CNN Prima News raketomet

raketomet

Výpis příspěvků ke štítku „raketomet“

Kyjev zveřejnil další brutální video. Výbuch vymrštil okupanta do vzduchu, ukazují záběry

26. listopadu 2022 06:04

Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo brutální záběry z bojů v Doněcké oblasti. Ukrajinské armádě se tam na začátku listopadu povedlo zničit ruský tank. Obrněnec nejdříve najel na protitankovou minu, poté jej dorazili ukrajinští vojáci střelou z raketového komplexu Stugna-P. Na videu je vidět, že exploze vymrštila jednoho z okupantů několik metrů do vzduchu.

Poslední polibek pro ruský tank od svatého Javelinu. Ukrajinci se pochlubili dalším úderem

8. listopadu 2022 11:46

Ukrajinci při demolování ruské těžké techniky používají často i americký protitankový raketový komplet Javelin. Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo nové video, které ukazuje přednosti této zbraně. Z Javelinu se v uplynulých měsících stal symbol ukrajinského vzdoru. Záběry z dalšího takového úderu se objevily na sociálních sítích, není je však možné v průběhu konfliktu nezávisle ověřit. Rusko informace o svých útocích neposkytuje.

Rusové se s houfnicemi schovávali mezi stromy. Raketometům HIMARS neunikli, ukazuje video

1. listopadu 2022 09:58

Ukrajinská armáda se pochlubila dalším úspěšným dělostřeleckým úderem. Tentokrát se jí pomocí obávaných amerických raketometů HIMARS povedlo zničit dvě ruské samohybné houfnice v Luhanské oblasti. Posádkám obrněnců nepomohlo ani to, že se schovaly do husté sítě stromů. Záběry z útoku, které nelze v průběhu války nezávisle ověřit, se objevily na sociálních sítích.

Záběry z bojů: Ukrajinci rozmetali další čtyři ruské obrněnce. Použili obávaný raketomet

31. října 2022 09:01

Ukrajinci v posledních dnech provedli další drtivý úder na ruskou těžkou techniku. Tentokrát speciální protiteroristická jednotka zničila v Doněcké oblasti čtyři ruská obrněná vozidla BMP. Využila k tomu obávané protitankové raketomety Stugna-P. Záběry z útoku se objevily na sociálních sítích, jejich pravost nelze v době válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Záběry z bojů: Rusy trápí obávaný ukrajinský raketomet. Likviduje jeden tank za druhým

12. října 2022 11:37

Ukrajinci zabraňují rychlejšímu postupu ruských jednotek v centrální části Donbasu i díky protipancéřovým raketometům. Často využívají obávaný ukrajinský raketomet Stugna-P, pomocí něhož drtí jeden ruský obrněnec za druhým. Záznamy z takových útoků se objevují na sociálních sítích. Rusko se o postup zejména u města Bachmut snaží i přes ukrajinský protiútok na severovýchodě a jihu země.

HIMARS má na Ukrajině úspěchy, Česko raketomety zavrhlo. Obří pitomost, říká analytik

18. září 2022 05:34

Zatímco raketomety vládnou bojišti na Ukrajině a hrají výrazně ve prospěch obránců, česká armáda je vyřadila před více než deseti lety z arzenálu. Podle bezpečnostního analytika Lukáše Visingra šlo o zásadní chybu, kterou bude Česko muset dohnat. V rámci modernizace armády se nabízí moderní a vysoce efektivní americké salvové raketomety HIMARS, ministerstvo obrany ale kolem jejich možného nákupu spíše přešlapuje.