CNN Prima News rozhodnutí

rozhodnutí

Výpis příspěvků ke štítku „rozhodnutí“

Pavlův „řád a klid“ se po roce bortí, tvrdí Diviš. Je dobrý úředník, ne aktivista, říká Hilšer

Prezident Petr Pavel by rád zosobnil heslo „řád a klid“, jeho motto se ale začíná postupně hroutit. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý kandidát na prezidenta Karel Diviš (Svobodní). Hlavu státu kritizoval mimo jiné za prodlevy při jmenování ústavních soudců. Naopak podle senátora Marka Hilšera (STAN), který také neúspěšně usiloval o prezidentské křeslo, Pavel naplňuje svá předsevzetí a v úřadu se chová spíše jako dobrý úředník než jako prezident aktivista.

Koalice teď bude ve Sněmovně agresivnější, míní Hrnčíř. Jen si děláte PR, kontrovala Vaňková

Odmítnutí stížnosti hnutí ANO Ústavním soudem vnímá poslanec Jan Hrnčíř (SPD) jako politické rozhodnutí. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS vyjádřil své obavy z toho, že vláda nyní ztratí zábrany a bude při svých návrzích ve Sněmovně „mnohem agresivnější“. Představitelé opozice však podle zákonodárkyně Pavly Pivoňky Vaňkové (STAN) zneužívají obstrukce k tomu, aby „si dělali své PR“.

Pražák může koupit Mafru od Babišových fondů, rozhodl úřad. Získat má i chemičku Synthesia

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil prodej mediální skupiny Mafra, firmy Londa provozující rozhlasové stanice a pardubické chemičky Synthesia ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) skupině Kaprain podnikatele Karla Pražáka. Rozhodnutí z 2. ledna si zatím právník Kaprainu nevyzvedl z datové schránky, po deseti dnech se bere jako doručené. Rozhodnutí zatím není pravomocné, běží lhůta 15 dní na podání rozkladu. ÚOHS o tom v pátek informoval v tiskové zprávě.

Personální bouře na VŠE: Rektor Dvořák odvolal Ševčíka z děkanátu, ten se obrátí na soud

Rektor Vysoké školy ekonomické (VŠE) Petr Dvořák vydal rozhodnutí o odvolání děkana Národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka. Pravomocné bude po doručení Ševčíkovi. Dvořák informaci sdělil novinářům ve středu. Rozhodnutí o odvolání chtěl Ševčíkovi předat během dopoledne, ten ho ale odmítl převzít a později médiím řekl, že krok rektora VŠE považuje za nezákonný a jednoznačně politicky zaměřený. Dodal, že se proti Dvořákově akci bude bránit soudní cestou. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS Ševčík zmínil, že má negativní zkušenost s manipulací s písemnostmi ze strany vedení VŠE.

Feriho kauza po měsících ticha ožívá. Exposlanci hrozí deset let, soud může rozhodnout brzy

Rozhodnutí v případu bývalého poslance Dominika Feriho, který čelí obžalobě ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění, by mohl Obvodní soud pro Prahu 3 vynést již příští týden, uvedla mluvčí soudu Darina Maříková. Hlavní líčení bude pokračovat tento čtvrtek, jednání je dále nařízené na 31. října a 2. listopadu. Soud se případem naposledy zabýval na konci dubna, v mezidobí znalci vyhotovovali znalecké posudky. Feri obžalobu od počátku odmítá.

Vybrala jsem si děti. Ředitelka střední v Liberci neuposlechla pokyn kraje, otevře více tříd

Rodiče stovek dětí na Liberecku, které se na žádnou střední školu v prvním kole přijímaček nedostaly, doslova nadzvedlo podle nich absurdní rozhodnutí kraje. Na jedné z mála škol, kde ještě volná místa jsou, požádal ředitelku, aby otevřela místo čtyř plánovaných tříd pouze tři a místo 120 dětí přijala jen 90. Pokyn však odmítla uposlechnout a jak sama tvrdí, vybrala si děti.

Nerudová slaví. Komise zrušila rozhodnutí o odebrání dvou programů Mendelově univerzitě

Přezkumná komise Národního akreditačního úřadu (NAÚ) z procesních důvodu zrušila rozhodnutí Rady NAÚ, která Mendelově univerzitě v Brně odebrala možnost uskutečňovat doktorské studijní programy ekonomika a management v českém a anglickém jazyce na Provozně ekonomické fakultě (PEF) Mendelovy univerzity v Brně. Na Twitteru o rozhodnutí komise informoval předseda akreditačního úřadu Robert Plaga. Z výsledku přezkumu je nadšena bývala rektorka univerzity Danuše Nerudová.

Kde bude Pavel „doma“? Z vesnice se mu nechce, na Hradě si přitom může vybírat ze tří bytů

Ještě před výsledkem druhého kola prezidentských voleb Petr Pavel vzkazoval, že by rád v případě zvolení žil doma – v obci Černouček na Litoměřicku. Poté, co byl zvolen novým prezidentem a jednal s Milošem Zemanem v Lánech, však připustil, že by na Hradě mohl alespoň částečně bydlet. K dispozici mu budou hned tři byty. Jak se ukazuje, skromný dům opustit zcela nechce. Jak Pavlovy možnosti hodnotí komentátor Martin Schmarcz?

Kontroly na hranicích se Slovenskem se prodlouží o 14 dnů. Původně Rakušan navrhoval měsíc

Kontroly na českých hranicích se Slovenskem budou pokračovat dalších 14 dní, uvedl ve středu po jednání vlády ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Bez prodloužení by skončily 12. prosince. Česko obnovilo kontroly kvůli migrantům přicházejícím do EU takzvanou západobalkánskou cestou v závěru září. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) před zasedáním kabinetu navrhoval jejich prodloužení o 30 dní.