CNN Prima News rezervace

rezervace

Výpis příspěvků ke štítku „rezervace“

Místenka do vlaku zdarma? Jen v aplikaci. Senioři se kvůli tomu cítí znevýhodněni

Zákazníci vlakových dopravců sice mají možnost navolit si místenku zdarma, ale musí mít staženou aplikaci ve svém telefonu. Pro technicky zdatného cestujícího taková podmínka nepředstavuje žádný problém, ostatní však musí kvůli zaručenému místu zaplatit. Znevýhodnění se tímto nastavením cítí především penzisté. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) tvrdí, že bez aplikace není možné rezervaci poskytnout zdarma. Podle opozičního poslance Aleše Juchelky (ANO) by měla být pro seniory k zakoupené jízdence místenka automaticky zdarma.

Hodiny čekání, špína v hotelu a arogance. Vysněná dovolená Jany se proměnila v noční můru

Dovolená za trest. Právě tak popisuje paní Jana ze Slovenska svou zkušenost, která začala ve 4 hodiny ráno na letišti v Egyptě. Po příletu totiž zjistila, že hotel, kde měla rezervovaný pokoj, pro ni místo nakonec nemá. Situaci začala hned řešit s cestovní kanceláří Fischer. Přístup společnosti ji však šokoval. S případem se svěřila webu Topky.sk. Kancelář se však hájí a tvrdí, že situaci začala řešit ihned.

Zaplatíme ubytování, ale nepřijedeme. Lidé z celého světa kuriózně pomáhají Ukrajincům

Jak pomoci Ukrajincům sužovaným válkou? Svět posílá zbraně, oblečení, potraviny, léky, ale objevuje se také jiná – nečekaná – forma solidarity. Lidé ze zahraničí prostřednictvím známé služby Airbnb ve velkém rezervují apartmány v různých městech napadeného státu. Ne, že by plánovali výlet do epicentra bojů. Jen si zamluví termín, zaplatí a na Ukrajinu nikdy nepřijedou.

Nejmenší levhart na světě v horách Ománu bojuje o přežití. Hrozí mu vyhynutí

Ve výšinách přírodní rezervace Džabal Samhán balancuje nad propastí nejmenší z velkých kočkovitých šelem. Horská rezervace v jihoománské provincii Zufár se sice nachází nedaleko přístavního města Salála, je ale jako z jiného světa. Letní monzuny každý rok v působivé podívané promění poušť v záplavu zeleně a vodou zaplní vyschlá koryta řek i jezera. Hor se ale fenomén netýká. Rezervace zůstává suchá a nepřátelská –⁠ přitom právě tato oblast je domovem levharta arabského, napsal zpravodajský web CNN.

Britové vykupují zájezdy u moře. Vláda představila plán rozvolnění, Evropa může závidět

Po pondělním představení plánu britské vlády na postupné uvolnění koronavirových restrikcí ve Spojeném království prudce stoupnul počet rezervací mezinárodních dovolených a letenek. S odvoláním na letecké společnosti a cestovní kanceláře o tom informoval zpravodajský web BBC. Hranice by Británie mohla otevřít v půlce května, není však jasné, zda to epidemická situace dovolí ani zda s přílivem britských turistů budou souhlasit ostatní státy.

Komentář: Stát řízený jako firma opět selhal. Zlomí Babišovi nezvládnuté očkování vaz?

Pro mnohé seniory nastal v pátek den D. Po měsících strachu z koronavirové pandemie jim mělo konečně vzplát světélko naděje. Spousta z nich se na tento den pečlivě připravovala. Kvůli registraci do systému očkování proti covidu sháněli počítače a jejich technicky zdatnější příbuzní si brali v práci volno, aby jim pomohli. To světélko ale rychle zhaslo.