reklama

Rvačka mezi cizinci na Českolipsku skončila smrtí

Rvačka mezi dvěma cizinci na Českolipsku skončila smrtelnou bodnou ranou. Kriminalisté případ vyšetřují na nelegálně provozované ubytovně.

reklama

Majiteli nelegální ubytovny v Zákupech na Českolipsku, kde se o víkendu stala vražda, hrozí vysoká pokuta. Dva cizinci ubytovaní načerno v prostorách restaurace se v noci ze soboty na neděli pohádali. Starší z mužů, 52letý cizinec, bodl o 28 let mladšího soka do hrudi přímo v oblasti srdce tak nešťastně, že napadený mladík na místě svému zranění podlehl. Případ vedle kriminalistů podle informací CNN Prima NEWS vyšetřuje i cizinecká policie.

V nelegální ubytovně mělo celkem přespávat pět Moldavců. Minimálně dva z nich, vrah a jeho oběť, neměli v Česku povolení k pobytu. „K osobě obviněného bylo zjištěno, že byl moldavské národnosti, pobýval na území České republiky nelegálně, neměl tu žádné sociální zázemí ani vazby,“ uvedla mluvčí Okresního soudu v České Lípě Zuzana Bohatá Koldovská.

Právě kvůli obavám, že by zadržený pachatel mohl zmizet zpět do své země, aby nebyl stíhán, rozhodl soudce o jeho vzetí do vazby a hrozí mu až 18 měsíců za mřížemi.

Polyfunkční dům, ve kterém je vedle restaurace také obchod, mateřská škola a několik bytů, patří městu Zákupy. Jeho starosta se o nelegální noclehárně v prostorách pronajaté restaurace dozvěděl až po vraždě od policie. „Okamžitě jsem svolal radu města, nájemce dostal výpověď. Nevím, jak slušně vyjádřit, jak mě naštval, protože kdyby tam ty lidi nenechal spát, tak se to nestalo,“ zlobí se starosta Zákup Radek Lípa. Podle něj si chtěl zřejmě nájemce ubytováním cizinců kompenzovat ztráty vzniklé z nuceného uzavření restaurace kvůli vládním nařízením.

Podle mluvčí radnice v České Lípě, pod jejíž živnostenský odbor Zákupy spadají, hrozí provozovateli restaurace až dvou set tisícová pokuta, pokud se prokáže, že prostory užíval k jinému účelu, než k jakému byly zkolaudované. Štáb CNN Prima NEWS se pokoušel nájemce restaurace, který bydlí poblíž, kontaktovat. Na zvonění u domu nikdo neodpovídal, telefon byl nedostupný.

K tématu

Tagy: cizinci ubytovna vraždy Českolipsko Krimi

Další hlavní zprávy

Lidé

Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník

Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník

Petr Kellner nade vše miloval svou rodinu i Česko. Nechtěl být nejbohatší a byl by raději, kdyby jeho byznys v Číně podpořili politici typu Angely Merkelové. Letadlo, kterým PPF před lety dopravila prezidenta Zemana z Číny, poškodilo reputaci celé skupiny. Myslí si to dlouhodobý Kellnerův spolupracovník František Dostálek, spoluzakladatel české pobočky poradenské společnosti KPMG a nynější předseda dozorčí rady PPF Group. Promluvil rovněž o lidech, kteří by mohli Kellnera v čele PPF nahradit. A také řekl, jaký vztah k byznysu má Kellnerův syn z prvního manželství.

Vozový park bijce Vémoly: Vytuněný Hummer H2, Bentley i nové SUV od Mercedesu
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty
Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl
Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Další články
reklama
reklama