reklama
CNN Prima News Recep Tayyip Erdogan

Recep Tayyip Erdogan

Výpis příspěvků ke štítku „Recep Tayyip Erdogan“

Inflace v Turecku překonala 36 procent. Slabá lira vábí i Čechy, zájezdů přibývá

4. ledna 2022 19:40

Meziroční inflace v Turecku se vyšplhala už na 36,1 procenta, za pouhý měsíc se ceny v zemi v průměru zvedly o 14 procent. Jenže tamní prezident Recep Tayyip Erdogan nadále pokračuje ve svéhlavé kariéře centrálního bankéře a odmítá razantní zvyšování úrokových sazeb. Slabé turecké měny využívají i Češi, pro které je nyní Turecko lákavou cestovatelskou destinací.

Řádění ničivého živlu OBRAZEM: Turecko sčítá oběti záplav, pohřešovaných jsou stovky

14. srpna 2021 12:06

Bleskové záplavy na severu Turecka, které ve středu zasáhly tři černomořské provincie, si vyžádaly již 38 obětí. O tragické bilanci na svém Twitteru informoval ministr zdravotnictví Fahrettin Koca. Turecký úřad pro řešení katastrof a mimořádných situací AFAD oficiálně uvádí, že se pohřešuje jedna osoba. Opoziční poslanec za nejhůře zasaženou provincii Kastamonu ale v pátek řekl, že pohřešovaných jsou nejspíše desítky až stovky.

Bojujme proti násilí na ženách. Šéfka Evropské komise tepe Turecko za chybějící křeslo

27. dubna 2021 10:07

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se na Twitteru opřela do poměrů a potírání práv žen v Turecku. Reagovala tak i na audienci ze začátku dubna, kdy spolu s dalším šéfem unijních struktur Charlesem Michelem navštívila tureckou hlavu státu Recepa Tayyipa Erdogana. Prezident tehdy političce nenabídl křeslo, a tak musela sedět na pohovce určené pro nižší diplomaty.

reklama