CNN Prima News Richard Nixon

Richard Nixon

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Nixon“

Pohrdal jste Kongresem, vyslechl si bývalý Trumpův poradce. Hrozí mu dva roky vězení

22. července 2022 22:03

Soudní porota ve Washingtonu uznala vinným Stephena Bannona, bývalého „vrchního stratéga“ exprezidenta Donalda Trumpa, ve dvou bodech pohrdání Kongresem. Bannonovi (68) hrozí dva měsíce až dva roky ve federální věznici a pokuta. Americká Sněmovna reprezentantů doporučila jeho stíhání poté, co neuposlechl její obsílku a neposkytl svědectví ani dokumenty požadované výborem vyšetřujícím nepokoje z loňského 6. ledna a události, které k nim vedly.

Střílení na pumpách, zákaz létání, benzín na příděl. Jak Západ čelil energetické krizi

25. dubna 2022 11:18

Málokdo si ještě před třemi měsíci dovedl představit, že za litr benzínu nebo nafty zaplatí až 50 korun. Stejně tak si jen málokdo dokázal představit, že zemní plyn bude stát šestkrát či sedmkrát více než před dvěma lety. Vždyť v květnu 2020 se cena ropných futures na světovém trhu poprvé v historii ocitla v záporných hodnotách. Z tohoto pohledu zažíváme ropný, plynový, ale i potravinový šok. Jenže nic z toho není žádnou novinkou. Téměř stejné krizi čelil svět (zejména ten západní) už před téměř padesáti lety.

Za pádem rakouského kancléře Kurze stojí nelegální odposlechy, tvrdí právní komise

1. listopadu 2021 12:03

Říjnový pád rakouského kancléře Sebastiana Kurze se pravděpodobně odehrál na základě nelegálně odposlouchávaných telefonních hovorů. Tuto informaci zveřejnila v pondělí pověřenkyně pro právní ochranu soudců Gabriele Aicherová v obsáhlé a dobře odůvodněné třináctistránkové stížnosti na Ústřední státní zastupitelství pro stíhání hospodářských trestných činů a korupce.

Nejkrvavější vzpoura vězňů v historii USA. Před 50 lety jich úřady desítky postřílely

9. září 2021 23:01

V září 1971 otřásla vzpoura téměř 1 300 vězňů v nápravném zařízení Attica na severu státu New York celým národem. Čtyřdenní povstání, které bylo nejkrvavější vězeňskou vzpourou v novodobých amerických dějinách, upozornilo na životní podmínky ve státních věznicích, na rozsáhlé porušování lidských práv za mřížemi, zkrátka na realitu amerického vězeňského systému. Během události přišlo o život 43 lidí.

Černá mračna se stahují nad Trumpem. Demokraté počítají s novou ústavní žalobou

11. ledna 2021 06:01
Aktualizováno

Pokud nebude americký prezident Donald Trump odvolán na základě 25. dodatku americké ústavy, demokraté spustí ve Sněmovně reprezentantů proces nové ústavní žaloby (impeachmentu) proti dosluhující hlavě státu. V dopise svým spolustraníkům to v neděli napsala šéfka dolní komory Kongresu Nancy Pelosiová. Informovala o tom agentura Reuters. Snahu odvolat dosluhujícího prezidenta z funkce spustil středeční útok jeho příznivců na Kapitol, který si vyžádal pět obětí a několik desítek zraněných.

Kennedy vs. Nixon: 60 let od první televizní debaty prezidentských kandidátů

26. září 2020 21:08

Rok 1960 přinesl velkou revoluci v prezidentských volbách. Dne 26. září toho roku se v USA vysílala historicky první televizní debata dvou kandidátů, kteří usilovali o post hlavy státu. Souboj mezi demokratem Johnem Fitzgeraldem Kennedym a republikánským viceprezidentem Richardem Nixonem dopadl lépe pro prvně jmenovaného. A to se také možná nakonec odrazilo v samotném hlasování amerického lidu.

Republikáni v USA bojovali proti otroctví, dnes prosazují národní hrdost

30. srpna 2020 06:22

Před 166 lety vznikla strana, která bojovala za zrušení otroctví v nejkrvavější válce na území USA. Z frakce, která lpěla na tradicích a svobodě všech živých bytostí, se během času stala jedna z nejsilnějších politických stran v USA. Republikáni se mění stejně jako americká společnost. Dnes jsou považováni za konzervativce, které volí spíše venkované.

Obamagate coby další součást Trumpovy konspirace o deep state

18. května 2020 07:44

Americký prezident Donald Trump přidal nový rozměr konspirační teorii o „deep state“ (hlubokém státu). Obvinil svého předchůdce Baracka Obamu z podkopávání svého prezidentství a z toho, že Obama stojí za vyšetřováním jeho prezidentské kampaně kvůli možné spolupráci s Ruskem. Trump své nejnovější výpady a obvinění označuje jako Obamagate.