CNN Prima News raketomet

raketomet

Výpis příspěvků ke štítku „raketomet“

Ruská města pod palbou českých „upírů“? Ukrajinci zřejmě sáhli po speciálních raketách

Opravdu ostřelovali Ukrajinci ruský Belgorod raketomety české výroby RM-70 „Vampire“? Prokremelští propagandisté jsou o tom přesvědčeni a mluví o „českých zbraních zla“, zatímco ukrajinští obránci úspěšný úder nekomentovali. Experti ale zpochybňují, že by „upíři“ dosáhli až do příhraničního ruského města. Třebaže papírově mají zmíněné raketomety dosah jen 20 kilometrů, za použití správné munice mohou zasáhnout i dvakrát vzdálenější cíle. Rakety s tzv. prodlouženým dosahem se vyrábí v Česku i na Slovensku.

Putin chce nechat Ukrajince umrznout, míní Just. Na Radě OSN by Čechy čekalo „grilování“

Vzdušné útoky ruské armády na ukrajinské území budou podle spolupracovníka CNN Prima NEWS v Moskvě Jiřího Justa nabírat na síle. Prezident Vladimir Putin se podle něj snaží o to, aby Ukrajinci „doslova umrzli“. Výzvu českému velvyslanectví po údajném zapojení zbraní naší výroby při prosincovém útoku na Bělgorod vnímá publicista jako tradiční krok propagandy. Případná účast na Radě bezpečnosti by přinesla pouze „grilování českých diplomatů“.

Nepřáteli Ruska jsme dávno, říká Just. Zhodnotil hrozbu po útoku Ukrajinců s „českou stopou“

Ruská diplomacie i média od sobotního ukrajinského útoku na Belgorod, při kterém zemřelo 24 lidí, akcentují údajné zapojení českých raketometů Vampire. Zvýšené hrozbě ale Česká republika ze strany Ruska nečelí, domnívá se politolog Jiří Just. Připomněl, že Česko je pro Moskvu nepřátelským státem již od kauzy útoku ruských agentů na muniční sklad ve Vrběticích, tedy dlouhou dobu před Putinovou invazí na Ukrajinu.

Ruské okupanty trýzní létající Žralok. S HIMARS smrtelná kombinace, pochvalují si Ukrajinci

Bezpilotní letoun s nápadným vzhledem, který trýzní ruské vojáky. Průzkumný dron Shark UAV, známý pod přezdívkou „Žralok“, je v posledních měsících velkým pomocníkem ukrajinské armády na východní i jižní frontě. Obzvlášť ve spojení s americkým salvovým raketometem HIMARS představuje pro nepřítele smrtelnou kombinaci. V čem přínos žraločího dronu – v tlamě svírajícího supermoderní kameru – spočívá?

Drtivá síla raketometu Stunga-P v akci. Ukrajinci ukázali, jak rozmetal překvapené okupanty

Ukrajinci k demolici ruské těžké techniky na Donbase často využívají obávaný raketový komplet Stugna-P. Nové záběry úspěšného úderu sdílela ukrajinská 56. motorizovaná pěší brigáda, která pomocí zmíněné zbraně zlikvidovala ruský obrněnec i část nepřátelské pěchoty. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.