řasy

Výpis příspěvků ke štítku „řasy“

Evropě hrozí ekologický kolaps, varuje expert. Mapa mrtvých zón ukazuje kritické oblasti

Vodním ekosystémům ve světě hrozí velké nebezpečí. Globální teploty oceánů se nacházejí na rekordních hodnotách, informuje CNN. To může vést k vymírání druhů a silným hurikánům. Další problém spočívá v eutrofizaci, tedy procesu, který mění rovnováhu živin v prostředí a může mít vážné důsledky pro stabilitu ekosystémů. Za oběma problémy stojí podle vědců zejména lidská činnost.

Lidé si myslí, že mám rakovinu. Barbara přišla kvůli alopecii o vlasy, obočí i řasy

Dvaatřicetiletá Barbara z Říčan vypadá na první pohled jako ostatní maminky v jejím věku. Jenže pod parukou, turbanem nebo čepicí skrývá hlavu bez vlasů. Nemá řasy ani obočí. Přestože si mnoho lidí myslí, že trpí rakovinou, pravda je jiná. Alopecie není život ohrožující problém, ale dokáže člověka hodně potrápit. Už jen tím, že je to u řady pacientů definitivní.

Styděla jsem se a brečela. S alopecií jsem se smiřovala pět let, svěřila se Blanka

Skandál na Oscarech, kdy herec Will Smith nafackoval moderátorovi Chrisi Rockovi, se odehrál kvůli onemocnění Smithovy manželky. Jada Pinkett Smithová trpí alopecií, které se též laicky přezdívá holohlavost. Nemocí trpí v Česku zhruba třetina žen. Redakce CNN Prima NEWS přináší rozhovor s Blankou Pelcovou, která se před dvěma lety svěřila, jak těžce se ženy se ztrátou nejen koruny krásy vyrovnávají.

Kvůli covidu zavřeli školu a osmiletá Amélie si začala trhat vlasy. Je téměř plešatá

První projevy stresu z pandemie covidu a zavření školy se u osmileté Amélie Mansieové začaly projevovat loni v dubnu. Tehdy si britská dívka začala trhat řasy. Jakmile jí žádné nezbyly, zaměřila se na vlasy. Nyní je dívenka téměř plešatá, zůstalo jí jen pár dlouhých pramenů na zátylku. Její matka Jemmy sdělila, že se u dívky kvůli covid opatřením a nemožnosti stýkat se s příteli vyvinula trichotillománie.

Moře v Turecku zaplavil sliz: Ohrožuje turismus a zabíjí zvířata. Úřady si nevědí rady

U pobřeží Marmarského moře v Turecku se v posledních měsících rozšířil sliz, který ohrožuje mořské živočichy, místní rybolov i turistiku. Úřady se ho snaží odstranit, je to ale nikdy nekončící práce. Za neobvyklým jevem stojí hlavně oteplování a znečišťování vody i ovzduší. Biologové dokonce varují před klimatickou katastrofou.