CNN Prima News rozhodnutí

rozhodnutí

Výpis příspěvků ke štítku „rozhodnutí“

Kontroly na hranicích se Slovenskem se prodlouží o 14 dnů. Původně Rakušan navrhoval měsíc

7. prosince 2022 12:25

Kontroly na českých hranicích se Slovenskem budou pokračovat dalších 14 dní, uvedl ve středu po jednání vlády ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Bez prodloužení by skončily 12. prosince. Česko obnovilo kontroly kvůli migrantům přicházejícím do EU takzvanou západobalkánskou cestou v závěru září. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) před zasedáním kabinetu navrhoval jejich prodloužení o 30 dní.

Svoboda a Zaorálek: Zelenského bude soudit historie, vzal na sebe obří zodpovědnost

18. srpna 2022 06:52

Americký prezident Joe Biden od října minulého roku věděl, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje napadnout Ukrajinu. Informoval o tom deník Washington Post. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navíc vzkázal, že o této hrozbě obyvatele záměrně neinformoval proto, aby předešel panice. Podle exministrů zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD) za to Zelenského bude soudit historie. Uvedli to v pořadu 360°.

Placení demonstranti proti vládě? Babiš se musí za výroky omluvit, rozhodl soud

13. července 2022 14:41

Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení. Ve středu tak pravomocně rozhodl pražský krajský soud. Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek, Jana Filipová z Domažlicka. Babiš sdělil, že pravomocné rozhodnutí mu nezbývá než respektovat, neboť dodržuje principy právního státu. Nevyloučil ale podání dovolání, protože s rozhodnutím věcně nesouhlasí.

Dominika Gottová o dědictví po otci: Jsem z toho špatná. Ivana mě chtěla vyšachovat

1. července 2022 17:11

Dědictví po zesnulém Karlu Gottovi je již rozděleno. S výsledkem ovšem není spokojena nejstarší Mistrova dcera Dominika. Právě její jméno totiž na seznamu dědiců chybí. Podle Dominiky udělala vdova po Gottovi vše pro to, aby po smrti otce nedostala jedinou korunu. „Ivana mě potřebovala ze všeho vyšachovat ještě za tátova života. A to se jí povedlo,“ řekla v rozhovoru pro deník Blesk.

Nejdřív vasektomie, jinak nohy neroztáhneme. Ženy v USA volají po sexuální stávce

28. června 2022 11:21

Zejména mladé ženy v USA pobouřilo rozhodnutí nejvyššího soudu odvolat federální právo na potrat. Některé dívky proto vyšly do ulic demonstrovat. Určitá část protestujících hodlá reagovat vlastními opatřeními, ženy například chtějí vyhlásit sexuální stávku nebo zatrhnout intimní hrátky manželům, kteří nepodstoupili vasektomii.

Centrum pro těhotné v plamenech. USA zasáhla vlna vandalismu kvůli rušení potratů

26. června 2022 17:03

Spojené státy zachvátila vlna protestů a násilí, kterou vyvolalo páteční rozhodnutí nejvyššího soudu zvrátit precedens, jenž ženám uděloval na federální úrovni právo na potrat. Lidé ale demonstrují nejen proti rozhodnutí soudu, ale také proti potratům, pro což nyní mají justiční oporu. Zvláště vypjatá je situace v Coloradu a Vermontu.

Případ Terezy H. je u konce. V Pákistánu padlo definitivní rozhodnutí

23. června 2022 12:10

Případ Terezy H. je zřejmě po více než čtyřech letech definitivně u konce. Nejvyšší soud měl rozhodnout o její nevině. Deníku Blesk to potvrdil zdroj, který je dobře obeznámen s Tereziným případem. Pětadvacetiletá dívka skončila před několika lety v pákistánském vězení poté, co bylo v jejím kufru nalezeno několik kilogramů heroinu. Mladá žena tvrdila, že jí ho do zavazadla někdo podstrčil.

Rath se vrátí do vězení. Je vinný i v druhé větvi korupční kauzy, rozhodl odvolací soud

21. června 2022 10:46
Aktualizováno

Odvolací pražský vrchní soud v úterý prodloužil bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi již dříve uložený sedmiletý trest o rok. Uznal ho vinným v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Někdejší politik se tak bude muset minimálně na několik měsíců vrátit do vězení. Rath přijímal úplatky a manipuloval s tendry ve Středočeském kraji.

Finsko požádá kvůli válce o členství v NATO, vzkázali lídři země. Rozhodne parlament

15. května 2022 12:22

Finský prezident Sauli Niinistö a premiérka Sanna Marinová v neděli oznámili, že Finsko požádá o členství v Severoatlantické alianci. V příštích dnech by měl rozhodnutí ještě schválit finský parlament, ale tento krok je považován za formalitu, napsala agentura AP. Podle ní by žádost o členství měla být formálně předána bruselské centrále aliance s největší pravděpodobností příští týden.