reklama

Rvačka mezi cizinci na Českolipsku skončila smrtí

Rvačka mezi dvěma cizinci na Českolipsku skončila smrtelnou bodnou ranou. Kriminalisté případ vyšetřují na nelegálně provozované ubytovně.

reklama

Majiteli nelegální ubytovny v Zákupech na Českolipsku, kde se o víkendu stala vražda, hrozí vysoká pokuta. Dva cizinci ubytovaní načerno v prostorách restaurace se v noci ze soboty na neděli pohádali. Starší z mužů, 52letý cizinec, bodl o 28 let mladšího soka do hrudi přímo v oblasti srdce tak nešťastně, že napadený mladík na místě svému zranění podlehl. Případ vedle kriminalistů podle informací CNN Prima NEWS vyšetřuje i cizinecká policie.

V nelegální ubytovně mělo celkem přespávat pět Moldavců. Minimálně dva z nich, vrah a jeho oběť, neměli v Česku povolení k pobytu. „K osobě obviněného bylo zjištěno, že byl moldavské národnosti, pobýval na území České republiky nelegálně, neměl tu žádné sociální zázemí ani vazby,“ uvedla mluvčí Okresního soudu v České Lípě Zuzana Bohatá Koldovská.

Právě kvůli obavám, že by zadržený pachatel mohl zmizet zpět do své země, aby nebyl stíhán, rozhodl soudce o jeho vzetí do vazby a hrozí mu až 18 měsíců za mřížemi.

Polyfunkční dům, ve kterém je vedle restaurace také obchod, mateřská škola a několik bytů, patří městu Zákupy. Jeho starosta se o nelegální noclehárně v prostorách pronajaté restaurace dozvěděl až po vraždě od policie. „Okamžitě jsem svolal radu města, nájemce dostal výpověď. Nevím, jak slušně vyjádřit, jak mě naštval, protože kdyby tam ty lidi nenechal spát, tak se to nestalo,“ zlobí se starosta Zákup Radek Lípa. Podle něj si chtěl zřejmě nájemce ubytováním cizinců kompenzovat ztráty vzniklé z nuceného uzavření restaurace kvůli vládním nařízením.

Podle mluvčí radnice v České Lípě, pod jejíž živnostenský odbor Zákupy spadají, hrozí provozovateli restaurace až dvou set tisícová pokuta, pokud se prokáže, že prostory užíval k jinému účelu, než k jakému byly zkolaudované. Štáb CNN Prima NEWS se pokoušel nájemce restaurace, který bydlí poblíž, kontaktovat. Na zvonění u domu nikdo neodpovídal, telefon byl nedostupný.

K tématu

Tagy: cizinci ubytovna vraždy Českolipsko Krimi

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

V Česku bylo zatím naočkováno přes 80 tisíc zdravotníků. I když podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) většina nemocnic zaznamenala zájem svých zaměstnanců o očkování, přibývá zdravotníků, kteří vakcínu odmítají. Podle Milana Kubka je zájem zdravotníků dostatečný. Šéf České lékařské komory vidí problém spíš v nedostatku dávek vakcíny, za což viní vládu.

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?
ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Další články
reklama
reklama