CNN Prima News rodiny

rodiny

Výpis příspěvků ke štítku „rodiny“

Rady Pekarové o nošení svetrů? Ubírají vládě body, kritizoval kolegyni Hraba ze STAN

16. srpna 2022 06:07

Senátor Zdeněk Hraba (STAN) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil výroky předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) o nošení svetru během energetické krize za velmi nešťastné. Podle Hraby ubírají vládě body. Komunikaci ministerstva průmyslu a obchodu pak kritizoval další host pořadu, stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO).

Pět tisíc rodinám s dětmi? Čirý populismus a návnada pro voliče, kritizoval Kovanda

30. května 2022 05:58

Už v srpnu mají dostat rodiny s dětmi, jejichž příjmy loni nepřesáhly milion korun hrubého, od státu příspěvek pět tisíc korun. Ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Partie PLUS kritizoval, že příspěvek je špatně zacílený a slouží pouze jako návnada pro voliče. Tomuto názoru kontroval v pořadu prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza, podle kterého chce kabinet pomoci rodinám ve chvíli, kdy navyšuje důchody.

PŘEHLEDNĚ: Vše o pětitisícovém příspěvku na pomoc rodinám. Máte na něj nárok?

25. května 2022 05:04

Do konce srpna mají rodiny s příjmem do milionu korun hrubého ročně dostat příspěvek 5 000 korun na každé dítě. Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo detaily, jak by mohla vládní pomoc vypadat. S dokumentem půjde ve středu ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) na vládu. Některé resorty jej ještě mohou připomínkovat, po jednání kabinetu by ale mělo být jasno. Měli byste na příspěvek v této podobě nárok i vy?

Vhodná pomoc i zbytečné rozhazování. Jak Češi hodnotí rodičovský příspěvek?

2. května 2022 08:17

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) ve středu představila balíček, kterým chce zejména rodinám s dětmi pomoci zvládat rostoucí ceny. Každá domácnost s hrubým ročním příjmem nižším než milion korun by měla získat nárok na výplatu jednorázové částky pět tisíc korun na každé nezletilé dítě. Co na plán kabinetu říkají rodiny či ekonomové?

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Vládní příspěvek 5000 na dítě. Jak na pomoc reagují rodiny?

28. dubna 2022 18:02

Vláda přišla s balíčkem pomoci kvůli růstu cen. Týká se hlavně rodin s dětmi. Nejvýraznějším návrhem je jednorázový příspěvek na dítě 5 000 korun. Podle odhadů na něj budou mít nárok miliony lidí. Zřejmě ale až v srpnu, po přijetí potřebného zákona. Co na možnou pomoc říkají české rodiny? Nejen tomu se budou věnovat čtvrteční Hlavní zprávy, které startují v 18:55.

Některé Babišovy návrhy jsou v pořádku, chválí Špidla. Je to řecká cesta, varuje Horská

17. dubna 2022 12:05

Zvýšení rodičovského příspěvku, příspěvku seniorům nebo návrat větších slev na jízdném. To jsou opatření, která dávají v současné situaci smysl, říká o některých návrzích opozičního hnutí ANO bývalý český premiér Vladimír Špidla (ČSSD). „Lidem to pomáhalo. Myslím, že by se s tím také dalo pracovat,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Ekonomka Helena Horská ale varuje před drtivým dopadem takových opatření na veřejné rozpočty.

Odmítám proti sobě stavět seniory a rodiny. Slevy na děti budou vyšší, slibuje Fiala

15. dubna 2022 05:06

I přesto, že senioři mají dlouhodobě vyšší příjmy než rodiny s dětmi, nechce premiér Petr Fiala (ODS) tyto dvě skupiny stavět proti sobě. Na rodiny vláda podle jeho slov určitě nezapomíná a je připravena jim v krizové době pomoct. Jako první se podle něj i podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) začne navýšením slev na děti. Prozradil to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Rodiny by se měly dočkat i tzv. daňových prázdnin a brzy by mělo být jasno i o navýšení rodičovského příspěvku.