reklama

Reportérka CNN se rozplakala v přímém přenosu. Dojala mě covidová bezmoc, řekla

Reportérka americké CNN Sara Sidnerová během živého vysílání neukočírovala emoce a rozplakala se. Novinářku totiž dojal rozhovor se ženou jménem Juliana Jimenezová Sesmaová, které na koronavirus zemřela její matka i nevlastní otec. Saru nakonec musela utěšovat její kolegyně ve studiu.

reklama

Juliana reportérce vyprávěla o tom, jak koronavirová nákaza v Los Angeles postihla celou její rodinu. Kvůli zákazu shromažďování v pohřebních síních a krematoriích musela Juliana vytvořit pietní místo pro svou zemřelou matku na parkovišti.

Tento příběh reportérku Saru natolik rozesmutnil, že ve chvíli, kdy měla novinářka reportáž shrnout, nebyla schopna slova. „Rozplakala jsem se, nemohla jsem se kontrolovat. Nemohla jsem říci ani slovo. Prostě se to stalo. Ve vysílání CNN, před zraky celé Ameriky a světa,“ popsala Sara zpětně svůj těžký moment na webu televize, ve které působí.

„Emoce, která mnou hýbala vůbec nejvíc, byl vztek. Prostě vztek. Na ty, kteří neberou tuto nemoc vážně a neustále brojí a bojují proti pravdě. Svým chováním ohrožují životy jiných lidí,“ napsala reportérka a dodala, že se v ní zřejmě v jeden moment akumulovaly prožitky z celého roku.

„Navštívila jsem už asi deset nemocnic, ve kterých lékaři bojují s pandemií. Viděla jsem lidi, kteří se svíjeli v bolestech a lapali po dechu. Byla jsem blízko smrti. Viděla jsem doktory a sestřičky, kteří na pokraji sil bojují s pandemií, jako by teprve začínala. Jenže ona už trvá 12 měsíců,“ uvedla Sara.

„A pak, když jdu z práce domů, se mě kdosi zeptá, proč nosím roušku. Jako bych byla nějaký cvok,“ popsala novinářka.

Na reportérčin dojemný moment se podívejte ve videu.

Tagy:
reportérka CNN pláč pandemie přímý přenos koronavirus Sara Sidnerová Juliana Jimenez Sesmaová

Hlavní zprávy

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

Loni jsme dostávali zákusky, teď vozí neočkované. Přednosta ARO nastínil konec covidárií

Máme vakcínu a mysleli jsme si, že nás covid už jen pozlobí. Jenže jsme nepředpokládali, že se lidé nebudou očkovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl přednosta ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice František Duška. Popisuje, že na jeho oddělení panuje odlišná atmosféra než loni, tehdy zdravotníci dostávali zákusky ze zavřených restaurací. Pokud lidé podstoupí vakcinaci, mohla by se podle něj v nemocnicích zavřít covidária.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama