CNN Prima News rodiny

rodiny

Výpis příspěvků ke štítku „rodiny“

Patová situace nemocnic v Gaze: Evakuace by byla rozsudkem smrti, vpád Izraele je nespasí

Nemocnice v Gaze čelí nemožné „volbě“. Izrael 21 zdravotních zařízení vyzval k tomu, aby se evakuovala na jih města – do pomyslného bezpečí. Světová zdravotnická organizace (WHO) však přišla s jasným varováním: Přesun zhruba dvou tisíc vážně nemocných pacientů do jiných nemocnic, které už nyní nemají kapacitu, představuje rozsudek smrti. A varianta setrvat? Tragický náhled do možné budoucnosti přinesl úterní dopad rakety na nemocnici Al-Ahlí. V případě, že by se útoku zdravotní zařízení vyhnula, dožene je nedostatek pitné vody, léků a pracovních sil.

Ztratily rodiče, domov i školu. Co bude s dětmi, které zemětřesení připravilo o všechno?

Od ničivého zemětřesení, které zasáhlo Turecko a Sýrii, uplynuly přesně dva týdny a zůstal dosud neurčený počet osiřelých dětí. Ty podle humanitárních organizací čeká nejistá budoucnost. Záchranáři již ukončili pátrání po přeživších ve všech provinciích s výjimkou dvou nejpostiženějších. Živelná katastrofa si vyžádala životy nejméně 47 tisíc lidí.

Z přeplněných pohotovostí k lékárnám. Obrňte se trpělivostí, čekají vás dlouhé fronty

Z přeplněných pohotovostí míří stovky lidí do lékáren, kde se potkávají s těmi, kteří u lékaře ani nebyli a jdou si jen pro medikamenty na chřipku, nachlazení nebo zánět průdušek. Musí se však připravit na desítky minut čekání a dlouhé fronty. Během svátků je totiž zavřená i většina lékáren, a tak jsou ty, co mají otevřeno, v obležení.

Rady Pekarové o nošení svetrů? Ubírají vládě body, kritizoval kolegyni Hraba ze STAN

Senátor Zdeněk Hraba (STAN) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil výroky předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) o nošení svetru během energetické krize za velmi nešťastné. Podle Hraby ubírají vládě body. Komunikaci ministerstva průmyslu a obchodu pak kritizoval další host pořadu, stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO).

Pět tisíc rodinám s dětmi? Čirý populismus a návnada pro voliče, kritizoval Kovanda

Už v srpnu mají dostat rodiny s dětmi, jejichž příjmy loni nepřesáhly milion korun hrubého, od státu příspěvek pět tisíc korun. Ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Partie PLUS kritizoval, že příspěvek je špatně zacílený a slouží pouze jako návnada pro voliče. Tomuto názoru kontroval v pořadu prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza, podle kterého chce kabinet pomoci rodinám ve chvíli, kdy navyšuje důchody.

PŘEHLEDNĚ: Vše o pětitisícovém příspěvku na pomoc rodinám. Máte na něj nárok?

Do konce srpna mají rodiny s příjmem do milionu korun hrubého ročně dostat příspěvek 5 000 korun na každé dítě. Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo detaily, jak by mohla vládní pomoc vypadat. S dokumentem půjde ve středu ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) na vládu. Některé resorty jej ještě mohou připomínkovat, po jednání kabinetu by ale mělo být jasno. Měli byste na příspěvek v této podobě nárok i vy?