reklama
CNN Prima News rozhodnutí

rozhodnutí

Výpis příspěvků ke štítku „rozhodnutí“

Pětinásobný mistr světa se na olympiádu nevrátí. Skifař Ondřej Synek ukončil kariéru

Nejúspěšnější český veslař historie Ondřej Synek se ve 38 letech rozhodl ukončit aktivní kariéru. Pětinásobný mistr světa na skifu a trojnásobný medailista z olympijských her se ze zdravotních důvodů nepředstavil v létě pod pěti kruhy v Tokiu a ve čtvrtek na tiskové konferenci oznámil, že už na vrcholové úrovni veslovat nebude. Nově bude šéfovat závodníkům pražské Dukly.

Lesbické matce odebral soud v Polsku děti. Je to diskriminace, rozhodl Štrasburk

Polská matka, která byla zbavena péče o své děti, uspěla u Evropského soudu pro lidská práva (ECHR) s žalobou proti Varšavě. Polští soudci podle Štrasburku při rozhodování o svěření dětí do péče ženu diskriminovali kvůli jejímu vztahu s jinou ženou a porušili tím její právo na soukromý život. Polsko nyní musí ženě zaplatit odškodné 10 000 eur (v přepočtu 253 000 korun). Rozsudek není pravomocný, všichni zúčastnění mají tři měsíce na odvolání.

Svoboda: Hrozba migrace je uměle vytvořené téma, má ale reálný základ a může nastat

Kampaně gradují a podle bývalého předsedy KDU-ČSL a exministra zahraničí Cyrila Svobody nyní strany cílí na emoce. „Většina lidí se totiž rozhoduje, koho bude volit podle momentální nálady v den voleb. Může se tak stát, že vyhraje někdo, kdo by nevyhrál, kdyby se do rozpoložení voliče v daný den netrefil,“ pronesl v pořadu Interview. Uvedl také, že migraci považuje za uměle vytvořené předvolební téma.

Letní a zimní čas se budou dál střídat. Vláda schválila termíny na dalších pět let

Letní čas bude v dalších pěti letech stejně jako dosud začínat vždy poslední březnovou neděli a trvat bude do poslední neděle v říjnu. Nařízení schválila v pondělí vláda. Změny času měly v EU skončit už v roce 2019, členské státy se ale zatím nedohodly. Vláda také schválila vyšší odměny pro hygieniky nebo vyšší pomoc pro oblast zasaženou červnovým tornádem.

PŘEHLEDNĚ: Testování seniorů, sport i školní plavání. Co všechno se od pondělí mění?

Vláda zveřejnila nová protikoronavirová pravidla. Na společné plavání od pondělí 13. září mohou děti z jedné školy bez testů, při sportu pak nebudou muset dodržovat rozestup 1,5 metru. Vysoké školy mohou organizovat velké přednášky bez prokázání bezinfekčnosti. Semestr tak zřejmě zahájí prezenčně. Navíc se od pondělí musí jednou týdně testovat zaměstnanci a klienti zařízení následné péče. To se ale týká pouze těch, kteří nejsou očkovaní nebo nedávno neprodělali covid. Mění se také pravidla ohledně cestování.

Symbol otrokářství zmizí. Bývalé hlavní město Konfederace se zbavuje sochy generála Leeho

Vláda amerického státu Virginie nechá ve středu odstranit z prostranství v Richmondu přes šest metrů vysokou jezdeckou sochu konfederačního generála Roberta Leeho. Podle guvernéra Ralpha Northama se jedná o největší sochu, která znázorňuje osobnost spjatou s otrokářskou Konfederací v tomto státě, uvedla agentura AP. Po část trvání americké občanské války byl Richmond hlavním městem Konfederace.

Zvrat u těhotné „běžkyně v balerínách“: Dítě si nakonec ponechá, trenér ji už neřeší

Osud teprve 16leté atletky Annamárie Horváthové udělal další kotrmelec. Před několika lety mladá romská Slovenka pobláznila národ sportovním výkonem v balerínách, nedávno šokovala informací, že je těhotná. Potrat, o kterém spekulovalo Annamáriino okolí a poté i média, se nakonat konat nebude. Dívka si chce dítě ponechat, na mateřskou však nepůjde.

Omezení návštěvnosti v zoologických zahradách bylo nezákonné, rozhodl soud

Nejvyšší správní soud (NSS) zpětně označil regulaci počtu návštěvníků zoologických a botanických zahrad z přelomu dubna a května za nezákonnou. Sporná část opatření ministerstva zdravotnictví měla plošný dopad, přestože v té době nebylo možné považovat celý stát za ohnisko šíření covidu. Rozhodnutí je dostupné na úřední desce, navazuje na desítky podobných rozsudků, jimiž NSS upozorňuje na nezákonné pasáže koronavirových opatření ministerstva zdravotnictví.

Telefonát nestačí. Karanténu lze uložit jen řádným rozhodnutím, zastal se rodiny soud

Krajské hygienické stanice nemohou nařídit karanténu pouhým telefonátem člověku, který je podezřelý z nákazy. Je třeba, aby rozhodnutí padlo individuálně podle správního řádu. Kasační stížnost jihlavské stanice proti verdiktu krajského soudu v Brně v úterý Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl. Krajský soud totiž loni označil telefonát rodině ze Žďárské za nezákonný zásah.

Těhotná „běžkyně v balerínách“ udělala zásadní rozhodnutí. Souhlasí s ním i expřítel

Život 16leté Annamárie Horváthové z moldavské osady řeší celé Slovensko. Do povědomí veřejnosti se mladá atletka dostala ve 13 letech, kdy vyhrála místní závod jen v balerínách. Od té doby se díky tvrdému tréninku stala dorosteneckou mistryní Slovenska v běhu na 1 500 metrů. Nyní je však těhotná a řeší otázku, zda jít na potrat, nebo si dítě nechat. Jak se rozhodla?

reklama