reklama
CNN Prima News rozhodnutí

rozhodnutí

Výpis příspěvků ke štítku „rozhodnutí“

Senát umožnil zmrazení platů ústavních činitelů. Soudcovská unie ostře protestuje

20. ledna 2022 13:23

Senát ve čtvrtek umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Ministr pro migraci zkoumá dokumentaci případu Djokoviče, rozhodnutí potrvá. Stihne turnaj?

12. ledna 2022 05:36

Právníci srbského tenisty Novaka Djokoviče australským úřadům předložili další, podle nich zásadní, dokumenty, které by měly prvnímu tenistovi světového žebříčku zajistit vízum pro setrvání v Austrálii i jeho účast v turnaji. Prozkoumání těchto podkladů si vyžádá delší dobu, což ovlivní časový rámec přijetí rozhodnutí, uvedl mluvčí ministra pro migraci Alexe Hawka, který o Djokovičově případu rozhoduje. Jako první o tom informoval list The Age.

Právník tvrdil, že očkování je v rozporu s buddhistickou vírou. Soud jeho podnět zamítl

17. prosince 2021 10:14

Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl podnět právníka, který tvrdil, že očkování proti koronaviru je v rozporu s jeho buddhistickou vírou. Navrhoval zrušit část podzimního opatření ministerstva zdravotnictví, které podmiňovalo přístup ke službám a vstup na některé hromadné akce právě očkováním, testem nebo proděláním nemoci v posledním půlroce.

Jak postavit dům: Můj sen o bydlení aneb Pořád je ještě správná doba, neprováhejte ji

5. prosince 2021 07:30

Stojíte před rozhodnutím, zda si postavit vlastní dům? Pak vězte, že podle odborníků je pořád ještě správná doba. Ale možnosti se zužují. Bude méně pozemků, jejich ceny porostou, úroky a inflace se zvýší. Teď má ještě smysl vystartovat, říká v novém podcastovém pořadu CNN Prima NEWS s názvem Jak postavit dům Jiří Devát, nyní partner IdeaSense, specializující se na inovace nejen v oblasti byznysu, dříve manažer společnosti Microsoft v Česku a na Slovensku.

ON-LINE: Zeman je v nemocnici dva týdny. Vondráček netušil, že ho při návštěvě natáčí

21. října 2021 11:39
Aktualizováno

Prezident Miloš Zeman je v nemocnici už dva týdny. V pátek Ústřední vojenská nemocnice uvedla, že se jeho zdravotní stav mírně zlepšil. O den dříve Hrad představil video, na kterém hlava v nemocnici podepisuje dokument o svolání Sněmovny. Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) tvrdí, že podle zprávy, kterou dostal od ÚVN, není Zeman schopen vykonávat svou funkci.

Pětinásobný mistr světa se na olympiádu nevrátí. Skifař Ondřej Synek ukončil kariéru

23. září 2021 10:51

Nejúspěšnější český veslař historie Ondřej Synek se ve 38 letech rozhodl ukončit aktivní kariéru. Pětinásobný mistr světa na skifu a trojnásobný medailista z olympijských her se ze zdravotních důvodů nepředstavil v létě pod pěti kruhy v Tokiu a ve čtvrtek na tiskové konferenci oznámil, že už na vrcholové úrovni veslovat nebude. Nově bude šéfovat závodníkům pražské Dukly.

Lesbické matce odebral soud v Polsku děti. Je to diskriminace, rozhodl Štrasburk

16. září 2021 21:36

Polská matka, která byla zbavena péče o své děti, uspěla u Evropského soudu pro lidská práva (ECHR) s žalobou proti Varšavě. Polští soudci podle Štrasburku při rozhodování o svěření dětí do péče ženu diskriminovali kvůli jejímu vztahu s jinou ženou a porušili tím její právo na soukromý život. Polsko nyní musí ženě zaplatit odškodné 10 000 eur (v přepočtu 253 000 korun). Rozsudek není pravomocný, všichni zúčastnění mají tři měsíce na odvolání.

Svoboda: Hrozba migrace je uměle vytvořené téma, má ale reálný základ a může nastat

13. září 2021 19:46

Kampaně gradují a podle bývalého předsedy KDU-ČSL a exministra zahraničí Cyrila Svobody nyní strany cílí na emoce. „Většina lidí se totiž rozhoduje, koho bude volit podle momentální nálady v den voleb. Může se tak stát, že vyhraje někdo, kdo by nevyhrál, kdyby se do rozpoložení voliče v daný den netrefil,“ pronesl v pořadu Interview. Uvedl také, že migraci považuje za uměle vytvořené předvolební téma.

reklama