reklama

Rvačka mezi cizinci na Českolipsku skončila smrtí

Rvačka mezi dvěma cizinci na Českolipsku skončila smrtelnou bodnou ranou. Kriminalisté případ vyšetřují na nelegálně provozované ubytovně.

reklama

Majiteli nelegální ubytovny v Zákupech na Českolipsku, kde se o víkendu stala vražda, hrozí vysoká pokuta. Dva cizinci ubytovaní načerno v prostorách restaurace se v noci ze soboty na neděli pohádali. Starší z mužů, 52letý cizinec, bodl o 28 let mladšího soka do hrudi přímo v oblasti srdce tak nešťastně, že napadený mladík na místě svému zranění podlehl. Případ vedle kriminalistů podle informací CNN Prima NEWS vyšetřuje i cizinecká policie.

V nelegální ubytovně mělo celkem přespávat pět Moldavců. Minimálně dva z nich, vrah a jeho oběť, neměli v Česku povolení k pobytu. „K osobě obviněného bylo zjištěno, že byl moldavské národnosti, pobýval na území České republiky nelegálně, neměl tu žádné sociální zázemí ani vazby,“ uvedla mluvčí Okresního soudu v České Lípě Zuzana Bohatá Koldovská.

Právě kvůli obavám, že by zadržený pachatel mohl zmizet zpět do své země, aby nebyl stíhán, rozhodl soudce o jeho vzetí do vazby a hrozí mu až 18 měsíců za mřížemi.

Polyfunkční dům, ve kterém je vedle restaurace také obchod, mateřská škola a několik bytů, patří městu Zákupy. Jeho starosta se o nelegální noclehárně v prostorách pronajaté restaurace dozvěděl až po vraždě od policie. „Okamžitě jsem svolal radu města, nájemce dostal výpověď. Nevím, jak slušně vyjádřit, jak mě naštval, protože kdyby tam ty lidi nenechal spát, tak se to nestalo,“ zlobí se starosta Zákup Radek Lípa. Podle něj si chtěl zřejmě nájemce ubytováním cizinců kompenzovat ztráty vzniklé z nuceného uzavření restaurace kvůli vládním nařízením.

Podle mluvčí radnice v České Lípě, pod jejíž živnostenský odbor Zákupy spadají, hrozí provozovateli restaurace až dvou set tisícová pokuta, pokud se prokáže, že prostory užíval k jinému účelu, než k jakému byly zkolaudované. Štáb CNN Prima NEWS se pokoušel nájemce restaurace, který bydlí poblíž, kontaktovat. Na zvonění u domu nikdo neodpovídal, telefon byl nedostupný.

Tagy:
Léto plné tragédií, reaguje Babiš na srážku vlaků. Jurečka volá po větší bezpečnosti
Nehody

Léto plné tragédií, reaguje Babiš na srážku vlaků. Jurečka volá po větší bezpečnosti

Léto plné tragédií. Tak regoval na železniční neštěstí u obce Milavče na Domažlicku premiér Andrej Babiš (ANO). Střet rychlíku a osobního vlaku nepřežili podle informací CNN Prima NEWS tři lidé. Desítky dalších jsou zraněny, někteří z nich zůstávají v kritickém stavu. Šéf lidovců Marian Jurečka volá po zlepšení bezpečnosti na českých železnicích.

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí
Rozhovor

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí

V ukrajinském Kyjevě bylo nalezeno tělo běloruského aktivisty Vitala Šyšova. Úřady prověří všechny verze úmrtí, včetně pokusu zamaskovat vraždu jako sebevraždu. Šyšov byl po emigraci z Běloruska šéfem nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá uprchlým Bělorusům hledat ubytování, práci a poskytuje jim právní poradenství. CNN Prima News mluvila s běloruským politologem žijícím v Polsku Pavelem Usovem. Ten je přesvědčen, že šlo o politickou vraždu.

Dodávka smetla dva silničáře, kteří pokládali dopravní značení. Na místě zemřeli

Dva lidé zemřeli ve středu ráno při srážce nákladního automobilu a dodávky v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Čtyřicetiletý řidič nákladního automobilu jel ve směru od Starého Města na Kunovice. Z doposud přesně nezjištěných příčin na rovném úseku vozovky přehlédl při pravé krajnici stojící automobil Peugeot Boxer, u kterého dva pracovníci pokládali přenosné značení. Při nárazu do stojícího automobilu oba pracovníci ve věku 57 a 58 let zemřeli.

O rasistickém hučení na Spartě píší i ve Skotsku a vytahují i Kúdelu. Beauguel se naštval

Měla to být oslava fotbalu, Sparta chtěla zaskočit ve 3. předkole Ligy mistrů silné Monako a přiblížit se účasti v základní skupině milionářské soutěže, ve které absentuje už 16 let. Prestižní zápas měl ale hned několik kaněk. Zaprvé prohra 0:2, zadruhé rasistické hučení několika fanoušků Letenských, které zase jednou Českou republiku „proslavilo“ v zahraničí.

Zemanovo ultimátum: Buď skončí Koudelka v čele BIS, nebo Babiš ztratí podporu Hradu

Prezident Miloš Zeman drží premiéra Andreje Babiše „pod krkem“. Hlava státu měla na zámku v Lánech údajně požadovat konec šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky. Pokud mu Babiš prodlouží mandát, mohl by ztratit Zemanovu podporu, která bude pro volby do Poslanecké sněmovny i sestavování nové vlády klíčová, tvrdí zdroje webu Lidovky.cz.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

reklama