „českých zbraních zla“, zatímco ukrajinští obránci úspěšný úder nekomentovali. Experti ale zpochybňují, že by „upíři“ dosáhli až do příhraničního ruského města. Třebaže papírově mají zmíněné raketomety dosah jen 20 kilometrů, za použití správné munice mohou zasáhnout i dvakrát vzdálenější cíle. Rakety s tzv. prodlouženým dosahem se vyrábí v Česku i na Slovensku.

Putin chce nechat Ukrajince umrznout, míní Just. Na Radě OSN by Čechy čekalo „grilování“

Vzdušné útoky ruské armády na ukrajinské území budou podle spolupracovníka CNN Prima NEWS v Moskvě Jiřího Justa nabírat na síle. Prezident Vladimir Putin se podle něj snaží o to, aby Ukrajinci „doslova umrzli“. Výzvu českému velvyslanectví po údajném zapojení zbraní naší výroby při prosincovém útoku na Bělgorod vnímá publicista jako tradiční krok propagandy. Případná účast na Radě bezpečnosti by přinesla pouze „grilování českých diplomatů“.

Nepřáteli Ruska jsme dávno, říká Just. Zhodnotil hrozbu po útoku Ukrajinců s „českou stopou“

Ruská diplomacie i média od sobotního ukrajinského útoku na Belgorod, při kterém zemřelo 24 lidí, akcentují údajné zapojení českých raketometů Vampire. Zvýšené hrozbě ale Česká republika ze strany Ruska nečelí, domnívá se politolog Jiří Just. Připomněl, že Česko je pro Moskvu nepřátelským státem již od kauzy útoku ruských agentů na muniční sklad ve Vrběticích, tedy dlouhou dobu před Putinovou invazí na Ukrajinu.

Ruské okupanty trýzní létající Žralok. S HIMARS smrtelná kombinace, pochvalují si Ukrajinci

Bezpilotní letoun s nápadným vzhledem, který trýzní ruské vojáky. Průzkumný dron Shark UAV, známý pod přezdívkou „Žralok“, je v posledních měsících velkým pomocníkem ukrajinské armády na východní i jižní frontě. Obzvlášť ve spojení s americkým salvovým raketometem HIMARS představuje pro nepřítele smrtelnou kombinaci. V čem přínos žraločího dronu – v tlamě svírajícího supermoderní kameru – spočívá?