CNN Prima News Richard Nixon

Richard Nixon

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Nixon“

Železná lady, která provedla Izrael nejtěžší hodinou. Meirová byla „jediný chlap“ ve vládě

Od smrti Goldy Meirové uběhlo 45 let. Rázná izraelská politička sloužila dlouhé roky jako ministryně zahraničí, poté se stala premiérkou. Historicky první a dodnes jediná žena v tomto úřadě se musela vypořádat s mnichovským masakrem 1972. O rok později byl Izrael napaden arabskou koalicí a vypukla krvavá jomkipurská válka. V té židovský stát i přes počáteční zaváhání nakonec zvítězil. Meirová si za svůj nekompromisní přístup v politice vysloužila přezdívku „železná lady Izraele“. První izraelský premiér David Ben Gurion ji kdysi označil za „jediného chlapa v kabinetu“.

Neúcta k Ivaně? Trump hrob exmanželky nechává zarostlý, má jej na golfovém hřišti

Americký exprezident Donald Trump a jeho rodina se prakticky vůbec nestarají o hrob jeho první exmanželky, kterou byla česká podnikatelka, lyžařka a modelka Ivana. Ta je pochována na golfovém hřišti v místě, které Trumpovi ještě coby rodina často navštěvovali. Jak zjistil deník The Daily Mail, místo je dnes zarostlé, neudržované a náhrobní kámen je sotva vidět.

Neuvěřitelný Henry Kissinger. Ve sto letech vyrazil do Číny jednat o míru světových velmocí

Spojené státy a Čína musí ve svých vztazích odstranit nedorozumění a vyhnout se konfrontaci. Při pondělním jednání v Pekingu to řekl bývalý americký ministr zahraničí a respektovaný odborník na světovou diplomacii Henry Kissinger, který v květnu oslavil 100. narozeniny. Kissinger, který v 70. letech výrazně přispěl k normalizaci vztahů mezi Čínou a USA, v Pekingu jednal s čínským ministrem obrany Li Šang-fuem, jehož úřad o jednání informoval.

Kissinger slaví stovku. Má Nobelovku za mír, ale i hříchy. Je s ním legrace, říká Žantovský

Jedna z nejvlivnějších osobností světové politiky 20. století se dožívá sta let. Henry Kissinger byl poradcem amerických prezidentů, ministrem zahraničí v hodně nejistých časech. Ne každý mu tleskal: dostal sice Nobelovu cenu za mír, přesto ho někteří označovali za válečného zločince. Český diplomat Michael Žantovský se s Kissingerem poznal zblízka, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví třeba o tom, že se s kamarádem režiséra Miloše Formana zábavně klábosí jak o pádu totalit, tak o fotbale.

TV debaty měnily volby. Schwarzenberg, Drahoš i Nixon selhali, neúčast se může vymstít

Prezidentské televizní debaty měly ambici ovlivňovat výsledky voleb již od svých prvopočátků. Zřejmým důkazem je často vzpomínaná první debata amerických kandidátů J. F. Kennedyho a Richarda Nixona v roce 1960. Česko však není výjimkou. Na své přešlapy z debat zřejmě neradi vzpomínají také Karel Schwarzenberg či Jiří Drahoš. Oba je porazil Miloš Zeman. Zda se bude historie opakovat, můžete sledovat ve středu od 20:15 na CNN Prima NEWS, kde se v superdebatě utkají favorité aktuální prezidentské volby.

Mediální svět v slzách. Zemřela první americká televizní moderátorka Waltersová

Ve věku 93 let zemřela někdejší významná americká televizní moderátorka Barbara Waltersová. Oznámila to stanice ABC News, kde Waltersová pracovala. Novinářka proslula televizními rozhovory s vlivnými osobnostmi a celebritami. V 70. letech minulého století se stala první moderátorkou večerních televizních zpráv ve Spojených státech. Zemřela v pátek ve svém domě v New Yorku.

Pes jako účinný marketingový nástroj? Babiš se pochlubil novým mazlíčkem, má pudla trpaslíka

Toto je Izzy, náš nový člen rodiny. S takovým poselstvím přišel v neděli expremiér Andrej Babiš (ANO), když nasdílel na sociální sítě fotografii s trpasličím pudlem. Není to poprvé, co se pochlubil novým přírůstkem do rodinné psí smečky. V minulosti se Babiš párkrát ukázal s domácími mazlíčky v momentě, kdy musel zároveň řešit složitou politickou situaci – ať už střet zájmů kvůli vlastnictví médií, či narůstající počet nakažených covidem.

Pohrdal jste Kongresem, vyslechl si bývalý Trumpův poradce. Hrozí mu dva roky vězení

Soudní porota ve Washingtonu uznala vinným Stephena Bannona, bývalého „vrchního stratéga“ exprezidenta Donalda Trumpa, ve dvou bodech pohrdání Kongresem. Bannonovi (68) hrozí dva měsíce až dva roky ve federální věznici a pokuta. Americká Sněmovna reprezentantů doporučila jeho stíhání poté, co neuposlechl její obsílku a neposkytl svědectví ani dokumenty požadované výborem vyšetřujícím nepokoje z loňského 6. ledna a události, které k nim vedly.

Střílení na pumpách, zákaz létání, benzín na příděl. Jak Západ čelil energetické krizi

Málokdo si ještě před třemi měsíci dovedl představit, že za litr benzínu nebo nafty zaplatí až 50 korun. Stejně tak si jen málokdo dokázal představit, že zemní plyn bude stát šestkrát či sedmkrát více než před dvěma lety. Vždyť v květnu 2020 se cena ropných futures na světovém trhu poprvé v historii ocitla v záporných hodnotách. Z tohoto pohledu zažíváme ropný, plynový, ale i potravinový šok. Jenže nic z toho není žádnou novinkou. Téměř stejné krizi čelil svět (zejména ten západní) už před téměř padesáti lety.

Za pádem rakouského kancléře Kurze stojí nelegální odposlechy, tvrdí právní komise

Říjnový pád rakouského kancléře Sebastiana Kurze se pravděpodobně odehrál na základě nelegálně odposlouchávaných telefonních hovorů. Tuto informaci zveřejnila v pondělí pověřenkyně pro právní ochranu soudců Gabriele Aicherová v obsáhlé a dobře odůvodněné třináctistránkové stížnosti na Ústřední státní zastupitelství pro stíhání hospodářských trestných činů a korupce.

Nejkrvavější vzpoura vězňů v historii USA. Před 50 lety jich úřady desítky postřílely

V září 1971 otřásla vzpoura téměř 1 300 vězňů v nápravném zařízení Attica na severu státu New York celým národem. Čtyřdenní povstání, které bylo nejkrvavější vězeňskou vzpourou v novodobých amerických dějinách, upozornilo na životní podmínky ve státních věznicích, na rozsáhlé porušování lidských práv za mřížemi, zkrátka na realitu amerického vězeňského systému. Během události přišlo o život 43 lidí.