Rusko zasypalo Ukrajinu bombami. Moskva se uchyluje k terorismu, zuří Kyjev

Ruská armáda ještě zvýšila intenzitu bombardování ukrajinských měst. Cílem jsou především civilní oblasti. Mezi ruskými a ukrajinskými silami v Bachmutu či v Marjince se odehrávají neobyčejně krvavé boje.

Ruští okupanti za posledních 24 hodin provedli 42 leteckých útoků, 25 raketových úderů a více než 45 dělostřeleckých útoků ze salvových raketometů, které mířily zejména na civilní infrastrukturu a na obydlené oblasti. Mezi civilním obyvatelstvem jsou zranění i mrtví. Vyplývá to z hlášení ukrajinského generálního štábu. „Zničeny či poškozeny jsou obytné budovy, civilní vzdělávací instituce, nemocnice i kostely. Ruský agresor nadále využívá teroristickou taktiku,“ dodal Kyjev.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zuzana, Krab či Caesar: Houfnice jako páteř ukrajinské obrany. Jak tato děla ovlivňují válku?

Ruská armáda nadále zaměřuje své hlavní úsilí útočných akcí ve směru Lyman, Bachmut, Avdijivka a Marjinka. Ukrajinci za uplynulý den v těchto směrech odrazili více než 60 nepřátelských útoků. Většina úderů byla prý vedena na Marjinku a Bachmut. Ukrajinci podle Kyjeva v tomto doněckém městě stále odolávají a vzkazují, že tato brutální bitva nekončí.

V Bachmutu se mezi ruskými a ukrajinskými silami odehrávají neobyčejně krvavé boje, uvedl mluvčí východního uskupení ukrajinských sil Serhij Čerevatyj. Ukrajinské síly se podle něj ale ve městě v severoukrajinské Doněcké oblasti stále drží, informovala agentura Unian.

Ukrajina a Rusko si na pravoslavné Velikonoce vyměnily zajatce. Domů se z ruského zajetí vrací 130 Ukrajinců, oznámil na Telegramu šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak. Ruské úřady podle listu Kommersant o výměně dosud neinformovaly a Jermak neupřesnil, za kolik zajatých Rusů Kyjev osvobozené Ukrajince vyměnil.

Tagy: