reklama
CNN Prima News sčítání lidu

sčítání lidu

Výpis příspěvků ke štítku „sčítání lidu“

Končí sčítání lidu. Chybí statisíce formulářů, nesečteným hrozí pokuta

11. května 2021 09:36

V úterý končí sčítání lidu. Český statistický úřad (ČSÚ) doposud obdržel přes čtyři miliony elektronických formulářů a zhruba půl milionu listinných. Podle víkendových odhadů chybí ještě sečíst statisíce lidí. V závěrečných dnech ale skokově narůstá počet odeslaných formulářů od domácností, které nechaly vyplňováni na poslední chvíli. Nesečteným hříšníkům hrozí až desetitisícová pokuta.

Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov

11. dubna 2021 21:45

„Boha nepotřebujeme,“ prohlašuje 37letá Andrea Pavlíková za celou rodinu. „Do rubriky náboženství jsem napsala: bez víry,“ dodává. „Já to vůbec nevyplňoval,“ skočí jí do řeči 44letý manžel Aleš. Rodina žije v někdejším sudetském Budišově nad Budišovkou, kde se víra téměř vypařila. Česká republika patří k nejateističtějším zemím na světě.

Lidé se staršími průkazy mají při sčítání lidu smůlu. ČSÚ problém řeší až po týdnu

3. dubna 2021 11:15

Český statistický úřad (ČSÚ) až týden po začátku sčítání lidu řeší, že se lidé se staršími občanskými průkazy nepřihlásí do on-line sčítacího formuláře. Sčítání začalo minulý týden v noci z pátku na sobotu, ale ČSÚ požádal o změnu předpisů umožňující přihlášení se staršími doklady bez strojově čitelných údajů až tento pátek.

On-line sčítání lidu se prodlouží do 11. května. Babiš označil výpadek za ostudu

28. března 2021 17:44

Český statistický úřad (ČSÚ) po sobotním takřka celodenním výpadku elektronického systému pro sčítání lidu prodloužil možnost vyplňovat on-line formuláře do 11. května, tedy do konce celého sčítání. Původně měla on-line fáze trvat do 9. dubna. Premiér Andrej Babiš (ANO) výpadek označil za ostudu: „Tohle se panu řediteli fakt nepovedlo.“

Koupím poštovního holuba a pořídím si husí brk. Kritika sčítání lidu začala okamžitě

27. března 2021 14:19

Jdu si koupit poštovního holuba, a až formulář na sčítání lidu vyplním, popřeji mu šťastný let. Politici opět kritizují kabinet Andreje Babiše (ANO), tentokrát ale za nefunkční systém sčítání lidu. To odstartovalo v noci z pátku na sobotu, ale hned v osm ráno byl systém přetížený a sčítání se z preventivních důvodů přerušilo. „Spustili web, ale začali jim tam chodit lidi,“ prohlásil jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Kritikou ale nešetřili ani Miroslav Kalousek (TOP 09) či Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Sčítání provází problémy i po obnově systému. Babiš viní ředitele statistického úřadu

27. března 2021 13:57

Český statistický úřad obnovil po téměř celodenním výpadku on-line sčítání lidu. Lidé tak mohou opět na stránkách sčítání začít vyplňovat elektronické formuláře. I po obnově ale provázely sčítání problémy. Systém měl od brzkého rána výpadek kvůli chybě v modulu pro vyplňování adres, což způsobilo přetížení systémů. Statistici nevyloučili, že kvůli tomu prodlouží čas na vyplnění on-line formulářů.

Sčítání lidu je přerušené, systém nestíhá. Formulář vyplnilo pouhých 20 tisíc občanů

27. března 2021 08:00

Český statistický úřad pozastavil elektronické sčítání lidu. Důvodem je zatížení systému. Formulář nefunguje od sobotního rána a po vyplnění osobních údajů uvádí stránka na webu, že služba je dočasně nedostupná. Podle mluvčí Sčítání lidu 2021 Jolany Voldánové jsou všechna již vyplněná data v bezpečí. Kdy bude systém opět v provozu, zatím není jasné.

V sobotu začíná sčítání lidu. Máme pro vás videonávod, jak vyplnit dotazník

24. března 2021 20:39

K vyplnění on-line formuláře pro sčítání lidí stačí připojení k internetu, elektronické zařízení a přibližně čtvrthodina času. Dotazník na stránkách podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) musí vyplnit každý, kdo žije v České republice, jinak dotyčnému hrozí pokuta ve výši až deset tisíc korun. On-line formuláře se lidem otevřou tuto sobotu 27. března, redakce CNN Prima NEWS vám ale připravila videonávod, na který se můžete podívat už teď.

reklama